[ Brkic @ 26.12.2008. 20:02 ] @
Interesuje me koja je najbolja vrsta štampe za kartonsku ambalažu na hromo kartonu u punom koloru i velike obime,da li je to flekso,ofset ili sito štampa.

Našao sam da proizvođači mašina za katronažu prodaju flekso mašine za štampu ali u 2 boje,može li se sa flekso mašinama štampati u punom koloru ??

evo nekog primera kako treba da bude



[Ovu poruku je menjao Brkic dana 26.12.2008. u 21:15 GMT+1]
[ Skandy @ 26.12.2008. 20:30 ] @
Moja preporuka je offset, ako se radi o ambalazi sa slike. Sto se tice flexo stampe, ona moze biti veoma kavlitetna, kvalitetnija od offseta, ali ne sa masinama koje si ti pronasao. Savremene flekso masine su sa minimum 5 boja a idu do 12. Te dvobojne su namenjene stampanju zbirne ambalaze ( obicnih kartonskih kutijesina), koja nosi vecu kolicinu proizvoda koji se vec nalaze u svojoj prodajnoj ambalazi. Na tim zbirnim ambalazama se stampa jednostavan logo ili one oznake: lomljivo, ne tumbati, drzati na suvom, tako da su dve boje sasvim dovoljne.
[ Krayzie @ 26.12.2008. 23:46 ] @
Offset, pa kasiranje...
U flexu se rade transportne kutije (1-2 boje), mada sam radio za Imlek 4 boje, ali strihovi.
pozdrav
[ Brkic @ 27.12.2008. 09:18 ] @
hvala na pomoći,znači offset po vama je najbolji za to što meni treba.
Mislio sam, pošto mi svejedno treba flexo štampa za štampu transportnih kutija,da uzmem neki flexo sa 5 ili više boja sa kojim bih mogao štampati i komercijalnu-prodajnu ambalažu ali tu dolazi do računice da li je bolje zbog cene mašina uzeti samo flexa sa 5 ili više boja ili flexa sa 2 boje i offset ??
Može li pomoć,a i pomoć oko cena novih i polovnih mašina ??

Šta je kaširanje što spominje Krayzie,ima li to možda neki drugačiji naziv ??

Hvala unapred na pomoći o objašnjenju.
[ Skandy @ 27.12.2008. 11:46 ] @
Ako se radi o printokart kartonu, koji je najcesce do 350g/m^2 (350 grama po metru kvadratnom), onda kasiranje nije neophodno, moze se direktno na njega stampati u offsetu.
Sto se tice tvoje dileme izmednju offseta i flexa sa 2-5 boja. Flekso masine namenjene stampanju transportne (zbirne) ambalaze, se po konstrukciji razlikuju od Flexo masina namenjenih stampanju prodajne i flexibilne ambalaze, tako da se ne mogu koristiti za obe namene. Stampanje transportne ambalaze se radi iz tabaka, a prodajne iz rolne u rolnu.

Da rezimiramo:

Flexo 2 boje - kartonsta kransporta ambalaza ( troslojna - petoslojna lepenka.....) - tirazi 0+ otisaka
Flexo 5+ boja - Fleksibilna ambalaza, poliester, polietilen (najlon), papir iz rolne u rolnu ( kesice za kafu, bombone, praskaste proizvode....) - tirazi 5000-10000+ otisaka.
Offset - papir, laki karton ( stampa iz tabaka, katalozi, vizit karte, brosure....) - tirazi 1000+ otisaka

Dati tirazi su ti okvirne vrednosti isplativosti posla.

Ovde mozes videti, sta sa kojom masinom mozes da radis, a sam ces odluciti sta zelis.
[ neshasba @ 21.04.2009. 21:27 ] @
Da l' može flexo sa dve boje na natron vrećama
[ Skandy @ 21.04.2009. 22:59 ] @
^Moze.