[ mile_davidovic @ 23.12.2008. 21:51 ] @
Imam nov kompjuter (procesor Intel Core2Duo E8400, matična ploča Gigabyte GA-EP45-DS3, grafička karta Gigabyte VGA NVIDIA 9600GT) i staru video kameru Sony Hi8 CCD-TRV 94E koja nema fire wire nego samo S video i tri činča (dva audio i jedan video).
Kako da presnimim mnoštvo kaseta na kompjuter? Hvala svima na pomoći.
[ lancia88 @ 23.12.2008. 22:25 ] @
Pozdrav,

najjeftinije resenje, iako to nije bas, bas kvalitet, jeste unos preko TV karte preko video-in kablova. Tu dovodis sve svoje izlaze sa kamere na ulaz TV kartice i grebujes u nekom od programa. Tako digitalizujes snimak, a posle ga obradjujes u racunaru.

Objektivno je za unos analognog materijala predvidjen takodje video-in protokol (doduse, tu je i audio-in uglavnom) na specijalizovanim karticama za obradu videa, sto amaterskih (Miro/Pinnacle neke od serija), a sto profesionalnih, ali one su odavno u izumiranju jer su izgubile bitku pred iee1394 protokolom kao standardom danas.

Treci nacin je unos preko stand-alone DVD rekordera, preko njegovog video-in interfejsa, te rezanje na medij ili snimanje na harddisk, pa zatim prebacivanje na racunar.
[ faruki @ 15.01.2009. 23:45 ] @
Pozdrav

Taj material sto imas na casette 8-mice jednostavno mozes i da brebacis na DVD-recorderu ako naidzes na neku jeftiniju pa sve ide lako Video na Video in i 2 audio na audio in i eto
Po mogucnosti bilo bi bolje da nadzes neki DVD-sa HDD ja bi ti preporucio Panasonic DMR-E85
posto vec imam takav i super mi radi.
I na kraju samo jedno pitanje za vas gospodine ako znas neko ko ima Sony Hi8 8mm cameru na NTSC
ili video sony Hi8 8mm isto na NTSC sistemu da prodaje jer zaista sam zinteresovan da kupim taj stvar
posto se i ja bavim prebacivanje celog materiala na DVD formatu

Hvala...

[email protected]
[ da Vinci @ 11.02.2009. 13:05 ] @
Ja koristim video konvertor Canopus ADVC 110, ima 2 činč ulazs, jedan video i dva audio (sa prednje i zadnje strane), jedni su in, a drugi su out, a kao izlaz na comp. ima firewire, jedan mali 4-pinski, i jedan veliki 6-pinski. Ako koristiš 6-pinski firewire, onda ti ne treba adapter za napajanje... Slika nije loša, a grebujem je u Vegasu 8 pro. Može i ntsc i pal... A također može i sa compa da snimi na kasetu... Meni lično super stvarčica... Nadam se da znaš šta ti je činiti...


Pozz