[ irizanin @ 22.12.2008. 19:40 ] @
Pokusavam da umrezim Pc na kom je instalirana Vista i MAC sa instaliranim Tigrom.

Uspeo sam da sa MAC-a udjem u PC, ali obrnuto mi nikako ne uspeva. Odnosno da nagasim, ne uspeva mi ni sa racunara na kom je XP.

Moze li neko malo objasnjenje, kako da to ucinim?

Ukjucen mi je personal file sharing na MAC-u, ali jednostavno iz Windowsa nikako nece da udje u MAC-a?

Ako iko moze pomoci, bio bih vrlo zahvalan.
[ madamov @ 23.12.2008. 17:26 ] @
A da li je uključen Windows Sharing na Macu?
[ irizanin @ 23.12.2008. 22:17 ] @
A da zaboravio sam da kazem, da jeste ukljucen i Windows sharing i Personal file sharing i Peronal web sharing.
Inace nasao sam detaljno uputstvo koje nisam stigao da isprobam, ali mislim da ce dati rezultate.

Probacu za dan dva i javicu rezultate.

Hvala u svakom slucaju.
[ madamov @ 24.12.2008. 07:30 ] @
Onda je druga uobičajena greška to što korisnik na Mac OS X nema privilegije da se uloguje preko Sambe. Za to na Tigeru služi ono dugmence "Accounts" koje se pojavi kada klikneš na "Windows sharing" u System preferencama.
[ irizanin @ 28.12.2008. 14:47 ] @
E sad, posle silnih pokusaja i dalje nema zeljenih rezultata. Sto se tice ulaskau Vistu sa MAC-a to sada radi bez problema, ali problem je u kontra smeru. Kada sa PC-a hocu da pristupim fajlovima na MAC-u, uspem bez problema da se ulogujem, ali u folderima koji mi se otvore na PC-u (poput Library, Music, Desktop itd.) ne vidim nista.

Kada sam napravio drugi account na MAC-u, uspeo sam omoguciti pristup MAC-u sa PC-a, ali kao sto vec gore rekoh, ne vidim ni jedan fajl sa MAC-a na PC-u.

Omogucio sam permisions svim mogucim delovima na MAC-u, ali jednostavno odbija da mi prikaze sadrzaje na bilo kom hardu (ima ih 2).

Da li postoji jos neki od mogucih problema?????????????????
[ DS_Store @ 28.12.2008. 17:28 ] @
Moj problem na Tigru je bio isti i negde na netu sam iskopao informaciju da je uzrok toga ako se sa Winblowsa pokušava pristupiti Meku na kome je ulogovan administrator. Upravo je to i kod mene bio slučaj jer sam imao samo jedan nalog na mašini. Pokušao sam da napravim dummy user nalog i upalilo je.

Međutim, to me je nerviralo jer sam od ranije znao da to ne mora tako i da sam se logovao bez problema. Na kraju se ispostavilo da je neki od 10.4.x apdejta bio zeznuo stvar, prešao sam na 10.4.10 (mislim da je sada najnoviji 10.4.11) i ponovo je sve radilo samo sa jednim nalogom na Meku.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.12.2008. 17:56 ] @
Ne znam koliko će ti pomoći, ali Win može da pravi problem i ako je na njemu korisnik koji nema postavljenu šifru :)
Mada, pošto ga ti vidiš, verovatno nije to :)
[ irizanin @ 28.12.2008. 19:24 ] @
Update-ovan je na 10.4.11 i napravio sam 2 naloga na masini, ali kao sto rekoh na PC-u vidim MAC, ali ne mogu da otvaram fajlove. Pokusao sam i da se izlogujem i predjem na drugi nalog, ali jednostavno situacija je stalno ista.

Eventualno sa PC-a, mogu da vidim fajlove koje prethodno na MAC-u kopiram u folder Drop Box, ali gledao sam po netu, a i licno sam ubedjen da je moguc i potpuni pristup svim particijama na oba harda.
[ DS_Store @ 28.12.2008. 19:56 ] @
Ako update ne pomaže, jedino što mi još pada na pamet bi bilo da pokušaš da se uloguješ sa istim onim username-om i password-om naloga pod kojim si u tom trenutku ulogovan i na Meku. Ako ovo već radiš, onda ne nemam pojma šta bi moglo da bude :(
[ madamov @ 28.12.2008. 20:08 ] @
kod Sambe imaš pristup samo Home folderu datog korisnika čijim se usernameom kačiš na Maca. Ako želiš da vidiš više na Tigeru onda moraš da instaliraš SharePoints besplatni program i preferences pane. Dakle, tvoj problem nije "da ne vidiš fajlove" na šta smo svi pomislili da imaš problema sa prvilegijama, već ne vidiš delove diska gde si iskopirao fajlove.

Da bi se dala prava dijagnoza mora se lepo objasniti šta se događa. Da ne govorimo što smo jedno sto puta ovde pominjali SharePoints.

I za dodatak, ne piše se MAC, pogledaj topovanu temu o tome.