[ casper.link @ 20.12.2008. 21:43 ] @
Ljudi pomagajte.
Tek sam kupio laptop prije 2 mjeseca, a vec problem imam. Nece da se upali. Cuje se samo zvuk ventilatora kratko i ugasi se. Za to vrijeme dok je upaljen, displej je crn (ugasen), a lampica koja pokazuje da je upaljen samo jednom trepne i kasnije se sve ugasi. da li je tezak kvar da ga odmah nosim u servis (sreca pa garancija jos vazi).
U pitanju je acer aspire 5735Z.
Unaprijed hvala.
[ Zvezdan Joksovic @ 20.12.2008. 22:06 ] @
Pa vjerovatno je najbolje da pitas prvo u servis sta bi moglo biti pa zatim da nosis kod njih...valjda je oko napajanja i tako to sve oke....Pozdravljam
[ Acika @ 20.12.2008. 22:12 ] @
Mozda si proverio, ali ipak da pitam, da li ti je laptop prikljucen na napajanje? Meni se jednom desilo da mi je baterija bila skroz potrosena, a nisam ga ukljucio na napajanje i nije hteo da se ukljuci...
[ casper.link @ 20.12.2008. 23:13 ] @
Nazalost, vec je bio na napajanju.
Da li jos neko zna sta bi moglo da bude prije nego ga odnesem u servis u ponedjeljak?
[ dekster2 @ 21.12.2008. 00:42 ] @
Prvo ,da li si iskren.Da nije bilo neko flešovanje biosa ili neka
slična funkcija.
[ Catch 22 @ 21.12.2008. 02:51 ] @
Probaj da ga iskopcas sa napajanja i izvadis bateriju na jedno 20-ak minuta, pa je onda vrati nazad i prikljuci napajanje i probaj da ga upalis...
[ deki77 @ 21.12.2008. 08:12 ] @
Hard Disk...je moguć problem!!!
Ipak proveri ako ti je LT još pod garancijom...ili ima garanciju,svejedno...kontaktiraj ili odnesi u servis ili radnju gde je kupljen..

I nikada ali nikad LT ne kupuj ako je sa police,zadnji model,radnja se zatvara, rasprodaja bla bla..
Meni se to desilo baš iz pomenutog razlog...ne 1 već 2x
Drndo i čačkao ko je stigao...a da nisam ni imao pojma kada sam kupovao...
pozz
[ casper.link @ 21.12.2008. 10:47 ] @
Citat:
dekster2: Prvo ,da li si iskren.Da nije bilo neko flešovanje biosa ili neka
slična funkcija.

Nikakva slicna radnja.
Citat:
deki77: Hard Disk...je moguć problem!!!
Ipak proveri ako ti je LT još pod garancijom...ili ima garanciju,svejedno...kontaktiraj ili odnesi u servis ili radnju gde je kupljen..

I nikada ali nikad LT ne kupuj ako je sa police,zadnji model,radnja se zatvara, rasprodaja bla bla..
Meni se to desilo baš iz pomenutog razlog...ne 1 već 2x
Drndo i čačkao ko je stigao...a da nisam ni imao pojma kada sam kupovao...
pozz

Jeste pod garancijom i nosim ga u radnju sutra jer ne znam gdje je ovlasteni serviser, pa neka se oni zezaju sa njim. Samo se nadam da nije HDD jer mi je sve na njemu.

[Ovu poruku je menjao casper.link dana 21.12.2008. u 12:14 GMT+1]
[ casper.link @ 21.12.2008. 11:43 ] @
Citat:
Catch 22: Probaj da ga iskopcas sa napajanja i izvadis bateriju na jedno 20-ak minuta, pa je onda vrati nazad i prikljuci napajanje i probaj da ga upalis...


Probao i upalilo. Radi.
Ali jos jedno pitanje. Da li je uzrok ovoga moglo da bude da je linux knoppix live cd, koji sam pokrenuo prije nego se ugasio, nesto pobaratao u CMOS-u (ili je ipak neki hardverski problem). Desavalo mi se na desktopu kad sam pokusao instalirati Vistu da odradim sve super ali kada sam htio da ponovo vratim XP nije htjelo dok nisam izvadio bateriju i tako resetovao CMOS.
[ Catch 22 @ 21.12.2008. 15:02 ] @
Citat:
casper.link: Probao i upalilo. Radi...

