[ bsdgroup @ 16.12.2008. 23:32 ] @
evo ovako: koristim mikrotik i nalazim se na internoj mreži 10.51.X.X. isto tako koristim openVPN (na koji dolazim putem te interne mreže 10.51.X.X) koji je na ip-u 10.200.200.X i on mi služi za izlaz na vani (internet), problem nastaje kada se konektiram na openVPN i kreira se tunel između client-server, nemogu koristiti internu mrežu koja mi služi za povezivanje s ostalim korisnicima. pokušavao sam u terminal osx leoparda ubaciti rutu (sudo route add 10.200.200.X 10.51.X.X) ako sam dobro shvatio prvi IP je IP interface openVPN-a, odnosno destination adresa, a drugi IP je gateway na koji izlazim kako bi se mogao spojiti na openVPN, e sada kada sam ubacio tu rutu, terminal mi poremeti cijelu ruting tableu, tako da nemogu pingati ni interface koje sam dosad mogao pingati... ima li netko ideju kako da se ovo riješi???
Hvala unaprijed i srdačan pozdrav!
[ scex011 @ 22.02.2009. 18:50 ] @
ne vidimu glavi bas najbolje sta hoces ali mi se cini da ti tu nije problem u MAC-u negona setovaju VPN pristupa u mikrotiku. Vidi napravi virtualnu PPTP lan kartu dodeli joj neki IP i izrutiraj sve na mikrotiku. Mozda ti se posreci