[ MatezYU @ 30.12.2008. 12:55 ] @
Sta je razlika izmedju ova dva, koji je bolji i mocniji?
[ Miroslav Cvejić @ 30.12.2008. 13:47 ] @
Wireless router = Wireless access point + router + switch
WIreless access point = wireless access point

Router je "bolji" i "moćniji", ali ako ti treba kao klijent uređaj onda je možda blago bacanje para.
[ MatezYU @ 30.12.2008. 14:09 ] @
Mene interesuje da li može i ako može kako da se to odradi. Imam telekomov adsl modem ruter. On ima 4 lan-a. Na njemu je podešen DHCP server i on mi šalje uvek neku ip adresu. E sada da li bih mogao da podesim AP tako da se on nakači a preko laptopa koji ima wireless da se kačim na AP i preko njega idem na internet? AP ima dosta režima rada, client, bridge, itd.. pa ne znam kako to da odradim?
[ fade @ 30.12.2008. 15:24 ] @
Jesi li zvao telekom i trazio da ti zamene opremu sa nekom koja ima wireless ? Imaju hg520s rutere sa wirelessom.
[ milospe @ 30.12.2008. 16:52 ] @
Mene interesuje da li može i ako može kako da se to odradi. Imam telekomov adsl modem ruter. On ima 4 lan-a. Na njemu je podešen DHCP server i on mi šalje uvek neku ip adresu. E sada da li bih mogao da podesim AP tako da se on nakači a preko laptopa koji ima wireless da se kačim na AP i preko njega idem na internet? AP ima dosta režima rada, client, bridge, itd.. pa ne znam kako to da odradim?

- Mislim da telekom pušta mrežu samo na dva porta LAN
- Treba vam klasičan AP mode i da stavite da prima dinamički adresu pa da je dobije od Telekomovog ADSL rutera

Ako vam nije trosak i ako Telekom nece da vam da ADSL Wireless Router postoje kod TP-Linka dosta dobri ADSL Wireless ruteri i to:

TP-Link TD-W8920G (108/54M Wireless ADSL2/ADSL2+ Broadband Router) 4 x UTP LAN 10/100Mb/s - omogućuje izlaz više računara iz LAN mreže na Internet preko ADSL linije, 1 X RJ11, IEEE 802.11g/b, IEEE 802.3, 2x - 3x eXtended Range, 108/54/48/36/24/18/12/9/6Mbps ili 11/5,5/3/2/1Mbps, DHCP, IP filtering, 64/128/152-bit WEP encryption i LAN ACL, Virtual server, DMZ, UPnP, DDNS, Static Routing, VPN pass-through. Postoji i model TD-W8920GB ANEX B za ISDN (5.500,00 din) - IMA ZA ANNEX B (ISDN)

kao i

TP-Link TD-W8901 jedina razlika o odnosu na gornji je samo 54Mbps.

Sve je u jednom uredjaju: ADSL modem + access point + ruter + 4 portni switch

Sa ovim uređajima samo telefonski kabl koji ide u telekomov adsl modem ruter prebacite u TP-Link i priđete mu preko internet explorera i podesite parametre PPPOE username password 8/35 i to je to.

www.nebo.co.rs

Pozz...