[ high_lander @ 23.12.2008. 21:58 ] @
Cao drugari imam jedan veliki problem.Moj PC je poceo ocajno da radi.Procesor mi je non-stop u 100 % pogotovo kad radi firefox i explorer.Igrice katastofalno seckaju kao sto je PES itd...
I sistem sam radio nekoliko puta i opet isto.
Konfiguracija je sledeca :

INTEL PENTIUM 4 HT 3.2 GHz 2 MB L2
GIGABYTE 945PL- DS3
3 x1 GB KINGSTON 667 MHz
MSI NVIDIA 6800 GT
WD 250GB
[ JOJO847 @ 23.12.2008. 23:05 ] @
testiraj disk nekim od alata (mhdd, victoria, hdtach, hdtune)

Sistem si reinstalirao ili nanovo radio clean install?
[ high_lander @ 23.12.2008. 23:58 ] @
Radio sam clean install i opet isto.
[ fade @ 24.12.2008. 00:02 ] @
Nije ti palo na pamet da bar preko ocajnbog task managera pogledas koji process trosi toliko resursa,umesto da radis reinstall os-a ?
[ high_lander @ 24.12.2008. 01:01 ] @
Naravno da jeste. Najvise trosi firefox oko 50% procesora.
[ high_lander @ 24.12.2008. 08:44 ] @
Jel mi nevalja cpu?
Dal njega da menjam?
[ Binary Mind @ 24.12.2008. 14:23 ] @
Nemoj tek tako otpisivati CPU. Taj komp mora detaljno da se istestira pre nego sto se dodje do bilo kakvog ishitrenog zakljucka. Mozes poceti sa Orthosom i Everest-om u kombinaciji, tako da Orthos radi stres testiranje CPU-a i RAM-a a Everest meri temperaturu. Posle ako to ne da nikakve rezultate pocni sa testiranjem svake komponente ponaosob. O programima za dijagnostiku hardvera informacije mozes naci ovde...
[ high_lander @ 24.12.2008. 15:44 ] @
Primetio sam da mi procesor radi cas na 3.2GHz cas na 2.4GHz i to se menja na svakih 5 sekundi. Jel moguce da je to problem ? Da nije problem sa naponom?
[ Boris @ 24.12.2008. 16:08 ] @
Nije to problem jer je tako podeseno da kad tvoj rad ne zahteva puno procesorske on smanji takt procesora i tako trosi manje struje, manje se zagreva itd...

Testiraj komponente kao sto su kolege forumasi predlozili, negde shkripi sigurno...

U sushtini ako sa tom mashinom terash XP SP3, shto preporuchujem i ako nije neka budzena verzija moralo bi da radi super.
[ high_lander @ 24.12.2008. 16:46 ] @
Da, koristim Win sa sp3 ali ....

Testiracu komponente u svakom slucaju pa cu videti sta ne valja...
[ JOJO847 @ 24.12.2008. 17:04 ] @
vidi, nista ne uspori toliko komp i ne natjera cpu na 100% (narocito ako ne radi dma) kao neispravna najsporija komponenta racunala - hdd ili njegovi data kablovi. Kreni nekim redom, u onoj temi ces naci mnogo korisnih savjeta.

PS: Necu 100% govoriti jer kao sto kaze binarni komp treba detaljnu dijagnostiku, ali da je do memorije,cpu-a - onda bi se to vise manifestiralo "blentavim ponasanjem" u vidu raznih memory errora, resetiranja ili smrzavanja kompa.
Vise cemo nakon dijagnostike.
[ Boris @ 24.12.2008. 17:42 ] @
A cekaj ako ti je dafault xp sa sp3, da li ti je ono neka tema na screenshotu ili si ti menjao rucno boje?
Ako je recimo neki fazon WinXp sp3 black edition ili tako neke budzevine, tu moze da lezi problem.

Takodje, mada si verovatno pogledao, kada ugasish firefox, da li ti i dalje ostaje proces od firefox-a u task manageru?
Ako ostaje moze biti da se virus inject-uje u njega.

A ako je stvarno hardverski pocni sa testiranjem :).

pozz
[ Binary Mind @ 24.12.2008. 20:34 ] @
Naravno ako je u pitanju neka lose napravljena nlite verzija Windows XP-a problem je najverovatnije softverske prirode. U tom slucaju probaj da instaliras neku netaknutu verziju, ili eventualno verziju sa slipstream-ovanim service packovima gde nista drugo nije dodavano ili oduzimano.