Eto... vec sam bio pomislio da ces da ignorises moj savet, ali vazno je da smo mu ipak pronasli "carobni stapic"
;)
[ alexandar_cajic @ 21.12.2008. 16:16 ] @
Ovo bas cesto srecem...
[ Ivica58 @ 21.12.2008. 16:54 ] @
Pokvario mi se moj SONY VAIO pcga Z1 , nece da se upali ili hoce kad
ga pritisnem po tastaturi ali i tada kratko radi dok se ne ukoci....Ima li
nade ,navikao sam se na njega , a i samo sto sam kupio NOVU bateriju... Moguce
da je ostecen jar sam ga neko vreme koristio BEZ baterije , ali je radio , naravno
dok nije UMRO.... Znate li neki servis ili....
[ mishkom @ 21.10.2009. 13:46 ] @
Sad cu ja da probam tu vasu recepturu, za bateriju i napajanje da se skine 20minuta

Racunar nije moj, ali mi je dodeljen da vidim sta je problem. U pitanju je dell latitude d620, njegova istorija mi je nepoznata, znam da ga koristi covek godinu dana, u italiji je, punjac je u redu, mislio je da nije, zatim probao na auto punjac isto se desava.

Simptomi su ovakvi, stisnem dugme za paljenje on svetli 2-3-4sekunde i ugasi se, kada se drzi dugo kao da se stalno resttartuje i proces se ponavlja

Skinuo sam bateriju i stavio direktno na punjac, isto se desava, znaci baterija i punjac nisu..

Evo dok ovopisem a puni se sa baterijom svetli jedna lampica u prekidima na 5sekundi, lampica za bateriju. Ne znam kako kod della svetli kad se puni?

Sta moze da bude jos sa ovim lap topom?
[ Darije @ 21.10.2009. 18:37 ] @
za sony z1...to ti je ozbiljan kvar na ploci odnosno na nekom od vecih bga chipova na ploci, verovatno chipset ili sl. ili j ploca negde u prekidu...najprostije receno- popravka tesko

za dell-a d620 - slican problem kao kod sony-a ali mora prvo da se otvori. Moras mi reci i koja je grafika u unutra...da li je nvidia ili intel, nvidia se mnogo vise greje pa i cesce crkava, mozda je i nesto prosuto pa je ploca u kratkom spoju, cesto vlasnik i nije svestan da je nesto prosuo na lap...
[ MarKaba @ 23.10.2009. 20:17 ] @
Imao sam skoro slučaj sličan @mishkom-ovom na 2 Dell laptopa Inspirion i Latitude, u pitanju je bila RAM memorija. Nađi negde neku DDR1 za koju znaš da je 100% ispravna i zameni i probaj da ih upališ, meni je uspelo.
[ mishkom @ 23.10.2009. 20:44 ] @
Hvala puno, probacu prvo sa ram memorijom, to mi je najbezbolnije i najjeftinije...

Nadam se da cu problem resiti:)

Ako je graficka, onda je spreman za djubre
[ hercul @ 25.10.2009. 05:45 ] @
Citat:
Ivica58: Pokvario mi se moj SONY VAIO pcga Z1 , nece da se upali ili hoce kad
ga pritisnem po tastaturi ali i tada kratko radi dok se ne ukoci....Ima li
nade ,navikao sam se na njega , a i samo sto sam kupio NOVU bateriju... Moguce
da je ostecen jar sam ga neko vreme koristio BEZ baterije , ali je radio , naravno
dok nije UMRO...
. Znate li neki servis ili....


znam da je ovo stari post ali nije mi jasno ovo oznaceno... Zasto bi se ostetio kad se koristi BEZ baterije? Po meni je to isto kao i kad se koristi sa baterijom i ista se napuni. Ako moze neko malo strucnije da objasni bio bih zahvalan...
[ Skandy @ 25.10.2009. 06:50 ] @
Citat:
mishkom:Simptomi su ovakvi, stisnem dugme za paljenje on svetli 2-3-4sekunde i ugasi se, kada se drzi dugo kao da se stalno resttartuje i proces se ponavlja

Skinuo sam bateriju i stavio direktno na punjac, isto se desava, znaci baterija i punjac nisu..

