[ Piga Biva @ 09.12.2008. 20:35 ] @
Izvinjavam se sto ce moje pitanje i objasnjenja biti na nivou (polu)laika za web dizajn i SEO, ali imam jednu dilemu i ne bas previse vremena za ucenje na greskama. Situacija je sledeca: zelim da objavim jedan mali, personalni sajt uradjen putem CSS-a i HTML-a. Sadržaj sajta (4-5 stranica sa nesto teksta i ponekom fotografijom) je na srpskom, a sve je prevedeno i na engleski. Uradio sam metatag-ove. Ono sto sam ja zamislio jeste da u okviru "public html" stoje: index i druge stranice, CSS, images folder, English folder koji sadrzi prakticno kopiju sajta.

Ono sto je moja dilema je: posto zelim da postavim Google sitemap kako za stranice na srpskom, tako i na engleskom, nameravam da napravim dva Google sitemap fajla i jedan postavim u okviru "public html", a drugi u okviru "English" foldera. Da li to moze tako da se uradi i da Google adekvatno indeksira sajt? S tim u vezi, da li je, u smislu indeksiranja i rangiranja na Google-u, mozda pametnije da English verziju sajta postavim kao poddomen ili to nema veze, nego moze i kao poseban folder u okviru "public html"?

Unapred hvala.
[ Predrag Supurovic @ 09.12.2008. 23:50 ] @
sitempa mora da bude u root-u sajta.

Inace, ako ti je tako mali sajt, nemas potrebe za sitemapom. Nista neces dobiti, indeksirace te Google i bez njega, samo dobro izlinkuj strane.
[ Piga Biva @ 10.12.2008. 20:51 ] @
Hvala na odgovoru. Reci mi samo, molim te, na sta konkretno mislis pod "dobro izlinkuj stranice"? Hvala.
[ casanoova @ 08.02.2009. 15:54 ] @
Npr zelis da linkujes kontakt str sa tvog site-a . . .
ovako ne www.mojdomen.com/18346/ds86as/asd.html
vec www.mojdomen.com/kontakt.html . . .

Evo pogledaj - http://rezultatiutakmica.co.cc/kontakt.html
[ Aleksandar Klickovic @ 08.02.2009. 16:00 ] @
Misli da na svakoj stranici imas link ka ostalim stranicama (meni, ili neka navigacija u footeru ili sl..)
[ ||NeX|| @ 05.03.2009. 17:41 ] @
Za tako mali projekt ti možeš slobodno staviti sve u u jedan sitemap. A i englesku verziju možeš u folder staviti. Samo je bitno postaviti tačan lang. enconding.