[ _SONE_ @ 24.12.2008. 06:14 ] @
Potrebna mi je pomoc oko spajanja HEAT programa za rad u mrezi?Posto mi RIL do sad nije bio u mrezi pa je sad veci deo racunara umrezen.Kako povezati aplikaciju sa serverom probao sam sa onom konekcijom koja se koristi za unos sifarnika da ga konektujem i on kao vidi recimo naziv servera koji je u mrezi ali nece da ga konektuje ima li neka caka ili sta god :-)?I da li je moguce spojiti vise SQL odnosno RIL baze u jednu i kako ako je moguce?
[ matory @ 26.12.2008. 06:56 ] @
Računari treba da su u jednoj WORKGROUP (radnoj grupi) npr. DZ<imedomazdravlja> i poželjno je da računari budu svi u istoj IP grupi adresa npr. 192.168.1.x.

Računar na kome je instalisan HEAT pretpostavimo da se zove SERVER. Na njemu je direktorijum
PROGRAM FILES/RZZO/HEAT. Desni klik na HEAT direktorijum, otvaraš popup meni i klikneš na SHARING AND SECURITY i sherujesh taj folder.

Zatim na računarima koji će ti biti terminali kreiraš ikonicu. Desni klik na nju pa u PROPERITES
postavis TARGET kao \\SERVER\HEAT\heat.exe , a za START IN \\Nbecej\HEAT . Ili je lakše komandrerom ili win explorerom da otvoriš šerovani dir HEAT sa SERVERa pa da samo izvučeš prečicu od HEAT.exe

Proveri da li u WINDOWS\SYSTEM32 imaš fajl msvcr71.dll. ako ti ustreba evo ga uploadovan ovde ispod posta.


Ako ti trba nešto od instalacionih fajlova, šifarnika piši PP na matory ili chips.