[ xho @ 16.12.2008. 19:47 ] @
imam miksetu behringer xenyx 802 najradije bi je se otarasio jer ima los kvalitet
a za soundcraft sam cuo da ima dobar kvalitet sta mislite vi o njoj
hvala
[ acaradio @ 16.12.2008. 21:17 ] @
Soundcraft Compact 4 je veoma dobar izbor za home-recording.
Za male pare (120 evra) mikseta sa dve grupe (recording i monitor), dva mikrofonska ulaza (sa fantomom, naravno), ulaz koji je izmedju ostalog impedansno prilagodjen i za prikljucenje gitare ili basa, dva stereo ulaza sa opcionim RIAA preampovima za gramofone (za DJ-isanje), dva izlaza za slusalice sa odvojenom kontrolom (za snimatelja i izvodjaca).
Ako je potrebno vise ulaza, postoji model Compact 10, koji je naravno skuplji.

Btw. ne slazem se da je Xenyx 802 losa mikseta...mozda se moze reci da nije neki kvalitet, ali za te smesne pare je vise nego prihvatljiva opcija.
[ Victor86 @ 17.12.2008. 02:33 ] @
Tu se slazem sa acom, jer za te pare dobijes mnogo vise od kvaliteta. Ja isto imam tu miksetu i cuo sam dosta drugih mikseta i uopste nemam zamerku za xenyx 802. Xenyx serija mikseta je odlican low budzet izbor. Uporedi je sa nekom "boljom" pa ces videti dali ima velike razlike.

Po cemu si zakljucio da xenyx ima los kvalitet ?? Dali dobijas los kvalitet snimka ili ...? Ako je to u pitanju onda probaj nekoliko mikrofona na njoj i makar snimi na dve razlicite zvucne. Mozda nije problem u mikseti mozda je problem u necem drugom. To kazem zbog toga jer ja sa xenyx 802 dobijam odlican snimak sa toliko malo suma da bukvalno nemoram stavljati mute na snimcima ako ima neka pauza.

Pozz
[ xho @ 17.12.2008. 13:01 ] @
ponekad mi suska snimak mislio sam da je mikrofon u pitanju onda sam posao u jedan fm radio da probam mikrofon radi super pa sam zvao u beograd da pitam za miksete rekli su mi da behringer ima los kvalitet pa su mi nudili miksetu soundcraft efx8 350e mfx 8 490e i epm6 nedje oko 220e
[ xho @ 17.12.2008. 13:37 ] @
stvarno dobar mozes dosta doga da povezes
[ acaradio @ 17.12.2008. 13:52 ] @
Citat:
xho: ponekad mi suska snimak mislio sam da je mikrofon u pitanju onda sam posao u jedan fm radio da probam mikrofon radi super

Ja sam svojevremeno imao UB802 (prethodnik Xenyx 802) i to je radilo veoma dobro.

Ako imas suskanje (proveri da li se cuje) moze biti da je neki od kontakata prekidaca ili neki potenciometar na mikseti zaprljan...ili mozda imas problem sa losim kablovima (neki prekid, los kontakt). Proveri sa slusalicama (prikljuci na miksetu, naravno) da li to suskanje izlazi iz miksete.
[ xho @ 17.12.2008. 14:23 ] @
povezivao sam pojacaljo na miksetu a onda sam monitring na pojacalo kad pocinjem na program da sastavljam pjesmu cujem kako susti a mogu li da povezem direkt na zvucnukarticu pojacalo
m-audio 192
[ Victor86 @ 17.12.2008. 18:42 ] @
Mozes direktno sa izlaza sa zvucne da povezes na ulaz na pojacalu. Da bi izveo tako nesto netreba ti mikseta.
Ako ti bude sustalo i tako onda je mozda pojacalo slabijeg kvaliteta. Ja sam pre imao pojacalo koje kada miruje uvek pusta mali sum na zvucnike, ali kada se slusa neka pesma to se ne moze primetiti.

