[ vicko @ 12.12.2008. 22:20 ] @
Pozdrav
Nedavno sam kupio gore navedeni mobitel,prije sam imao nokia N73.U n73 sam imao instaliran Garmin mobile,posto ova nokia 6220 ima interni gps prijemnik bas sam se razveselio da vise necu morati koristit bluetooth...Instalirao sam Grmin mobile "GarminMobileXTforSymbianUIQ3.0_50010".Instalacija je prosla uredu,ali nakon toga telefon nece vise da se podigne??Ukljuci se,pojavi se pocetna stranica tj fotka na displeju i onda se pojavi poruka error sistema,onda se ugasi pa se upali,i stalno tako??'Mislio sam da postoji neki reset kao za nokia n73 stonoga reset,ali nisam nista nasao...Lijepo vas molim ako neko zna neki savjet sta da uradim,ili ako je moguce da ga vratim na pocetne postavke???
Hvalaa...
[ svakaVamcast @ 13.12.2008. 07:53 ] @
Nemoze tako,mora da se kaci na box.Razlog je taj sto vise ne mozes da odradis kompunikaciju preko USB-a,nego mora na F-BUS (ne dize kompletan FW da bi odabrao konekciju).

P.S. Sledeci put koristi originalni soft a ne krekovani GARMIN i neces imati problema. Ja sam na desetine 6220 ubacivao GARMINA (original) i to jako lepo radi,bez ikakvih problema.
[ vicko @ 13.12.2008. 10:18 ] @
Hvala ti za info.
Sto se tice softa koristio sam orginalni,skinuo sam ga sa Garminove stranice.Meni se cini da je problem u nedostatku memorije ,posto sam ga instalirao na internu memoriju a ne na karticu.
Mozes li mi ovo pojasnit "mora na F-BUS"
Hvala jos jednom
[ svakaVamcast @ 13.12.2008. 10:24 ] @
Ne mogu objasniti.Procitaj pravilo foruma gore.
[ vicko @ 13.12.2008. 11:10 ] @
Hvala ti svejedno!
Naci cu neki nacin...
Lijepi pozdrav
[ Take 5 @ 13.12.2008. 11:18 ] @
Citat:
vicko:...Mozes li mi ovo pojasnit "mora na F-BUS"

Box, F-BUS, logovi, bootcore... i slicni pojmovi podrazumevaju da si nekakav hardcore serviser i da posedujes potrebnu opremu, softver, pristup sajtovima za skidanje logova i ostale serviserske dzidze-bidze.
Zbog teskih zloupotreba ovog foruma od strane pojedinih servisera, od nedavno je zabranjeno ovde davati savete, osim onih koji nisu vezani za intervencije "u kucnoj radinosti".

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 13.12.2008. u 16:06 GMT+1]
[ Iksi @ 13.12.2008. 17:58 ] @
ok, rekao ti je da mora u servis ali ti probaj jos jednu stvar... hard
format zvezdica trojka zelena slusalica i power... ako prodje super. Na
zalost pozdravi se sa kontaktima i porukama tj sa svim podacima na telefonu.
p.s. Znaci da bi tel mogao da stavis na f-bus treba ti neki box najjeftiniji
ti je ufs plus hwk micro tu je oko 70 e ali ga trenutno nema nigde tj jako
se tesko nalazi :((.
[ vicko @ 14.12.2008. 05:32 ] @
Citat:
Take 5: Box, F-BUS, logovi, bootcore... i slicni pojmovi podrazumevaju da si nekakav hardcore serviser i da posedujes potrebnu opremu, softver, pristup sajtovima za skidanje logova i ostale serviserske dzidze-bidze.
Zbog teskih zloupotreba ovog foruma od strane pojedinih servisera, od nedavno je zabranjeno ovde davati savete, osim onih koji nisu vezani za intervencije "u kucnoj radinosti".

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 13.12.2008. u 16:06 GMT+1]


Ne..ne..Nisam nikakav serviser!Obican sam korisnik,i malo veci hobista ali za sat-tv...




Citat:
Iksi: ok, rekao ti je da mora u servis ali ti probaj jos jednu stvar... hard
format zvezdica trojka zelena slusalica i power... ako prodje super. Na
zalost pozdravi se sa kontaktima i porukama tj sa svim podacima na telefonu.
p.s. Znaci da bi tel mogao da stavis na f-bus treba ti neki box najjeftiniji
ti je ufs plus hwk micro tu je oko 70 e ali ga trenutno nema nigde tj jako
se tesko nalazi (.


A tebi mestre svaka cast Volio bih imati priliku da te nekako pocastim...Hard reset je prosao sad je sve OK!!
Veliko hvala i sve najbolje
[ Iksi @ 14.12.2008. 23:13 ] @
ej nema na cemu tu smo da pomognemo jedni drugima. :)d
[ miki069 @ 15.12.2008. 11:58 ] @
"GarminMobileXTforSymbianUIQ3.0_50010"


Tebi Symbian nije UIQ verzija. UIQ je verzija Symbiana za telefone koji imaju ekran osteljiv na dodir (SE P990, P1...)
To bi mogao biti razlog sto si ga upljeskao na polumrtvo.
Hard reset uvek resava problem - samo nikako sa baterijom koja je pri kraju. Bar polunapunjena.
Inace bi stvarno otisao u vecna lovista.
[ Iksi @ 15.12.2008. 12:35 ] @
mislim da bi mogao da se i tad vrati sa f-bus kablom. Nisam do sad imao
takvog mrtvaca. :)))
[ miki069 @ 15.12.2008. 15:13 ] @
U pravu si Ivane. Za njega bi bio mrtvac. Za servisere ne. Al tada vadite zdrave zube za reanimaciju.
Pozdrav
[ Iksi @ 15.12.2008. 21:58 ] @
ma jok bre miki kao i svaki drugi mrtvac najvise u najgorem slucaju 2000
din.