[ spartanac86 @ 09.12.2008. 15:51 ] @
Ljudi ovo je kradja!

Posiljka (digitalna kamera) vrednosti 100 funti: Troskovi za DHL: 40 funti!
I sad me zovu iz DHL na aerodromu i kazu mi da mora da platim jos 100 EUR za carinu i troskove!! Na moje pitanje kako to, kazu 40 EUR troskovi speditera (sta im je ovo??) carina 10% (12 EUR), troskovi magacina, sastavljanja faktura itd...I onda na sve to ukupno (da li su oni normalni??) PDV od 18%!!
Znaci PDV placam i na carinu, i na robu i na troskove transporta, magacina...

I ispadne da me sa jos nekim troskovima kao sto su mail forwarding UK poste (20 funti), VAT u UK i sl. kosta kamera 350 EUR!! Pa tolko kosta i ovde.

p.s. a najjace kad mi je zaposleni rekao ako platim sve to imam GRATIS dostavu bilo gde u Srbiji?!? LOL budala...Pa ja sam tu dostavu i preplatio...
[ flylord @ 09.12.2008. 16:58 ] @
brate, tolko kostaju njihove usluge. Trebao si se raspitas pre nego si narucio kameru
[ tdjokic @ 09.12.2008. 22:20 ] @
Vrednost kupljene robe na sajtu amazon.com oko 60$. Robu uplatio preko xxxx firme, ovdasnje, poznate. Njihova provizija je relativno mala, prevoz je teretnim avionom, ceka se prilicno, ali sve zajedno je izaslo oko 100$. Podnosljivo.

Kad roba stigne, stvar preuzima u ruke spediter: carina + PDV, nesto malo iznad 2000 din, direktno spediteru 2.000, ostali troskovi - kojekakve takse itd. su taman toliko da je izaslo 6.500 dinara. Znaci, konacna cena je bila oko 13.000 dinara, sto (zbog promena kursa u toku 2 meseca cekanja mogu samo priblizno da kazem) ispadne oko 300% od pocetne cene na sajtu.

Roba koju sam kupio ovde NE POSTOJI, a mnogo mi treba i vrlo mi je korisna. Ja ne mogu da kazem "Toliko kosta i ovde" jer ovde ne mogu da kupim. Sve sto ima ovde je skoro iste cene kao kad ficizko lice kupuje preko raznih firmi napolju. Tek kad ovdasnja firma nesto uveze, cena se malo smanji u odnosu na ovu nasu, mucenicku , ali je od prilike princip u nasim trgovinama "koliko tamo dolara, toliko na kraju ovde eura". Svez primer - osnovna ploca sa Atom procesorom je tamo oko 70 $ a ovde oko 70 eura, u zvanicnoj prodavnici. Ako je sam uvozis, nadrljao si, jer placas PDV na tamosnju maloprodajnu cenu, pa carinu na vrednost robe + transport itd.
[ anon157690 @ 15.12.2008. 00:00 ] @
Citat:
flylord: brate, tolko kostaju njihove usluge. Trebao si se raspitas pre nego si narucio kameru


To i ja kažem, ljudi ulete u kupovinu previše lako, uopšte se ne raspitaju prethodno koliko će ih to zapravo koštati...
[ misajankovic @ 02.05.2014. 09:18 ] @
Evo mog iskustva sa DHL-om:
Posiljka poslata iz Hong Konga 17.04.2014 u 10.20h.
Isporucena u Beograd 30.04.2014 u 14.31h
13 dana, e to je "BRZA POSTA"
Paket tezak 500grama platio sam za prevoz DHL-u 46.00 eura. Carinu ne spominjem jer je naplacena na stvaran iznos+dhl prevoz. To je zakon i ja tu nista ne mogu.
Da bih dobio tu posiljku morao sam da platim 3960.00 din spediterske usluge i pri tom da dovedem ujku, tecu, strinu, da dam krv na analizu i ne znam sta jos. 10-tak mailova i telefonskih poziva, na kraju sam pisao nekom direktoru te "Brze Poste" koji mi je odgovorio da je to procedura takva i da oni rade po zakonu kao i da je problem do carine a ne do njih. Bas se potresao covek. Krkobabicevom postom u saradnji sa Kineskom postom posiljke idu od 16-25 dana i one ostaju na carini po 7 dana, ali nemate nikakve spedicije, samo potpisete i ako treba plati se carina.
DA ne mislite da nesto izmisljam evo broj posiljke za DHL 1793009013 pa sami vidite i evo broja od Krkobabica pa isto vidite RC623470922CN