[ bags @ 09.12.2008. 21:25 ] @
Zadatak glasi otprilike ovako:

Trebam podesiti kompjuter tako da kad god se ode na neku stranicu koja koristi Google Analytcs, umjesto njihovog urchin.js ( ili sad ovog novog ga.js) treba da se pozove js fajl sa mog lokalno instaliranog servera. Taj fajl treba da pise samo log sa vremenom i slicnim podacima.

Resenje ne smije biti vezano za web browser.

Otprilike mi treba neki port forwarding ,ali stvarno mi je velika magla kako ovo odraditi.
[ Nemanja Dubravac @ 09.12.2008. 21:44 ] @
možeš u windows\system32\drivers\etc\hosts dodati sledeća 2 reda:

127.0.0.1 www.google-analytics.com
127.0.0.1 ssl.google-analytics.com

na taj način će se svi zahtevi ka navedenim domenima preusmeravati na tvoju lokalnu ip adresu..
[ misk0 @ 10.12.2008. 09:21 ] @
Da, to je rjesenje, s tim da lokalno moras podesiti webserver da odgovara za www.google-analytics.com domen i ima neki fajl koji ce odgovoriti tom zahtjevu (makar preko .htaccessa ga preusmjerio na nesto drugo).
[ Stevan Radanovic @ 10.12.2008. 22:56 ] @
Baš je u jesenjem broju 2600 izašao članak o tome. Rešenje koje je predložila autorka članka ZoeB je da, pored ovoga što je Nemanja Dubravac napisao, napraviš urchin.js file i iskucaš kod koji ti treba.

Kod ZoeB koji ispisuje poruku u status baru browsera izgleda ovako:
Code:
function urchinTracker () {
     window.status = 'This site tried to contact Google Analytics';
}


Trebaćeš i da podesiš httpd.conf, ali ne piše nešto više o tome, a ja ne znam više da ti kažem...

...Za koji je to fakultet, btw?
[ bags @ 11.12.2008. 08:11 ] @
Predmet je Internet security na informatici u Becu. Inace vezba je bas zanimljiva. Prvi zadatak je bio niz malih zadataka i sa resavanjem svakih od njh dobija se sledeci. Ovo je drugi, a u trecem se treba simulirati sniffing wireless mreze. Samo sto mene security ne znaima bas toliko...