E sad ti kazes da ti susti kada pocinjes da radis u programu sa snimcima, pa onda izgleda da je sum na njima.

Napisi malo detaljnije u cemu ti je problem.
[ xho @ 17.12.2008. 21:15 ] @
beat koji napravim nikad ne sacuvam kao mp3 ili wma ostavlam ga tako da bi mogao nesto da dodam kad snimam
jer radim najvise hip hop muziku kad pocnem da sastavlam ono sto sam repovao refren itd tada susti kad pustim da slusam ono sto sam sastavlao na fl studio 8 xxl imam i cubase sx 3 on mi samo tu stoji ne znam da radim na njega
i pro tools 7.4 trazimi neke hardwere da bi se otvorio
[ Victor86 @ 17.12.2008. 21:58 ] @
Cekaj .... Dali ti suste samo vokali (tvoji snimci) ili susti cela pesma (instrumenti i ostalo) kad pustis u fl studiju ???

Ako ti susti kad pustas vokale a instrumenti su ok, onda ti je sum na snimcima. Ako ti susti i kad na primer pustis neki mp3 na winampu onda je problem u hardveru (mikseta , pojacalo , zvucna, kablovi, zvucnici...), a mozda je i do drajvera.

Ako ti ipak suste samo vokali kad ih nasnimas (a pustanje muzike i svega ostalog je ok), onda je problem kao sto sam i pre rekao: mikrofon, kablovi, mikseta, ili zvucna.

Pokusaj malo da testiras opremu, da nadjes gde je greska. Jer sum moze da pravi mnogo stvari.

[Ovu poruku je menjao Victor86 dana 17.12.2008. u 23:09 GMT+1]
[ xho @ 18.12.2008. 11:37 ] @
sad sam proverio pustio sam instrumente bez vokala susti moze li biti do programa
[ xho @ 18.12.2008. 14:18 ] @
uzeo sam ove kablove i novu miksetu soundcraft compact 4
miksetu sam platio 100e nova
[ Victor86 @ 18.12.2008. 20:27 ] @
Dajes jako kratke odgovore :).

Dali si pustao i preko miskete ili samo preko pojacala ?

Prikaci novu miksetu pa vidi dali ti susti ... Prikaci obicne komp zvucnike direktno na izlaz iz kompa pa vidi dali ti i tako susti ... Ako ti i tako bude sustalo onda si dzabe kupovao novu miksetu , jer ti je onda problem negde u kompu.
[ xho @ 18.12.2008. 21:06 ] @
mako sam pojacalo i u mjesto pojacala koristim muzicki stub i stavio sam novu miksetu
sada dobro radi pa sam stavio staru miksetu i ona dobro radi ali ova soundcraft compact 4 mnogo dobra mikseta
mogu da povezem klavijaturu i mogu onda na m-audio 192 da povezem midi akai mpd32 zato sam je i kupio
a oce li mi ko reci kako da nabavim nove hardwere za pro tools 7.4 da bi ga otvorio trazi hardwere
hvala za pomoc
[ Victor86 @ 18.12.2008. 21:34 ] @
Znaci onda po ovom sto si ti rekao, bio je problem u pojacalu.
Pa mozes povezati klavijaturu i preko Xenyx miksete, jer ima i ona takve ulaze, ali kad si vec kupio novu miksetu onda sta je tu je.

Nasnimi zvuk sada sa jednim mikrofonom, prvo preko soundcraft pa onda preko xenyx miksete i vidi dali ima razlike. Ja mislim da uopste neces moci da primetis razliku u zvuku, ali ako primetis onda naravno koristi onu koja daje bolji zvuk.


ProTools zahteva DigiDesign ili M-Audio hardvere. Nikad ga nisam licno koristio pa ne znam kako to tacno funkcionise. Vidim da ti imas m-audio 192 karticu a ipak nece da ti radi protools . hmmm mozda zato jer je novija verzija a kartica je starija... ne znam tacno ... pitaj jos nekog ko ima ProTools da ti kaze tacno kako to ide.

