[ sergio2matrox @ 29.12.2008. 19:50 ] @
Mts 3g studentski paketi ne otvaraju mnoge sajtove!?!?

i to uglavnom, one najinteresantnije, za nas, studentariju :))

Neko ima neku ideju?
[ kime1 @ 01.01.2009. 15:08 ] @
sto je najsmesnije, ne otvara ni mondo portal :)
[ cure126 @ 10.01.2009. 00:37 ] @
E bas sam ja ovo hteo da pisem, danas sam uzeo 3G modem i razocarao sam se vec! Mada, uspeo sam da ih prevarim, idite tamo u onaj 3G software i u podesavanja, pa dodajte novi profil tamo, nazovite ga kako hocete, i sve prekopirajte iz onog njihovog, samo nemojte da ostavite automatske DNS adrese, nego upisite svoje neke, npr od OpenDNS.com tako sam ja... I proradili su svi sajtovi, pa cak i mondo sms! E al meni ima jos problema. Ne moze da se konentuje msn (gtalk moze) i nece da mi radi thunderbird. Ima li neko ideju? :/


PS jesu ovo neka namerna ogranicenja za studentske pakete?

PPS bitno da im youtube radi i sve sto vuce kao ludo, a ova sitnarija kao chat, mondo i to, to nije zanimljivo. Lihvari...
[ sanja2010 @ 10.01.2009. 01:03 ] @
Hmmm... izgleda da je to case-by-case jer meni sve radi kako valja...
[ cure126 @ 10.01.2009. 08:59 ] @
A jel mozes da se ulogujes na msn preko nekog messangera? Ja sam non stop koristio Pidgin (all in one mesindzer) pa reko mozda je do tog problem, pa sam cak skinuo i MSN Live! i nece ni sa njim. :(


Evo danas nisam mogao da otvorim ni Blic! Mislim, ne verujem da su oni banovali neke sajtove, jer prosto izbor tih sajtova nema nikakvog smisla, ali nesto je problem. Jos je meni i dobar signal, konektuje se bas na HSDPA.
[ sanja2010 @ 10.01.2009. 10:32 ] @
Mogu preko trilliana i pidgina (to sam pokusavala). Otvaram blic najnormalnije, mondo, telekomov sajt, sve. Primetial sam samo da neke sajtove (al nista od tih vecih i bitnijih) nece da otvori po par dana. Javi se tech support-u. Prilicno azurno odgovaraju.
[ cure126 @ 10.01.2009. 11:34 ] @
Ok, sad si mi ulila nadu da sve moze da radi kako treba... :)
A znam da su azurni, pusticu im mejl.
[ cure126 @ 10.01.2009. 15:31 ] @
Al cudno bas sam gledao, s amojim DNS oce da otvori sajtove koje nece sa njihovim podesavanjima. :/
[ ppavlovic @ 11.01.2009. 18:08 ] @
Jeste li probali ovo resenje http://www.elitesecurity.org/t...-sajtove-blic-rs-gamehouse-com ?
[ kime1 @ 11.01.2009. 21:15 ] @
da, i pored toga ne radi, ali ovo sa dns-om pomaže...
[ cure126 @ 12.01.2009. 09:20 ] @
A jel ti sad otvara bas sve sajtove ili opet imas problema sa nekima? Meni je najgore sto mi najbolje radi ono sto mi najmanje treba, kao npr youtube. Tu dostignem opusteno brzinu i do 2Mbps, a neke sajtove koji uopste nisu zahtevni crkne dok otvori, gore nego modem! A opet ima neke koje nece nikako, kao sto je taj Blic Online, i videh juce i Press Online.
Mesindzeri da ne govorim, i dalje katastrofa! Ajde msn sto nikako ne radi, vec i gtalk ima problema! Mislim, lako se konektujem na gtlak preko bilo kog mesindzera, ali veza je takva da mene server gtalk-a izgleda diskonektuje jer ga ne pingujem dovoljno ili sta vec, nemam pojma, uglavnom svima se posle nekog vremena vodim kao offline, samo ja mislim da sam online. To pogotovo vidim po tome kad neko krene nesto da mi pise i ono ostane tako, a ne napise nista. Onda znam da je prslo opet pa moram da se izlogujem i ulogujem ponovo. Katastrofa...
[ kime1 @ 12.01.2009. 11:27 ] @
sa blicem nisam primetio da imam problema, mada ga ne posećujem prečesto, ali sa mesindžerima imam problema, baš ti koje si naveo, stalno diskonektovanje, što me prilično nervira... srećom, pa ih ne koristim tako često, samo kad šaljem sms u inostranstvo :). Sa mirc-om, opet, nisam imao nekih problema, mada i to koristim dosta retko, kada tražim neki e-book samo...
[ cure126 @ 12.01.2009. 15:02 ] @
Ne znam, meni blic nece i dalje, msn i dalje, gtalk se i dalje diskonektuje, mirc nisam probao, taj odavno ne koristim. Ipak, ima nesto cudno sa ovim netom.
[ cure126 @ 14.01.2009. 15:12 ] @
E ljudi, poslase mi ovi iz telekoma nego podesavanje za registry bazu i sad mi sve felcera! ako neko oce da mu posaljem da ne ceka na njih, nek mi ostavi mejl.
[ Bračinac @ 03.02.2009. 12:12 ] @
Sve probleme mozete da resite instalacijom MTU.reg registry-em i restartom kompa. MTU mogu da posaljem mejlom pa ako nekom treba neka se javi
[ majce22 @ 16.02.2009. 00:12 ] @
Da li je tacno stanje utrosenog saobracaja koje se vidi u ovoj aplikaciji?
postoji li jos neki nacin provere?
telenor je to lepo regulisao - salje se besplatna poruka i dobija izvestaj o preostaliom saobracaju
[ sanja2010 @ 16.02.2009. 10:04 ] @
Priblizno je tacno ako se redovno disconnectujes. Ako ugasis racunar bez disconnecta, nece ulogovati tu sesiju. Mozes da ubacis sim karticu u mobilni i na *797# nadjes proveru stanja.
Ja sad imam 2 pitanja:
1. Da li je ta provera realtime?
2. Da li se jos nekom desava da ne moze da posalje racunar u stand by ili hibernaciju dok je aplikacija pokrenuta?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.02.2009. 11:28 ] @
*797# je "realtime" kolko je "realtime" na svakom drugom postpaid paketu mt:s-a. Tj kasni izmedju nekoliko sati i nekoliko dana. Nikad se ne zna.
[ kandel @ 16.02.2009. 16:24 ] @
Citat:
sanja2010:
2. Da li se jos nekom desava da ne moze da posalje racunar u stand by ili hibernaciju dok je aplikacija pokrenuta?


