[ vodja @ 19.12.2008. 09:48 ] @
Problem je sledeci:
1. Na laptopu Instaliran je modem mf622 ( standardni telekom modem ) u koji je ubacena sima kartica pokrenuta aplikacija, aplikacija videla modem i karticu. znaci modem radi
2. setovani parametri za mts internet ( sve po jus-u)
3. konektovao se na mt:s
4. Veza prespora

???????
evo jos nekih podataka

* U telekomu kazu "da limit nakon kojeg se placa prenos podataka nije bitan za brzinu veze sto znaci da bi ista brzina trebala da bude i za one sa limitom do 1 gb i za 5 gb". Iz toga se da zakljciti da je podatak o mesecnom limitu primljenih podataka koji su ukljuceni u pretplatu irelevantan za brzinu prenosa podataka...

* druga stvar u zaglavlju aplikacije preko koje ide konekcija mi stoji oznaka EDGE, da li je moguce da mi veza ide preko GPRS i da je zato spora...

* napominjem da u stanu gde koristim 3gnet mts hvatam 064 3g mrezu i to veoma dobro preko mobilnog...

Zanimaju me komentari ljudi koji su imali prilike da koriste ovaj vid konekcije.
hvala

[ sanja2010 @ 19.12.2008. 10:07 ] @
Isti modem, paket od 5GB. Veza mi je prilicno dobra. Ne pratim bas u kilobajt, ali mogu da strimujem youtube i ne primecujem da se glavi oko sitnica. Konekcija je uvek HSDPA. Jedino sto sam menjala od default setovanja je da sam u Network settings Mode preference prebacila na UMTS only. Cini mi se da se tako brze s EDGE-a prebaci na HSDPA. Pre promene mi se internet vukao prilicno sporo prvih 5-6 minuta konekcije, a onda radio normalno. Btw, jacina signala mi je uvek na jednu ili dve crtice...
[ vodja @ 19.12.2008. 10:24 ] @
problem je sto meni uopste ne prelazi sa EDGE-a na HSDPA a prilicno sam siguran u 3g signal u stanu ali pokusacu sa setovanjem koje si mi preporucila pa cu videti da li ima boljitka...hvala
[ vodja @ 20.12.2008. 07:59 ] @
podesio sam na: umts only sad radi znatno bolje hvala
[ sanja2010 @ 20.12.2008. 09:55 ] @
Super :) Nema na cemu :)
[ mish_ns @ 13.04.2009. 20:48 ] @
E, a da li jednostavno prebacis na UMTS only i kliknes na apply ili ima jos neki podkorak...posto kad prebacim signal nema ga tj. padne skroz. Inace je 1,2 ili 3 crtice ali jako sporo radi...
[ espresso @ 14.04.2009. 00:58 ] @
Eventualno da aktiviraš HSDPA (3.5G) ako nije aktivan. Bez njega je net spor. Možda je ipak samo slab prijem.
[ emerich @ 26.08.2009. 21:20 ] @
Lociran sam u vikend zoni u Ledincima, na 1.8km od bazne stanice Adice. Do pre mesec dana kod podešene
brzine na UMTS, kod konekcije iz cuga prebacuje na HSDPA. Tada je rad bio sasvim zadovoljavajući. Signal mi je bio 2 do 3 crtice. Sada više ne postižem brzinu HSDPA i konekcija je slabija. Skypovanje ide trajavo. Na mobilnom telefonu
sam primetio da mi se pored navedene bazne stanice povremeno pojavljuje konektovanje na Veternik i Novi Sad.
Trenutno mi je konekcija na UMTS sa jačinom signala od 3 crtice.Modem mi je MF622, okačen na garnišnu.
U čemu može da bude problem?
[ Lik86 @ 28.11.2010. 14:20 ] @
Ja imam isti problem sa internetom, tj. njegovom brzinom. Zivim na Vozdovcu izmedju Vojvode Stepe i auto-puta i signal mi je ocajan. Modem je ZTE MF622. Raspitao sam se i receno mi je da pokusam na sledeci nacin>
U aplikaciji koja se aktivira kada prikljucim modem odem U Settings> Network settings i prebacim sa Automatic na Manual. Onda ga pustim da pretrazi mrezu i sa 2G ga prebacim na 3G (pored koga pise available)
I to me je sluzilo tako da je internet bio malo brzi. U kojoj meri? Nedovoljno, primera radi nije hteo da mi otvara sve strane, pa sam morao da reloadujem neku stranu po 3-4 puta, a Youtube i ne pomisljam da gledam jer je nemoguc3e da ucita i obican clip bar jedno 15 min.
U gore navedenoj aplikaciji sam onda prebacio opet preko settings - network settings na automatic i na UTMS only, ali opet je internet spor. Imate li neku soluciju? Buduci da mi ugovor od 2 god (student paket od 2Gb, tj. 6Gb po novom) istice sad u decembru. Da li ima neka bolja solucija za internet u smislu da nekako mogu da poboljksam signal ovom modemu koji imam, ili da uzmem neki drugi modem (mada citam da ovi iz Oriona i nisu nesto), ili da uzimam ADSL? I kod koga da uymem ADSL? I koliko dugo treba da cekam da mi ugrade ADSL posto potpisem ugovor npr. sa Telekomom?
Sta vi mislite?
[ Milan Kragujevic @ 29.12.2010. 20:45 ] @

