[ Deloaded @ 25.12.2008. 15:57 ] @
imam qtec 8010, nov iz Amerike, telefon je otkljucan, barem mi je tako receno, ali nema signala, nisam toliko upucen u to, sad da li postoji mogucnost da je pravljen za Americko trziste, ali opet ovi modeli rade na istoj frekvenciji kao i ostali, prepozna on mrezu, probao sam telenor, mobtel i vip i opet nista, ne moze da uhvati signal, probao sam i automatsko i manuelno da pretrazujem i nista. sad ako je to u pitanju da li postoji mogucnost da se isprogramira taj cip ili sta vec i da li postoji neko resenje???
hwala
[ nmilosev @ 25.12.2008. 19:53 ] @
Probaj da staviš noviji rom (xda-developers.com) ili eventualno samo novi radio rom. To bi trebalo da upali. Da li si siguran da ti je kartica dobro legla tj. da li telefon vidi SIM uopšte?
[ Deloaded @ 25.12.2008. 23:17 ] @
da, naravno, kartica lepo stoji, znaci cita mob podatke s nje, detektuje je. danas sam se iscimao da nadjem servis, posto retko ko radi sa qtec.om, ne znam zasto, i naisao sam na jedan servis koji navodno moze da ga sredi i "navodno" kazu nije dekodiran i da ce kostati od 60 do 90 evra. sta mi drugo preostaje, moram da platim, mada mi je opet to cudno 99% sam siguran da je otkljucan, al aj, neka me shishaju.
sve u svemu hwala na savetu covek
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.12.2008. 23:22 ] @
Svaki Qtek je HTC, tako da idi na xda-developers, kako ti je NEmanja rekao i tamo se informiši. Sve se može odraditi za dž, samo treba imati vremena i strpljenja za iščitavanje i čitanje
[ ninjaz @ 25.12.2008. 23:23 ] @
Ne znam koliko se razumes, ali na xda-developers.com ces sigurno naci resenje kako da ga otkljucas. Da bezveze ne bacas pare.
[ dr.kis @ 27.12.2008. 12:05 ] @
90 e, da uzmu coveku da mu flesuju tel! Lopovi su neverovatni! Pa to je 15 minuta posla, lud si ako im das!
[ kevinsugar79 @ 27.12.2008. 15:24 ] @
za te pare kupis isti takav dekodiran sa ubacenim novim romom
[ Deloaded @ 28.12.2008. 12:18 ] @
jbg ljudi, sta da se radi, cak sam jedva nasao servis koji radi ovaj qtec, neki kao i da nisu culi iz servisa, dekodiram mobilni i sedim kuci za Novu :)