 

Drugar je imao identican problem, sumnjalo se na sve zivo, memorija, ploca, hard disk... medjutim nista od sevaga navedenog. Do resenja problema se doslo sasvim slucajno, instalacioni disk od Windows Viste je ostao u CD-rom-u i od tada se normalno podize. Da misterija bude veca, u biosu nije podeseno butovanje sa CD-a, vec sa harda, ali eto, dok je CD unutra sve radi normalno, cim ga izvadi opet ista zajebancija.
[ cikin @ 28.10.2012. 13:40 ] @
da ne otvaram novu temu.... Uzeo sam lap top bez operativnog sistema, i sad kad hocu da ga instaliram pojavi se "A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer" itd..... E sad sta je najbolje da uradim??
[ calexx @ 28.10.2012. 14:22 ] @
Pa da rešiš problem da Windows ne ošteti nešto. Sledeći put napiši još nešto osim opšte poruke ali u ovom slučaju mogu da se kladim da imaš sata hard a da nisu podmetnuo drajvere za kontroler na početku instalacije Windowsa ... rešenje zavisi i od toga da li si hteo da instaliraš onaj bajati i napušteni XP ili neki noviji.
[ cikin @ 28.10.2012. 15:03 ] @
XP....evo ovako pise.... check for viruses on your computer.Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers.Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated.Run CHKDSK/F to check for hard drive corruption, and then restart computer.... E sad sta da radim :D
[ Binary Mind @ 28.10.2012. 16:32 ] @
@cikin

Koji laptop je u pitanju? Navedi proizvodjaca i model.
[ cikin @ 28.10.2012. 19:00 ] @
Acer aspire E1-531
[ Binary Mind @ 28.10.2012. 23:40 ] @
Dobronameran savet: Instaliraj Windows 7. Nemoj XP. Previse je to nov racunar za XP. Mozes XP instalirati kao virtuelnu masinu ako ti bas, bas treba.
[ nikolicac @ 16.11.2013. 15:31 ] @
Pozz,
imam problem sličan većini odavde ali ništa od pomenutog ne pomaže. Laptop je odlično radio, čak je bio i na čišćenju u servis, gde su mu očistili kuler i zamenili šarke na monitoru.

Dakle, laptop je prestao sa radom kad sam podešavao u msconfig koje programe želim da windows automatski startuje. Sumnjam da sam pogasio neke toliko bitne programe, jer se ya toliko razumem. Isključivao sam samo programe koji su se startovali bespotrebno kao što su skajp, power iso i sl.

Nakon toga, kada sam kliknuo na restart jer mi je tako tražio računar, počeo je da se restartuje i kada se pojavio crni ekran više odatle nije ni mrdao. Čak nisam uspeo prvi put ni da ga isključim na dugme, nego sam morao da mu izvadim bateriju i da ga isključim iz struje. Kada sam posle sve to vratio i ponovo pokrenuo laptop samo se na kratko čuje kako zavrti kuler i tu stane. Nikakva slova se ne pojavljuju na ekranu. Ni bios ni windows niti bilo šta.

Pokušavao sam sve. Vadio bateriju, menjao napajanje, spajao sa drugim monitorom, čak sam vadio i RAM memoriju.

Svako koga sam pitao rekao mi je da odnesem laptop u servis, i kapiram da je tako nalakše, ali nervira me što se tako nešto desilo dok sam radio stvar koju sam radio 100 puta do sad i što mi ni najmanje nije jasno zašto se tako nešto desilo.
Značilo bi mi da mi makar malo pomognete, pa čak i ako na kraju ipak budem morao da nosim u servis, makar da znam u čemu može da bude problem da me ne lažu bezveze.

Laptop je marke
ASER ASPIRE 5536,
AMD Athlon 64 x2 processor QL 65 (2.1 GHz),
ATI radeon HD3200 Graphics

Unapred hvala.
[ Miroslav Cvejić @ 16.11.2013. 18:09 ] @
Odnesi u servis. taj laptop je rekorder u broju hladnih lemova na čipsetu.
[ milenaunaaa @ 25.03.2015. 22:38 ] @
Molim vas pomozite. Pre par dana lap top,radio,je napolju par sati. Nakon toga smo ga uneli-greska verovatno, odmah smo ga upalili aki nije reagovao . Laampice se nisu palile, nista, bas nista se,nije,culo. Inace vec vise od godinu dana radi stalno prikljucen na punjac jer je baterija crkla. Vadili smo bateriju i vracali i nista. Takodje smo ga ukljucivali bez baterije na punjac i opet nista. Jel zna mozda neko od vas u cemu moze da bude problem? Nadam se brzim odgovorima i hvala unapred.
[ milenaunaaa @ 25.03.2015. 22:39 ] @
Asus je u pitanju...
[ milenaunaaa @ 25.03.2015. 22:54 ] @
Najvise se plasim,da,ne izgubim slike koje su u njemu a ima ih svuda ne samo u d 😞 kako njih da spasem jel,postoji neki nacin da se prebace? Molim vas pomozite 😞
[ SASA M. @ 26.03.2015. 03:06 ] @
slike su na hard disku, na vecini lap top sa donje strane postoji poklopac ispod koga je. Pogledaj na internetu za taj model kako se skida hard. Nakon toga ga zakaci na drugi pc i prebaci sve sto ti treba.
[ MarKaba @ 28.03.2015. 17:28 ] @
Citat:
milenaunaaa:
Najvise se plasim,da,ne izgubim slike koje su u njemu a ima ih svuda ne samo u d 😞 kako njih da spasem jel,postoji neki nacin da se prebace? Molim vas pomozite 😞