Ili pitaj acu. Aco gde si :) ?
[ acaradio @ 18.12.2008. 23:59 ] @
Tu sam.

Pro Tools treba da radi na Audiophile 192...ja sam ga svojevremeno koristio (verziju 7.3) na Audiophile 2496 i sve je funkcionisalo kako treba. Posto sam u medjuvremenu presao na EMU 1212m, Pro Tools je ispao iz igre.

Citat:
Victor86
Nasnimi zvuk sada sa jednim mikrofonom, prvo preko soundcraft pa onda preko xenyx miksete i vidi dali ima razlike. Ja mislim da uopste neces moci da primetis razliku u zvuku, ali ako primetis onda naravno koristi onu koja daje bolji zvuk

Ako je taj Xenyx ispravan, razlika u zvuku nece biti primetna. Bez obzira sto je Soundcraft pouzdaniji, univerzalniji i nesto kvalitetniji, to je sve slicna klasa proizvoda.
[ Victor86 @ 19.12.2008. 00:40 ] @
Citat:
acaradio:
Ako je taj Xenyx ispravan, razlika u zvuku nece biti primetna. Bez obzira sto je Soundcraft pouzdaniji, univerzalniji i nesto kvalitetniji, to je sve slicna klasa proizvoda.


Upravo tako.

xho mislim da si dzabe kupio drugu miksetu ... Ali posto jesi onda izaberi jednu koju ces koristiti a ovu drugu prodaj. Nisi trebao tako zuriti sa opremom, trebao si prvo sve lepo istestirati a onda praviti zakljucke.

pozz
[ xho @ 19.12.2008. 11:06 ] @
palo mi je kasno napamet da sam registrovan u ovaj forum a na drugu stranu sam zurio da sredim problem ja sam vec imao narucenu miksetu prije sto sam pitao vas za problem sve ove druge producente sto sam pitao za problem svi su mi rekli otarasise behringera zato mi nije poslo napamet za pjacalo dok nisam pitao vas
radi cu sad sa soundcraftom a xynex neka bude i on tu ne zna se nikad
ja nisam zavrsio skolu za poroduc muzik ali imam veliku volju pa pomalo pomalo sam naucio od vasi odgovora
a vama hvala jos jednom
kad budem opet imao neki problem znam dje da se javim

HVALA pozz
[ acaradio @ 19.12.2008. 12:28 ] @
Citat:
Victor86
xho mislim da si dzabe kupio drugu miksetu

U svakom slucaju, nije za dzabe...taj Soundcraft je mnogo univerzaliniji i ima fine opcije.
[ Victor86 @ 19.12.2008. 19:47 ] @
Citat:
acaradio: U svakom slucaju, nije za dzabe...taj Soundcraft je mnogo univerzaliniji i ima fine opcije.


Nevidim neku veliku razliku izmedju tih mikseta ... Dobro jedino sto Soundcraft ima na ulazima i cincove ... I tu jos vise led-ova na vu-metru i par prekidaca koji kad je u pitanju jedan majk ni nemaju neku korist. Moze se reci da je malo bolja od Xenyx, ali sad u zvuku ne znam dali je mnogo bolja.

Ma sve je to isto :) ... Kao sto si i pre rekao u tom cenovnom rangu ni nema velike razlike.

pozz
[ xho @ 22.12.2008. 22:32 ] @
aca gde si za program pro tools kad ga otvaram pocinje ono da se puno onda staje i pise connect hardwere and turn on
[ acaradio @ 22.12.2008. 22:54 ] @
Iz nekog razloga Pro Tools nece da ti prepozna hardver.
Tesko da mogu da se setim sta bi moglo da bude, ima vise od godinu i po dana otkad nisam nista petljao oko Pro Tools-a.
[ xho @ 23.12.2008. 12:48 ] @
ok