[ mardzoni @ 28.12.2008. 14:57 ] @
Da li neko moze da mi kaze kako da izvrsim podesavanje ovog access pointa.
Nisam dobio nikakve drajvere uz njega.Gde ima da se skine i sta mi je sve potrebno?
Hvala
[ bakara @ 28.12.2008. 15:57 ] @
A kakve drajvere ocekujes?

Ukljuci AP, pretrazi etar i konektuj se na svoj ap...to je celo uputstvo.
[ mardzoni @ 30.12.2008. 08:03 ] @
Kako npr da podesim enkripciju i sifru...?
[ milospe @ 30.12.2008. 10:58 ] @
Priđete AP-u
Idete u
- wireless
--security settings
---uključite WEP
WEP key format ASCII
KEY 1 ukucate 5 slova - 64 bit WEP dovoljna zaštita
- SAVE dugme i AP ser restartuje

Kada budete prilazili svojoj wireless mreži dobičete pitanje da ukucate network key a to je onih pet slova što ste ukucali u AP.
[ mardzoni @ 30.12.2008. 16:02 ] @
A kako da pridjem AP-u?
Ja se izvinjavam ako su glupa pitanja,totalni sam pocetnik u ovim stvarima a nisam dobio nikakvo uputstvo...
[ milospe @ 30.12.2008. 16:33 ] @
Po defaultu 501 je na adresi 192.168.1.1

Povežete mrežnim kablom AP sa kompjuterom

Možete da namestite da vam je Ip adresa 192.168.1.2 na kompjuteru ili da ostavite da je AP sam dodeli kompjuteru

U Internet exploreru kucate 192.168.1.1

Po defaultu username i password su admin i admin

Kada uđete u AP primenite upustva za Wireless zastitu

Pozz

Ako ne mozete da se snadjete idite na TP-Link sajt i skinite upustva ako ih ne nadjete tamo pošaljite mi email pa ću vam poslati upustva

www.nebo.co.rs
[ mardzoni @ 31.12.2008. 03:37 ] @
Uradio sam sve po upustvu.
Kada u podesavanjima mrezne kartice stavim "Configure the IP address automatically" ne uspeva da se konektuje na AP.
Probao sam i manuelno da podesim IP adresu submask i gateway i onda se konektuje ali nikako ne mogu iz internet explorera da pristupim AP-u.Probao sam sa vise browsera,kucam http://192.168.1.1 ali nikako da se pojavi nesto...
Sta moze biti problem?Gde gresim?
P.S. milospe HVALA PUNO!!!
[ mardzoni @ 31.12.2008. 05:09 ] @
Uspeo sam da resim problem.Posle par resetovanja pocelo je da radi...
E sad stvari stoje ovako...
Wireless signal hvatam na laptop-u ali samo na pojedinim mestima u kuci(prozorima,tavanu...).Rekli su mi da uzmem ovaj AP i da ga postavim na mesto gde je dobar signal i da mi on prosledjuje isti na laptop.
Jel moze neko da mi napise detaljno sta sve treba da podesim da bi sve shljakalo kako treba...
Hvala
[ mardzoni @ 03.01.2009. 04:35 ] @
ljudi pomagajte molim vas...
[ mardzoni @ 11.01.2009. 16:59 ] @
E ljudi neko mi rece da treba da stavim AP u repeater mod...
Tako sam uradio ali internet nece da mi radi...
Kada podesim wireless karticu na laptopu da automatski dodeljuje IP adresu konektuje se na AP ali mi dole u desnom uglu stoji znak uzvika na ikonici za konekciju i pise limited or no connectiviti...
Kada manuelno stavim IP adresu poveze se i pokazuje normalnu ikonicu kao da je sve u redu ali nece da mi otvori ni jedan sajt...
Jel moze neko da mi kaze sta moze da bude problem????
Hvala jos jednom!!!
[ emissary @ 13.01.2009. 15:38 ] @
Pozdrav,
ako se kačiš na nekog provajdera sa tim 501-om ne možeš u isto vreme da se i ti kačiš sa svojim laptopom na njega jer sam uredjaj ne može da radi kao klijent i kao AP u isto vreme. To sa repet modom nisam siguran da može da radi ali 80% da ne može. Ako staviš karticu da automatski dobija IP moraš na AP-u da uključiš DHCP server. To bi ti odprilike bilo to!!!
[ Jbyn4e @ 13.01.2009. 18:01 ] @
A ponekad treba pogledati dokumentaciju na sajtu proizvodjaca:
http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=151

@emissary: kako si u svom zakljucku dosao do 80%? Proizvoljno?
[ emissary @ 16.01.2009. 20:51 ] @
Recimo da sam do tog zaključka došao ovako, da bi sve to radilo mora da ima pristup i AP-u koji odašilje signal a on to nema a pri tom ne znamo da li se kači na provajdera ili na neku otvorenu mrežu, ako se kači na provajdera ne može 100% !!!
[ Jbyn4e @ 16.01.2009. 21:16 ] @
To i dalje nije odgovor na moje pitanje. Kako si dosao do cifre od 80%?

A to za provajdera, morao bih da imam wireless pristup, pa bih ti rekao da li moze. Ono sto sam sam probao (i to bas danas igrom slucaja) je da se jednom Linksys koji je ADSL ruter/wireless AP produzi "range" pomocu TP-LINK-a wa501g u repeater modu (sto inace znaci da uzme signal od ovog prvog i da ga rasiri oko sebe i slusa klijente i vraca signal ovom prvom, tj. da radi i kao klijent i kao AP ako ja to dobro shvatam). I to radi uz odredjena podesavanja (WEP za security, disable-ovan DHCP na tp-linku jer DHCP vec ima na Linksys-u, podesavanje ip adrese na tp-linku da ne bude ista kao Linksys-a, a da budu u istom mreznom opsegu, postavljanje u universal repeater jer nije radio sa wds-om (ma sta to bilo)), i to radi, punim signalom gde je je Linksys imao jednu crticu... Pritom nista nije menjano na Linksys-u.

E sad, kako rade provajderi, to ne bih znao, wireless provajdere ne koristim (zasad).
[ emissary @ 17.01.2009. 13:24 ] @
Ne moraš da mi kažeš da li može sa provajderima jer znam da ne može!!! A kao što si rekao taj Linksys već ima oderežena podešavanja (DHCP..itd) što on ne može da zna ako se kači na otvorenu mrežu i pri tom ne zna da li se kači na ruter ili običam AP ...itd... da ne dužim! Imam predlog, idi to mu podesi pa mi javi da li si uspeo ... do tad, byby!!!
[ Jbyn4e @ 17.01.2009. 13:35 ] @
Probao si pa znas da ne moze?

I dalje mi nisi odgovorio kako si dosao do cifre od 80%.... da si rekao 100% ne moze, pa da mi je jasno, ovako ipak ispade da 20% ima sanse da moze?