[ websurfer @ 11.12.2008. 14:44 ] @
Dizajniram jedan logo za sajt firme jednog mog prijatelja pa me zanima da li smem da koristim bilo koji font tj. da li su svi fontovi koje mogu da nadjem po dfefault-u u photoshop-u slobodni za koriscenje (zbog autorskih prava dizajnera koji su ga stvorili). A i spisak fontova koje sam dodao u ps je veci tako da nisam vise siguran koji je font prvobitno vec bio tu a koji sam kasnije dodao.

Evo konkretno fontova za koje me ovo najvise interesuje:

Haettenschweiler
Impact
Verdana
[ Aleksandar Ružičić @ 11.12.2008. 14:51 ] @
impact i verdanu mozes slobodno da koristis (njih si platio sa sistemom) a za taj prvi nisam siguran, mozda i dolazi uz instalaciju windowsa, nisam siguran...
[ websurfer @ 11.12.2008. 22:55 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: impact i verdanu mozes slobodno da koristis (njih si platio sa sistemom) a za taj prvi nisam siguran, mozda i dolazi uz instalaciju windowsa, nisam siguran...


OK, hvala. Ja sam vec "zaobisao" ove fontove i nasao neke free (dozvoljene i za komercijalnu upotrebu).
[ Stranger2 @ 14.12.2008. 22:13 ] @
Pitaj najbolje na forumu izdavastvo.

inace mislim da takvi fontovi obicnog izgleda poput arial, vedrana itd.. se toliko cesto koriste da ne verujem da ce ikome pasti na pamet da analizira.
druga stvar bi bila da hoces neke ukrasne fontove sa posebnim stilom koje je lako prepoznati.

Isto na preimer ako dizajniras logu u programu xara3d mozes deformisati fontove po visini sirini, nagibi itd. pa je jos teze prepoznati o kojem se fontu radi.
[ websurfer @ 15.12.2008. 18:24 ] @
Kao sto sam ranije napisao vec sam pronasao odlicne besplatne fontove slobodne i za komercijalnu upotrebu koji su mi mnogo bolje posluzili. U svakom slucaju hvala za savet. Evo nekih linkova ako nekome zatreba:

www.free-fonts.dk (kolekcija od oko 600 odabranih fontova),
www.highfonts.com (oko 3000 fontova)
www.eternalfonts.com (oko 5000 fontova)
www.abstractfonts.com (oko 10000 fontova)
www.fonts101.com (oko 18000 fontova)
www.freefontsnow.com (jos jedna velika kolekcija).

- Proverite samo da li je font koji odaberete slobodan i za komercijalnu upotrebu

P.S. Jedan od fontova me je privukao da promenim logo i na jednom mom sajtu
[ Majstor_Pućko @ 15.12.2008. 19:11 ] @
Evo da se i ja pridruzim:
www.dafont.com