[ Ungachacha @ 15.12.2008. 12:36 ] @
Da li neko ko je polagao (ili nije a zna) moze da mi uporedi ova dva nacina polaganja?
Znaci dal pojedinacno polagati BSCI i BCMSN ili odjednom pucati na kompozitni?e sad vidim da su ova dva po 150$ dok je kompozitni ispit 300$ tako da ako se padne bolje da se padne jedan nego kompozitni (nisu pare za bacanje :D ).
ima li razlike u ispitu ? neka iskustva...
[ Danko_C @ 15.12.2008. 13:26 ] @
I mene to jaaaako interesuje.
[ markom @ 15.12.2008. 15:51 ] @
Ja sam svojevremeno polagao kompozitni, vođen logikom da će da bude manje detaljan nego dva odvojena ispita, a i malo mi se žurilo :-).
[ Ungachacha @ 15.12.2008. 17:48 ] @
pa sta ti Marko predlazes?
ZA i PROTIV ?

mada nesto sve vise razmisljam da udaram na kompozitni po princiou dve muve jednim udarcem :)
[ markom @ 15.12.2008. 19:49 ] @
To je svakako princip kojim sam se ja vodio i bio je prilično uspešan.

Ima razloga za i razloga protiv. Razlozi ZA su da jednim udarcem ubijaš dve muve i imaš manje ispita da polažeš do krajnjeg cilja. Ja sam imao dodatnu motivaciju da sam ja istovremeno išao na 3 sertifikata (CCDP, CCIP, CCNP) i hteo sam da polažem što manje ispita.

Razlog PROTIV je što moraš „duplo“ da učiš za ispit. Ako nemaš prethodnog iskustva sa materijom, to može da bude dodatno teže nego učiti odvojeno za switching i routing.

Na kraju je odluka samo tvoja, ne mogu ja da ti predložim šta da radiš :-).
[ Ungachacha @ 15.12.2008. 22:12 ] @
Mislim da cu ici jedan po jedan,da udjem u materiju sto vise mogu///

e sad,da li ima neke razlike u ispitima? (kompozitni vs. pojedinacni).
odnosno,rekao si da si isao logikom da ce kompozitni manje da ide u dubinu.
[ markom @ 15.12.2008. 23:47 ] @
To je već NDA teritorija :-). Ja sam ti rekao čime sam se ja vodio kad sam tako odlučio... :-)
[ Branko Santo @ 16.12.2008. 06:46 ] @
Ja sam isao jedan po jedan racunajuci posto mi je sve bilo manje vise novo da bolje da ne rizikujem ogromnu kolicinu materije.
Polozio oba iz prvog puta (BSCI jedva). Ranije je composite bio $250 pa je bila i neka usteda, sad ako je isto mislim da nema razloga za composite.