[ govinda @ 18.12.2008. 01:14 ] @
Ubih se trazeci primer i postoje primeri samo mi je malo komplikovano da shvatim o chemu se radi poshto sam pochetnik. Interesuje me kako da ubacim word dokument u SQL Server bazu. To me zanima zbog opcije u bazi koja se zove fulltext search koju bi hteo da iskoristim za pravljenje search-a kroz gomilu dokumenata (unutrashnjost dokumenta). Zanima me ako postoji i neki drugi fazom a da ne ubacujem file-ove u bazu.
C# je jezik koji uchim.

Hvala.
[ govinda @ 18.12.2008. 01:17 ] @
Zaboravih da kazem da je text u Word dokumentima pisan cirillicom ako je to vazno.
[ pl4stik @ 20.12.2008. 09:42 ] @
Neces moci da pretrazujesh binary na taj nacin (valjda), mozda je pametnije da sadrzaj dokumenta cuvas u bazi kao neki varchar(max) pa da samo "raportirash" u Word-u.
[ MarkoBalkan @ 21.12.2008. 10:28 ] @
pogledaj pod BLOBs [ADO.NET] u msdn.

imaš primjer za sliku, ali umjesto slike može biti bilo koji dokument.
[ sallle @ 21.12.2008. 18:19 ] @
mozes binarno da cuvas wordove, i jos za svaki word posebno da cuvas tneformatiran extualni sadrzaj (i to da koristis za pretragu). bice malo redudantno, al overhead neb trebalo bude prevelik...
[ pl4stik @ 22.12.2008. 09:38 ] @
@sallle
Kako bi resio unos, jer bi korisnik prvo kucao nesto u npr. wordu pa ctrl+a, ctrl+c, alt+tab, ctrl+v pa upload celog dokumenta, a da ne pominjem tabele, slike i/ili xls,ppt...


Po meni, ovo uopste nije naivno pitanje. U scenariju koji je postavljac teme naveo jedino realno resenje je raportiranje u neki od MSOffice programa ili da pravish program koji ce da prilikom uploada da provaljuje sta u dokumentu pise sto je loodlo ako nije samo word. Resenje je u posebno formatiranom xml-u , a mozes da sacekas i .net 4.0 tu vidim ima onih ribona pa ima funkcionalnost Officea i cuva formatizaciju (opet xml) kad ga sacuvash u bazi.
Check this out http://www.benkotips.com/Default.aspx?tabid=824

Happy coding!!!

[Ovu poruku je menjao pl4stik dana 22.12.2008. u 11:46 GMT+1]
[ sallle @ 23.12.2008. 19:02 ] @
@pl4stik
mislim da export worda u txt nije nikakav problem (narocito kad ne treba formatiranje).
Tvoje ponudjeno resenje sa copy/paste je takodje jedna od opcija za export. otvoris dokument, selektujes sve, zatvoris dokument - naravno nista od toga ne mora da radi korisnik, vec se sve to moze isprogramirati...
[ govinda @ 24.12.2008. 14:12 ] @
Nisam siguran da li smo se razumeli... Elem ja nameravan da napravim kao neki search engine koji ce gledati tabelu u kojoj se nalaze word dokumenti. A namena search enginea je ta da kada ukucam neshto u polje za pretragu on mi prevrti sve word-ove koji su u tabeli i izbaci mi rezultat u kojim se sve dokumentima nalazi moj query.

Npr. u search polje ukucam cirilicom Mile Kitic i onda bi trebalo da dobijem rezultat(e) u kojim se sve dokumentima nalazi Mile Kitic.

Eto. Mozda je sada malo jasnije.

Hvala na odgovorima.
[ Igor Gajic @ 24.12.2008. 16:27 ] @
A ato ne probas da izvuces text iz Word dokumenta i da ga upises u bazu. Tj. imas tabelu sa tri polja: ID , ime dokumenta, Text.

I onda pretrazujes taj text.

A kako izvuci text iz Word dokumenta pogledaj na:

http://www.neowin.net/forum/lofiversion/index.php/t316480.html
[ govinda @ 25.12.2008. 00:18 ] @
Ok. Mislim da sam nashao foru a zove se FILESTREAM.

Hvala na pomoci.