[ stole bas @ 11.12.2008. 15:34 ] @
Ćao,
kupio sam ovaj telefon i jako sam zadovoljan.Ali imam problem sa gps-om.Instalirao sam sve po uputstvu sa Nokia sajta,ali ništa.Instalirao sam Srbiju ali ne vide mi se ulice,vidi samo autoput i gradove Pančevo,Sarajevo i.t.d
Ukoliko neko ima rešenje bio bi jako zahvalan.
Pozdrav!!!
[ mojo12 @ 11.12.2008. 20:25 ] @
Citat:
stole bas: Ćao,
kupio sam ovaj telefon i jako sam zadovoljan.Ali imam problem sa gps-om.Instalirao sam sve po uputstvu sa Nokia sajta,ali ništa.Instalirao sam Srbiju ali ne vide mi se ulice,vidi samo autoput i gradove Pančevo,Sarajevo i.t.d
Ukoliko neko ima rešenje bio bi jako zahvalan.
Pozdrav!!!


To je zato sto nisu mape detaljne, odnosno ucrtani su samo vazniji putevi.
Najbolje je da instaliras Garmin Mobile XT sa mapom SCG Route, to je najdetaljnija mapa SCG, i sa Adria Route, sve bivse republike SFRJ (izuzev Srbije i Crne Gore) su detaljno pokrivene.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.12.2008. 21:42 ] @
Nije, mape koje se mogu skinuti sa Nokijinog sajta su baš baš detaljne...evo upravo gledam na E51 detaljnu mapu Bgda preko Nokia Mapsa.

Ne vidim zašto kupovati ili ganjati krekovanu mapu ovog ili onog proizvođača, kad korisnici Nokije imaju priliku da koriste besplatnu, a dobru navigaciju.
[ mojo12 @ 11.12.2008. 22:05 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Nije, mape koje se mogu skinuti sa Nokijinog sajta su baš baš detaljne...evo upravo gledam na E51 detaljnu mapu Bgda preko Nokia Mapsa.

Ne vidim zašto kupovati ili ganjati krekovanu mapu ovog ili onog proizvođača, kad korisnici Nokije imaju priliku da koriste besplatnu, a dobru navigaciju.


Nisam koristio Nokia maps, iz nekih poruka sam video da nisu detaljne, ali u svakom slucaju Garmin Mobile XT i SCG Route su vrlo detaljne i koje upotrebljavam svakodnevno i vrlo sam zadovoljan.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.12.2008. 22:22 ] @
Meni je postalo smor tražiti bilo šta što iziskuje upotrebu krekova, serijskih brojeva i sl. A da imam Nokiju, ne da ne bih razmišljao o nečem drugom... :) Pogotovo ako to nešto drugo košta koliko već Garmin XT košta :)
[ alagor2000 @ 11.12.2008. 22:51 ] @
Pozdrav,

da li moze nokia maps da se instalira na Samsungu G810 i kako?
[ mojo12 @ 11.12.2008. 23:32 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Meni je postalo smor tražiti bilo šta što iziskuje upotrebu krekova, serijskih brojeva i sl. A da imam Nokiju, ne da ne bih razmišljao o nečem drugom... :) Pogotovo ako to nešto drugo košta koliko već Garmin XT košta :)


Ja ne znam koliko je detaljna mapa Nokije ali sam ubedjen da je SCG Route najdetaljnija mapa Srbije i Crne Gore i koja se azurira svakih 1-2 meseca.
Garmin ne iziskuje upotrebu krekova, Garmin trazi da se plati za upotrebu koliko znam.
Ja nisam rekao da se traze krekovi za Garmin, to treba da se plati, ali verujem da se isplati.