Citat:
Lik86: Ja imam isti problem sa internetom, tj. njegovom brzinom. Zivim na Vozdovcu izmedju Vojvode Stepe i auto-puta i signal mi je ocajan. Modem je ZTE MF622. Raspitao sam se i receno mi je da pokusam na sledeci nacin>
U aplikaciji koja se aktivira kada prikljucim modem odem U Settings> Network settings i prebacim sa Automatic na Manual. Onda ga pustim da pretrazi mrezu i sa 2G ga prebacim na 3G (pored koga pise available)
I to me je sluzilo tako da je internet bio malo brzi. U kojoj meri? Nedovoljno, primera radi nije hteo da mi otvara sve strane, pa sam morao da reloadujem neku stranu po 3-4 puta, a Youtube i ne pomisljam da gledam jer je nemoguc3e da ucita i obican clip bar jedno 15 min.
U gore navedenoj aplikaciji sam onda prebacio opet preko settings - network settings na automatic i na UTMS only, ali opet je internet spor. Imate li neku soluciju? Buduci da mi ugovor od 2 god (student paket od 2Gb, tj. 6Gb po novom) istice sad u decembru. Da li ima neka bolja solucija za internet u smislu da nekako mogu da poboljksam signal ovom modemu koji imam, ili da uzmem neki drugi modem (mada citam da ovi iz Oriona i nisu nesto), ili da uzimam ADSL? I kod koga da uymem ADSL? I koliko dugo treba da cekam da mi ugrade ADSL posto potpisem ugovor npr. sa Telekomom?
Sta vi mislite?

Ako možeš,ODMAH na ADSL!!!
A to za čekanje...o zavisi.
Ja treba da čekam 4 godine...
Još triiii!
[ brale77 @ 01.01.2011. 17:36 ] @
Juče sam kupio modem Alcatel One Touch X080 uz "Control mobilni net" kod MTS. Brzina prenosa podataka varira, što je i normalno, generalno vrši posao, ali pojedine sajtove jednostavno neće da otvori! Na primer:
www.speedtest.net
www.beocity.com
www.androidsrbija.com
www.mts.telekom.rs (njega je otvorio posle pola sata, ali nikako nije mogao da otvori stranicu o mobilnoj telefoniji)
...

Pobao sam u različitim delovima dana zbog eventualno drugačijih trenutnih uslova mreže...ali uvek isto, ne može da ih otvori. Slično se dešava i sa linkovima kod pojedinih stranica na drugim sajtovima.

U čemu može da bude problem?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.01.2011. 17:40 ] @
MTU - Maximum Transmission Unit... Posto gospoda iz mt:s to ne umeju da nameste, treba ti patch koji limitira MTU na neku manju vrednost.
[ brale77 @ 01.01.2011. 18:51 ] @
Kako to da izvedem?
Što se tiče podešavanja samog modema, koliko vidim, gotovo ništa značajnije nije moguće podesiti. Npr. "Izbor mreže" i "Mrežni način" su podešeni i to se ne može menjati.
[ Milan Kragujevic @ 01.01.2011. 20:54 ] @

Kao što i u samom naslovu kaže,mogu se desiti problemi sa učitavanjem stranica.
Meni se to deslio,pa sam potražio pomoć.
Potrebno je da u klijentskoj aplikaciji kliknete na Settings
(peta ikonica levo),pa na
Connection profile...,pa Add,i unesete sledeće podatke:

I onda na OK,pa odaberite profil MTS064 i kliknite na Activate!

Restartujte kompjuter i konektujte se!
Videćete da na primer umesto *http://www.mts.telekom.rs/tl_files/images/alcatel.jpg* vidite *http://10.10.10.1/www.mts.telekom.rss/tl_files/images/alcatel.jpg* ,ali nemojte da Vas to brine!To je samo server NettGain system...

[Ovu poruku je menjao Milan Kragujevic dana 01.01.2011. u 22:07 GMT+1]
[ brale77 @ 02.01.2011. 04:12 ] @
Milane, hvala puno na trudu oko iscrpnog i slikovitog odgovora!

Da li u polju Number upisujem baš "*99#"? Ovo pitam jer do sada nisam vršio podešavanja, sve je bilo automatski podešeno, čak ni lozinku nisam morao da unosim.
[ brale77 @ 17.01.2011. 03:29 ] @
Hvala na pomoći, samo da javim da sam uspeo da ga podesim!
[ imcriket @ 30.01.2011. 16:35 ] @
ljudi ja imam drugi problem. evo ovako: kada nesto pokusam downloadovati sa rapidshare, megaupload, itd. uvek mi pokazuje kako sa moje ip adrese se vec radi download, pokusao sam sa IP hide ali onda svatih da je ip adresa staticna(nmg da je menjam). a i kada uspem nesto da downloadujem brzina ne prelazi 20kb/s, iako je predajnik na 5km od mene(cak ga i vidim). heeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllllllllllppppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ deki77 @ 30.01.2011. 22:59 ] @
Samo da podelim iskustva sa drugim mobilnim providerima,ili kako kod njih radi..
Ja koristim dok sam u Austriji Orange mobile internet.
15GB = 15€ mesecno..
Do 28 januara bila je akcija 0€ aktiviranje...
speedtest