[ marko05m @ 26.12.2008. 13:42 ] @
Zdravo svima
Upravo sam zamenio cd rv sa dvd rv-om....sve radi ok....ali kako da narezem cda format (za cd plejer u kolima koji cita samo cda)?
Kad otvorim Nero idem na Audio,zatim imam opcije;mp3 ili wma... sta dalje?
...dakle kako da narezem muziku (na obican cd) sa komp koja je u mp3 formatu na cda?
Hvala
[ acaradio @ 26.12.2008. 14:34 ] @
Nero ima opciju narezivanja u CDA formatu, naravno.
Ako si imao CD-RW, a sada imas DVD-RW uredjaj, razlike u postupcima za rezanje nema...jednostavno, odaberes Audio CD kao opciju narezivanja i importujes fajlove (mp3 ili sta vec imas) u listu. Nakon toga ides na opciju Burn, izaberes brzinu rezanja i to je to. Nero ce to konvertovati u CDA i narezati na disk.
Rezultat je - standardni audio CD.
[ Take 5 @ 27.12.2008. 03:14 ] @
Citat:
acaradio: Nero ima opciju narezivanja u CDA formatu, naravno...

...kao uostalom i bilo koji drugi program za rezanje CD/DVD diskova, ne mora uopste taj monstrum od programa koji preporucujes.
[ acaradio @ 27.12.2008. 11:31 ] @
Citat:
Take 5: ne mora uopste taj monstrum od programa koji preporucujes.

Gde to pise da sam ga ja preporucio????

Covek je pomenuo Nero:
Citat:
marko05m
Kad otvorim Nero...

...a ja sam mu samo ukratko objasnio postupak.
[ calexx @ 27.12.2008. 18:52 ] @
Možda bi bilo dobro da se prestane sa preporučivanjem programa koje neko koristi umesto programa koji budu pomenuti. Da li da ja svaki put kad neko pomene MS Office preporučujem WordPad jer on završava sve što je meni potrebno? Ili ako neko pomene PhotoShop, ja da preporučim Paint?

Rezanje diskova nije samo kopiranje disk na disk, image na disk, data kopiranje, ima tu nekih sitnica koje možda nisu svima potrebne ali nekome jesu. Koji su to konkretni programi koji nisu monstrumi pa da nabrojim 5-6 bitnih detalja koje ne mogu da urade?