[ Daniel011 @ 28.12.2008. 23:58 ] @
Trenutno postoji mogućnost e-mail praćenja pojedinih tema, pojedinih foruma i poruka pojedinih korisnika. Mislim da bi bila vrlo korisna opcija da korisnici imaju mogućnost da putem e-maila budu obavešteni i kad im stigne neka privatna poruka. Naravno, da u korisničkom profilu bude moguće odabrati hoće li ta opcija biti uključena ili ne (mada bi, po meni, po defaultu trebalo da bude uključena).


Obrazloženje:

1) Dosta puta mi se do sada dešavalo da mi neko pošalje PP, a da mu ja odgovorim sa velikim zakašnjenjem (po 10 ili više dana), zato što se jednostavno nisam logovao na forum, pa samim tim, nisam video ni tu poruku. Za to vreme sam, recimo, čitao teme, ali nisam ništa pisao, pa nisam imao ni potrebe za logovanjem. A onaj koji mi je poslao poruku, dobro se načekao na moj odgovor.

2) I obrnut slučaj - često mi se dešavalo i da ja nekome pošaljem PP i da prođe nekad veoma, veoma dugo vremena dok se on ne uloguje i dok, samim tim, ne primeti da u inboxu ima novu poruku. Da mu je automatskim e-mailom javljeno da ima nov PP, velika je verovatnoća da ni ja ne bih toliko nepotrebno dugo čekao na njegov odgovor.


Primer:

23.12. sam poslao poruku jednom korisniku koji se od tada nije logovao (a danas je, eto, već 29.12.) i ta poruka mi je u outbox-u, naravno, označena kao poslata ali još uvek neisporučena. Pitanje je i kada će se dotični korisnik (i s obzirom da je nov, hoće li se i uopšte) logovati.


U slučaju da je uvođenje ove opcije tehnički neizvodljivo, ili previše komplikovano, ili ES-tim iz bilo kog razloga procenjuje da je ne bi trebalo uvesti, da li ja onda smem, u slučaju pod 2) kada mi je vrlo hitno da što pre dobijem odgovor od nekog korisnika, da putem PP-a zamolim nekoga od admina ili tehn. konsultanata (s obzirom da, koliko mi je poznato, oni imaju uvid u e-mail adrese korisnika), da dotičnog korisnika e-mailom obaveste da mu je stigla nova privatna poruka?

Unapred zahvaljujem ako ovaj predlog bude makar uzet u razmatranje.
[ Milan Gligorijevic @ 29.12.2008. 10:00 ] @
Forum pored opcije za slanje privatnih poruka ima opciju slanja mail-a. Proceni šta ti je bolje pa to pošalji, a možeš i oba.
[ Shadowed @ 29.12.2008. 10:10 ] @
Ja sam za to da se uvede opcija. Mozda cak i da se prosledi cela PP na mail. Razlog je taj sto se tako forsira slanje na mail ukoliko to neko preferira, cak i ako neko posalje PP. A mnogi od nas cesce proveravaju mail nego ES (plus PP nije moguce citati sa mobilnog a da se isplati).
[ Gojko Vujovic @ 29.12.2008. 10:14 ] @
Da, slazem se da bi bilo korisno imati tu funkciju. Poradicu na tome, hvala na predlogu.
[ bakara @ 29.12.2008. 20:34 ] @
Citat:
Shadowed: Ja sam za to da se uvede opcija. Mozda cak i da se prosledi cela PP na mail.

Da, ovo stvarno treba da imamo, a mozda mozemo uvesti i mogucnost izbora u profilu.
[ Gojko Vujovic @ 13.01.2009. 14:29 ] @
Dodato je forwardovanje PP na email, po defaultu svima iskljuceno. Mozete aktivirati opciju izmenom svog profila.

Probajte pa javite da li ok radi.
[ Daniel011 @ 13.01.2009. 22:31 ] @
Radi savršeno!

Hvala puno.