[ DaniloAikido @ 21.12.2008. 09:02 ] @
Pozdrav svima!
Moje ime je Danilo i poceo sam da ucim html i css, pa me interesuje sledece:
Na ovom forumu sam procitao kako postoji html i css hack.
Da li bi neko mogao da mi blize objasni sta je to ili da mi da neki tutorial o tome (ako uopste postoji).
Trenutno pravm jednu stranicu iz hobija pa bi mi znacilo vase misljenje (jos uvek sam pocetnik):
www.tutoriali.webs.com


[edit: zamenljeni [code][/code] tagovi sa [url][/url] tagovima]


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 21.12.2008. u 12:51 GMT+1]
[ pancevac2006 @ 21.12.2008. 09:54 ] @
Pocinjes sa html-om i css-om a vec te hack zanima.
[ DaniloAikido @ 21.12.2008. 11:59 ] @
Citat:
pancevac2006: Pocinjes sa html-om i css-om a vec te hack zanima.

Nisam bas totalni pocetnik! radim sa css-om i html-om mozda jedno pola godine ili godinu dana.
[ Aleksandar Ružičić @ 21.12.2008. 12:02 ] @
kao sto ti je receno, prvo savladaj html i css pa ces onda sasvim prirodnim putem doci do objasnjenja sta je to css "hack"...
[ ifixer @ 07.01.2009. 13:14 ] @
Poshto niko nece da odgovori, CSS Hack je nishta drugo no "escape" za odredjeni browser.
Chesto tokom rada cesh naletati na probleme tipa: sve mi savrsheno radi u Firefox ali u Internet Explorer 6 / Internet Explorer 7 - e tu vec dolazi do raspada.

Hacks koristish kako bi to zaobishao tj uspeo u svakom browseru da napravish da radi identichno. Za hacks imash 2 vrste i to:

1) Conditional comments [ovo stavljash u xHtml file - head sekcija]
<!--[if lte IE 6]> Ovo ce videti samo IE 6 <![endif]-->

2)
vidljivo za sve sem za IE
html>body #id { .... kod .... }

vidljivo samo za IE
* html #id { ... kod ... }

Mislim da ce ti ovo znachiti :)
[ snake_master @ 11.01.2009. 13:25 ] @
Ako mogu da primetim, nigde se na srpskim forumima ne obrađuje detaljnije "CSS hacking". Mogao bi neko da napiše ako ima vremena, bar neke osnovne hackove (box model, double margin fix...) koji su najčešće primenjivani, i možda objašnjenje hasLayouta jer verujem da bi to razbilo dosta nedoumica i bilo od pomoći mnogima.

Lično, najbolje sam shvatio i najbrže "prihvatio" one hackove koji su mi se pojavljivali prilikom rada, jer onda vidiš kako, zbog čega se javlja i kako se ispravlja na konkretnom primeru...
[ DaniloAikido @ 27.01.2009. 17:28 ] @
Citat:
ifixer: Poshto niko nece da odgovori, CSS Hack je nishta drugo no "escape" za odredjeni browser.
Chesto tokom rada cesh naletati na probleme tipa: sve mi savrsheno radi u Firefox ali u Internet Explorer 6 / Internet Explorer 7 - e tu vec dolazi do raspada.

Hacks koristish kako bi to zaobishao tj uspeo u svakom browseru da napravish da radi identichno. Za hacks imash 2 vrste i to:

1) Conditional comments [ovo stavljash u xHtml file - head sekcija]
<!--[if lte IE 6]> Ovo ce videti samo IE 6 <![endif]-->

2)
vidljivo za sve sem za IE
html>body #id { .... kod .... }

vidljivo samo za IE
* html #id { ... kod ... }

Mislim da ce ti ovo znachiti :)

Hvala ti puno!