U principu sve može da se opravi, pitanje je samo da li je isplativo.

Pogledaj privatne poruke
[ kajtaz98 @ 19.04.2015. 20:39 ] @
poz svima imam dell pp11l nece da upali lampica trepce nekoliko puta cuje se zvuk kulera i hdd-a i ugasi se ne daje nikakve znake na displej radio je bez bat tako na adapteru a na adapteru hvali iglicao na unutra ali ok radio tako ovako mi se jos jednom pokvario pre ovoga ali je posle nekog vremena upalio ali sad nece nikako pomoc?
[ Windows2 @ 31.05.2015. 12:05 ] @
Kupio sam Panasonic toughbook bez punjaca i hard diska, prodavao se kao ispravan i videlo se da ulazi u bios. Problem je sto nemam adekvatan punjac, trenutno imam samo univerzalni speedlink pecos od 40w koji je za netbook. Raspon voltaze mu je od 9,5 do 19v, ne znam koja je maksimalna amperaza, pise samo input max 0,7a. Za ovaj panasonic je potreban 15,6v 5 ampera output. Sa mojim univerzalnim punjacem koji ima izmenjive vrhove nece uopste da se ukljuci, znaci bas nista se ne desava. Da li bi trebao da se ukljuci sa takvim punjacem, i kako nekome ko se vise razume ovo deluje, da li pre kao problem neodgovarajuceg punjaca ili da je nesto vrisnulo u laptopu? Kad mi je isporucen tog dana je bilo dosta kise i paket je bio mokar na nekim mestima, mislim se da li je moguce da je voda prodrla unutra i da je zato vrisnuo kad sam pokusao da ga ukljucim. Ne znam sad dal da pokusavam sa nabavkom punjaca ili ne?

















