[ -Mateja- @ 12.12.2008. 15:22 ] @
Problem,
-nemam kompletan računovodstveni softver.
-Od mene se zahteva da učestvujem u izgradnji sistema(povezivanje dokumenata, savetovanje oko programiranja generisanja naloga i konta i dokumenata) od koga bih imao mogućnost korišćenja kao kupac.


Interesuje me komercijalni/(program po narudžbini) knjigovodstveni program osobina:

- Gotov proizvod za malu firmu

-Do 4.500€- 1 na serveru i više "delova" gde bi se unosile fakture bez knjiženja

-Potrebno vreme za obuku za upotrebu programa do 7 dana

-pisano uputstvo

-Mogućnost izvoza i uvoza iz excel/open office calc

-mogućnost sinhronizacije sa delom sistema ukoliko ne postoji permanentna internet veza

-Mogućnost štampe svih knjigovodstvenih dokumenata, otpremnica, prijemnica...

-plate su opcione ali je prednost ako ima i tu mogućnost

-Mogućnost praćenja proizvodnje iz pogonskog knjigovodstva

-Da su auto knjiženja i ograničenja već uneta da ja kao knjigovođa ne bih trebao da podešavam tokove materijala obračuna razlike u ceni...

-Mogućnost štampe po maskama, naloga za uplatu, poreskih obrazaca, generisanje IOS-a, bruto bilansa,

-Prilikom unosa prodaje uvoza čega već, da se na delu ekrana prikaže odmah finansijski nalog za knjiženje.

-Štampanje Kartica konta kupaca dobavljača kredita...otvaranje klijenata (država nije klijent, da imao sam tu situaciju)


Da, imam problema sa programerom, trenutna oracle baza omogućava module. Sadašnja arhitektura nije gotov proizvod koji bi meni služio. Iskustva ljudi koji su kupovali softver:
-programeri koji odlično poznaju računovodstvenu praksu
-grafički "loši", ali su izuzetno funkcionalni što je i meni kao knjigovođi jedino bitno.
-zadovoljavaju zahtevne korisnike.
Mene interesuju preporuke gde pogledati koga pitati, ukoliko ne ovde onda putem privatne poruke.

-ovo nije jedino mesto gde tražim preporuke za rešenje problema

Zahvaljujem svim ljudima na vremenu koje su mi posvetili.

Matejić Milan
[ mld @ 19.03.2009. 16:37 ] @
Slučajno godinama koristim takav jedan sistem koji ima i više od onoga šta vama treba.
Pogledajte njihov sajt i kontaktirajte ih, pa ako vam odgovaraju uslovi rešili ste problem.
Radi se o gotovom proizvodu koji se veoma uspešno koristi u velikom broju firmi.
[ mld @ 23.03.2009. 13:55 ] @
Sorry nisam stavio njihov link da ne bi ispalo da je reklama u pitanju.
Evo linka pa ako moderatori obrišu to je njihovo pravo, mada mislim da nije loše da se pogleda i pročita šta ljudi rade:

www.bitimpeks.co.rs

[ momsab @ 23.03.2009. 14:29 ] @
ti bese rade ovo?
[ mld @ 23.03.2009. 16:47 ] @
Nikada niko nije hteo da se ozbiljno pozabavi ovom rošomonijadom oko E-Fakture,
a činjenice su sledeće:
Da oni su uradili dve verzije toga,
prvu komercijalnu verziju koja je u upotrebi još od 1998/1999 godine i koja uspešno radi sve ono što sada neki pokušavaju da otkriju kroz HEAT i koja je u mnogim zdravstvenim ustanovama u upotrebi, ali ne samo za fakturisanje nego kompletan zdravstveni karton i za domove zdravlja i za bolnice i kliničke centre. A jedna slična aplikacija radi i u apotekarskim ustanovama.
A na zahtev RZZO su uradili prema specifikaciji RZZO drugu, skraćenu verziju koja je zbog stalnih promena koncepta bila takva kava je RZZO zahtevao i davao smernice (isto tako se gospoda ponašaju danas i prema ekipi koja radi HEAT).

Pored toga poduža je lista poslovnih aplikacija koje je ova ozbiljna kuća implementirala i koje godinama rade.