I kod mene je to tako!
Na pocetku je zbunjujuce ali kad se naviknes onda vise nije.
[ dakkili @ 20.02.2009. 20:20 ] @
imam problem sa ulaskom na msn i cuo sam da postoji neki registry kljuc,bio bih nti zahvalan ako mozes da mi pomognes.darko
[ dakkili @ 20.02.2009. 20:22 ] @
Bracinac treba mi tvoja pomoc,ovi iz mts-a su obecali da ce mi poslati taj kljuc ali nista jel mozes ti da mi posaljes nekako???
[ Slobodan Milivojevic @ 20.02.2009. 20:38 ] @
Fajl koji ti treba prikacen u postu.
[ cure126 @ 21.03.2009. 10:53 ] @
E ljudi, vise ne pomaze ni taj reg kljuc. Ovaj 3G od MTS je pravi monstrum za gutanje i zvakanje korisnika. Meni je onda radio par dana kad sam dobio taj kljuc, savrseno! A onda sve se vratilo na staro. Isao sam u telekom i napisali su mi reklamaciju. Onda se niko nije javljao 10-12 dana za to, a internet ne radi te ne radi! Onda sam opet otisao u telekom i opet su mi napisali reklamaciju! Onda opet nista jedno vreme, pa za jedno desetak dana su me zvali iz telekoma da me pitaju jel jos imam taj problem i kad sam rekao da imam, pitali su me da li mogu da posalju ekipu kod mene da izmere signal, sta ja znam, ja sam rekao da moze naravno i evo, od tada nista. A to je bilo pre jedno dve nedelje! Ovo je uzas... Njima super, obavezan si ugovorom, placas im, a oni ne pruzaju uslugu i boli ih briga. Cak sam pitao, mogu li da raskinem ugovor jer oni ocigledno svoj deo ne mogu da ispune i onda mi je lik tamo za pultom reko da mogu, ali moram da platim sve do kraja ugovora unapred! Mislim, to je bezobrazluk... Da je ovo amerika pa da ih tuzim, pa da vidimo, ovako... I u medjuvremenu sam se snasao malo, pa sam tamo u podesavanjima prebacio da ne ide na UMTS mrezu vec GSM tako da se konektuje na EDGE, sto je do nekih 200kbps i to je guralo jedno vreme, a sad i to nece! Sad ne moze ni na EDGE da se nakaci dosta puta, nego na GPRS, sto je samo dno! Sa 200kbps sam jos i mogao da zivim, ali sa ovim sad, nema sanse. A ne moz nista da se uradi, jedino da se ceka, mesec, dva, pet, kad se oni smiluju...
[ Aleksandar.93 @ 22.04.2009. 11:20 ] @
Jel moze neko da mi kaze staaa da radim da barem malo ubrzam ovaj net?
Bilo, kako, sta radi taj registry key? Molim vas pooomazite...