[ dendi @ 14.12.2008. 18:15 ] @
Molim Vas za savjet kako sa CD izbaciti šumove u pjesmi koji su nastali prilikom snimanja sa starih ploča.
Dali postoje koji besplatni programi sa kojima bih to izveo jednostavno i lako.Nije na odmet ni savjet (iskustvo koje imate )
Inače imam audiograbber, audacity, nero 7 možda se nešto da sa njima ?
Hvala Vam, inače sam progooglao tražeći ali bez uspjeha.

[Ovu poruku je menjao dendi dana 14.12.2008. u 19:27 GMT+1]
[ draganmi @ 15.12.2008. 09:10 ] @
Citat:
dendi: Molim Vas za savjet kako sa CD izbaciti šumove u pjesmi koji su nastali prilikom snimanja sa starih ploča.
Dali postoje koji besplatni programi sa kojima bih to izveo jednostavno i lako.Nije na odmet ni savjet (iskustvo koje imate )
Inače imam audiograbber, audacity, nero 7 možda se nešto da sa njima ?
Hvala Vam, inače sam progooglao tražeći ali bez uspjeha.

[Ovu poruku je menjao dendi dana 14.12.2008. u 19:27 GMT+1]


Prvo moraš da CDA disk izripuješ u WAV-ove. Za to su ti najbolji dBpoweramp CD Ripper ili EAC (prvo ih dobro podesi prema uputstvu).
Potom otvoriš WAV u nekom editoru (ja najviše volim Steinbergov WaveLab, ali može i Sound Forge, Adobe Audition, Audacity, itd) i korišćenjem alatki kao što su declicker, decrackler, smooth, dehummer, denoiser itd. očistiš snimak. (Iz WAV-ova prvo ukloniš DC offset, ako ga imaju).
Očišćene WAV-ove možeš ponovo da narežeš kao CDA diskove u Nero-u ili nekom drugom programu za rezanje.
Što se tiče besplatnosti, ni Nero nije besplatan... Možeš da koristiš Nero Wave Editor koji se dobije uz NERO paket.
[ dendi @ 15.12.2008. 15:53 ] @
Hvala draganmi, držat ću se tvojih savjeta.
Pozdrav!