[ damnjankg @ 10.12.2008. 21:19 ] @
Pozdrav,

danas sam sa drugom izduvao njegovo kuciste kompresorom, otvorio napajanje i izduvao napajanje i sve super, i on kad je odneo PC kuci samo ga prikljuci u struju i pritisne taster na 1 na napajanju, na zadnjem delu kucista, i odjednom bez dugmeta za paljenje PCja pocinje da radi PC. Ne pojavljuje se nikakva slika na monitoru, samo radi PC i ne mogu da ga iskljucim na dugme ( drzim par secundi da se ugasi). Napajanje je 450w i nije pravilo probleme do sada.

Znaci, drugim recima, cim ga povezemo sa strujom pali se PC. Dugme za paljenje kao da ne postoji.

U cemu je problem? Da l je do napajanja? Da l je mogao da crkne neki deo pored napajanja?

hvala.

p.s. Nije sacekao da se aklimatizuje kuciste.


[ gti2 @ 10.12.2008. 21:26 ] @
Mozda je taster za paljenje zalepio kontakt.Probaj sta se desava kad otkacis taj taster sa maticne.
[ damnjankg @ 10.12.2008. 21:41 ] @
Aj to cu probam i probacu da stavim svoje napajanje, pa se javljam sta bilo.

No, jel moguce da je neki deo crko? Ne daje mi se za novu komponentu koja nece u moj PC :)
[ Backy @ 10.12.2008. 21:42 ] @
ima u biosu opcija da se upali čim dobije struju, vidi da nije to uključeno...
[ damnjankg @ 10.12.2008. 21:47 ] @
Pa da je srece da ga upali, no na monitoru se ne pojavljuje nista :(
[ calexx @ 10.12.2008. 22:06 ] @
To što se sam uključuje može da bude iz pomenuta dva razloga a drugi problem je verovatnije vezan za ono što ste radili. Ako je Power dugme zaglavljeno, možda probelm bude rešen a ako nije, onda otvorite kućište i proverite da li je sve na svom mestu. Ako jeste, onda ste uspešno ubili neku komponentu.
[ damnjankg @ 10.12.2008. 22:22 ] @
Izgleda da smo ubili nesto. Videcu sutra. Javljam se...pozdrav i hvala
[ agapetos @ 15.12.2008. 17:36 ] @
Pokušaj da na ploči isključiš power dugme (Ako ne znaš tačno gde je, gledaj iza power dugmeta odakle ide kabel i gde ulazi u ploču). Onda uključi u struju i ako ti još uvek se startuje sam, onda nije do tog dugmeta.
Ja sam imao sličan problem, ali nevezan za vazdušni kompresor. Od kada sam sklopio prvi put kompjuter, on čim bi dobio napon, uključio bi se (ali je sve lepo radilo). Lepo bih mogao da ga isključim i kasnije ponovo uključim, ali svaki put kada bih ga isključio iz zida i ponovo uključio, on bi se sam uključio. Sad skoro sam izvadio fax/modem iz računara, i od onda mi se ne startuje sam kompjuter. Odatle zaključujem, da ti je verovatnije ili negde na ploči problem, ili čak i na nekoj od pojedinačnih priključenih kartica.
[ damnjankg @ 17.12.2008. 01:10 ] @
Kazu u servisu umrla ploca. Slava joj.

No, sad na kutiji od ploce pise TRI GODINA GARANCIJA, a od prodavaca samo godinu dana. Prosle su dve godine. Pokusacu da putem zastite potrosaca nesto izmuvam na tu foru + trzisna inspekcija. I tako. Pozdrav.

enivej, hvala na odgovorima. Nadam se da oni iz servisa nisu slagali. Ne bi trebalo, drug mi tu radi. Al pare ljude kvare :)
[ Cow boy @ 18.12.2008. 12:28 ] @
Pa ako su ti rekli da je maticna umrla, to je i moguce. Jer ako sam dobro razumio cistio si PC kompresorom, a zrak kod kompresora koji oni izduvavaju pod pritiskom je cesto vlazan, sto zavisi od vlaznosti zraka, jos ako si to radio vni veca je mogucnost. Tako, ako si odmah nakon ciscenja PC-a ukljucio racunar, moguce je da si "ubio" plocu ili nesto na njoj...

Ja sam radio u jednom internet klubu i kompresorom sam cistio 30 racunara, al sam na crijevo koje ide iz kompresora, koje izduvava zrak, stavljao filter, koji smanjuje vlaznost zraka. I opet, nisam odmah palio racunare nakon ciscenja. I bilo je sve u redu, nisam imao problema sa racunarima..
[ Marko Enter @ 18.12.2008. 21:26 ] @
Da, a i verovatno si statickim elektricitetom pokvario neki element, elektronske ploce nisu preporucljive vatati golim rukama mora se imati ESD rukavice ili narukvica na zglob predvidjena za to

pozdrav Marko