[ Ivan Chb @ 21.12.2016. 11:22 ] @
Da se nadovezem na temu, ja imam problem da mojim laptopom (Asus X93S) do pre neki dan je radio sa svim normalno ali kad sam pre neki dan ukljucio igricu HL2 bez najave se ugasio potom sam ga opet startovao i tu je zastao na Windows logo i nije hteo da udje u sistem onda sam ga ja ugasio na dugme (drzao malo duze dok se nije ugasio) i od tada ne daje nikakve znake zivota, ne svetle lampice za bateriju niti da je punjac ukljucen,
E sad sta sam sve probao i nije vredelo:
1 Proverio sam punjac on radi ispravno
2 Baterija je ok
3 Drzao sam 30 sek dugme za paljenje i potom ukljucio punjac i opet nista
4 Otvorio laptop i tamo napon dolazi do ploce.
5 Probao sa 3 razlicita punjaca
6 Probao startovati prvo sa baterijom potom bez nje.
Dali neko moze da mi pomogne sta jos da probam.
Hvala.
[ Binary Mind @ 22.12.2016. 13:42 ] @
Bilo bi lepo da znamo tehničke karakteristike tog laptopa jer je X93S suviše uopšteno. Koji procesor, koja grafika, koliko rama itd...
[ Ivan Chb @ 24.12.2016. 23:19 ] @
Cpu I7 2.6
Ram 8Gb
Graficka Nvidia 1GB
Ne znam sta vas jos zanima?
[ perkom @ 24.12.2016. 23:24 ] @
Ram memorija ume da zablokira sve.
Ništa ne košta da probaš da izvučeš jenu (pretpostavljam da imaš dve od 4gb) pa probaš a onda drugu da probaš?
[ Ivan Chb @ 25.12.2016. 14:34 ] @
Probao sam sa jednom, pa bez memorije cak sam izvadio tastaturu i probao na druga dva slota posto ima ukupno 4 slota za ram memoriju i isto to probao sa hard diskom posto ima dva slota za hard ali nista. On jednostavno ne pali lapicu onu sto treba da svetli kada je punjac zakacen. Ponasa se mrtvo.
[ Binary Mind @ 25.12.2016. 15:14 ] @
Da li zasvetle LED-ovi kad pritisneš dugme za paljenje?
[ Ivan Chb @ 25.12.2016. 15:22 ] @
Nista se nedesava, probao sam i sa baterijom mada mislim da je ona skroz prazna.
[ Ivan Chb @ 25.12.2016. 17:57 ] @
Ne znam dali ima on neko napajanje (mislim na ono burence kondezator ili nesto tome slicno) pa da probam to da zamenim, ja sam video da njemu struja dolazi do ploce ali na dalje ne znam. Ja kad ga zakacim na punjac njemu ni jedna led lampa ne svetli, niti da puni bateriju niti da je punjac prikljucen.
[ Binary Mind @ 25.12.2016. 20:48 ] @
Dalje bi bilo dobro da daš na servis umeto da nabadaš moguće uzroke. Nešto je otišlo na matičnoj...
[ Ivan Chb @ 27.12.2016. 10:21 ] @
Niko ne zna?
[ iculibrk @ 27.12.2016. 14:02 ] @
Jednostavno ne može da zna, jer možemo da predložimo ali da bi znali, treba nam tvoj laptop :-)
Odnesi bateriju u neki servis da je malo napune pa probaj upaliti.
Kvar verovatno nećeš rešiti zamenom "burenceta" nego više moguće štetu napraviti, te ti je Binary, možda tako ne liči, ali iz najbolje namere savetovao da odneseš laptop u servis. Naravno i ja sam istog mišljenja. Jednom sam i ja imao kvar na nekom Asus-u, postavio pitanje i posle odgovora poslušao, pravac servis.
Sa druge strane kada si ga kupio? Imaš li garanciju na njega?
[ Ivan Chb @ 01.01.2017. 21:11 ] @
Pa ko jos daje garanciju na polovan laptop.
Malo se salim vezano za to niko ne zna, vidim da se trudite da mi pomognete i za to vam hvala.
Videcu sad posle praznika da ga odnesem u servis i ako ga srede recicu vam u cemu je problem bio.

SRECNA VAM NOVA 2017!
[ iculibrk @ 01.01.2017. 21:27 ] @
Nisam video da si napisao da si kupio polovan. To ti je rizik kupovine polovnih laptopova. Na tržištu polovnjaka je gomila tehničkog otpada iz inostranstva koji se ukoliko je moguće osposobi, a ukoliko ne se prodaje pod neispitano i stavi na oglasne sajtove.
U svakom slučaju preostaje ti servis.
I tebi srećna Nova 2017.
[ Ivan Chb @ 10.01.2017. 11:02 ] @
E ovako otkrio sam sta se sprzilo ali pojma nemam kako se zove taj deo. E sad kako mogu da upload sliku pa da mi pomognete oko toga?


[Ovu poruku je menjao Ivan Chb dana 11.01.2017. u 00:13 GMT+1]
[ valerijan @ 10.01.2017. 11:05 ] @
Pokušaj sada da klikneš na Upload uz poruku. Ta opcija je dostupna tek nakon što se pošalje tekstualni deo ES poruke.

Citat:
22. Upload fajla uz poruku.

Ako želite da uploadujete neki fajl uz vašu poruku, kliknite na link “Upload uz poruku” koji se nalazi ispod vaše već napisane poruke. U polje Izbor fajla upišite adresu do fajla koji se nalazi na vašem disku. Preporučljivo je da koristite “Izaberi” dugme sa kojim ćete sami moći da pronađete fajl.
Kada završite se izborom fajla, pritisnite dugme “Upload” i fajl će biti uploadovan. Fajlove možete uploadovati najviše 24h od slanja poruke. Kada uploadujete fajl, svi će moći da ga downloaduju iz vaše poruke. Link će se pojaviti u dnu poruke.


[Ovu poruku je menjao valerijan dana 10.01.2017. u 12:18 GMT+1]
[ Ivan Chb @ 10.01.2017. 22:22 ] @
Mislim da se zove keramicki kondezator ako ne ispravite me.
I izvinjavam se sto sam pobacao ovako slike prvi put postavljam


[ Ivan Chb @ 11.01.2017. 12:30 ] @
Zanimaju me koj bi trebao da kupim?
Koje karakteristike?
[ Ivan Chb @ 01.02.2017. 22:50 ] @
Dali zna neko koj da narucim ?