[ Alexandar_d @ 14.12.2008. 20:14 ] @
Zanima me kako mogu da izvrsim URL na drugom serveru? Npr ja ima sajt www.mojsajt.com i sad pomocu koje javascript funkcije mogu da napisem code na mojoj stranici koja ce izvrsiti URL www.neki-sajt.com/varijabla.php?nesto=1???? Znaci ne treba uopce otvoriti i vratiti rezultat tog izvrsenja, vec samo da proslijedi URL nekom serveru na kojem ce se izvrsiti. Znam da moze header("Location: www.neki-sajt.com"); u PHP-u al problem je sto on otvori taj sajt meni treba samo da izvrsi a ne da otvori. Hvala.
[ centaur @ 16.01.2009. 09:57 ] @
Ne kapiram bas sta hoces da uradis, ali mozes jedan obican AJAX request da posaljes a da jednostavno ignorises response.
[ Miroslav Ćurčić @ 16.01.2009. 14:43 ] @
Možeš sa dinamičkim kreiranjem slike kojoj proslediš taj url kao putanju do slike.
Skoro identično kao obične "preloading image" skripte.
Jedino je problem što browseri vole da keširaju takve pozive, ali to možeš srediti tako što taj drugi sajt treba da vrati "no cache" headere.
[ Nikola Poša @ 16.01.2009. 15:58 ] @
Ja mislim da tebi treba cURL. Potrazhi malo na netu kako se on instalira/koristi...
[ centaur @ 16.01.2009. 18:41 ] @
Curl nije javascript. Koliko sam shvatio, covek hoce JS.
Ako moze PHP, sasvim dovoljno je fsockopen.
[ Nikola Poša @ 16.01.2009. 19:44 ] @
Pa znam, nego vidim da je pri kraju post-a spominjao PHP-ovu funkciju header, pa rek'o shto onda ne bi koristio neshto iz PHP-ove "palete"... :)