[ paga @ 10.12.2008. 09:06 ] @
Pozdav drugari ..
Ukratko , pošto ja ne mogu da ukapiram u čemu je fora :

dva lap topa , umrežena su bežično , preko svojih kartica ...
Jedan je MSI sa Ralink , drugi je Dell , ne znam koja kartica je na njemu .

Ovi računari se povežu u b standard iako su jedan pored drugog i presnimavaju velike fajlove najvećom brzinom od 5,5Mbps , što je 680 [KB/s]
Pošto oba imaju b-g standard , da li neko zna zašto neće da se povežu u g?

Pouzdano znam da ovaj moj MSI hoće da se poveže sa access pointom koji ja imam TP link na g standard preko kojeg inače idem na internet a i ovaj drugi Dell sam isto povezivao na g

Međutim , međusobno neće na g

Drugo pitanje : ako sam dobro razumeo , g standard je 56 Mbps , što je 7 [MB/s] , ali ta brzina je zbog prijema i slanja u isto vreme upola manja 3,5 [MB/s] ?
Jesam li ja ovo dobro ukapirao ?
[ Boris @ 11.12.2008. 17:32 ] @
probaj rucno da podesis oba da rade samo u G standardu.

A nominalno je na 54Mbit/s, mada to zapravo nije realna brzina, ako ne gresim, realna download ili upload 2MB/s.
[ paga @ 17.12.2008. 19:15 ] @
To je moguće sa specijalizovanim softverom koji ima moj računar tj.MSI , u njemu je moguće namestiti samo g standard
Ali ovaj drugi , Dell , nema tu mogućnost .
Otprilike ništa , odnosno moram kablom .
[ Boris @ 18.12.2008. 03:53 ] @
Pa probaj u device manageru pod opcijama wireless katrtice da nadjes podesavanja da se stavi samo na G standard, ili bar G kao "preffered" standard.
[ paga @ 18.12.2008. 11:09 ] @
Ma znam na šta misliš ....
Od svih opcija od bežične kartice , što se tiče brzine ima opcija , koja se ne može promeniti , koja kaže da će se brzina birati po kvalitetu signala ???
E sad mi nije jasno , kako nema kvalitetan signal kad računari stoje jedan do drugog .
Kad pogledam signal strenth piše edželent , a on opet u b standardu ...
[ Boris @ 18.12.2008. 17:31 ] @
Evo sta sam sad procitao, tu lezi i odgovor: :DD

Ad hoc Wi-Fi networks support a maximum of 11 Mbps bandwidth,
while other Wi-Fi networks may support 54 Mbps or higher.

The WiFi networking standards (including 802.11g) require only that ad-hoc mode communication supports 11 Mbps bandwidth. You should expect that WiFi devices supporting 54 Mbps or higher in infrastructure mode, will drop back to a maximum of 11 Mbps when changed to ad-hoc mode. Ad-hoc mode should generally be viewed as "slower" than infrastructure mode for this reason.

a posto si ti u ad-hoc modu, izgleda da ne moze vise od 11Mbps, tj. b standardom.

Pozz.
[ paga @ 18.12.2008. 19:50 ] @
Ad hoc Wi-Fi networks support a maximum of 11 Mbps bandwidth,
while other Wi-Fi networks may support 54 Mbps or higher.


TRUE

Svaka čast Boris , jedna velika nedoumica mi je rešena ... Kao i uvek , dobri ljudi sa ES a su tu da pomognu .
Čak sam i proveravao tvoju tvrdnju i u pravu si .

pozzzzzzzzzzzzzz