[ mmix @ 02.01.2009. 13:48 ] @
Posto sam nov u svemu ovome i jos se nisam odlucio koje cu resenje da kupim za svoj HTC (kad ga vec imam hocu da ga koristim za voznju), kod ortaka sam video Garmin xT i naravno odmah uocio problem sa rutiranjem (hteli smo od mene u zmaj jovinoj da izrutiramo put do beograda i dobili rutu kroz park). Sa druge strane primetio sam da je npr Contrast-ova mapa Panceva na sajtu mnogo bolje uradjena od Garmin i po tacnosti ulica i povezanosti istih pa sve do toga da Garmin ima sacicu POI-a za Pancevo (iskljucujuci sponzorske pumpe) dok Contrast ima bar na prvi pogled oko 200 lokacija. Sta jos ima od funkcionalnih navigacionih resenja u Srbiji da moze da radi na WM uredjajima sa GPSom?

Google maps je naravno beskoristan a i cuze internet, TomTom izgleda jos uvek nema Srbiju, Garmin ima bagovitu mapu, Contrast izgleda ima samo PC varijantu softvera i nema ni blizu gradova koliko Garmin. Bio sam ubedjen da ce Garmin da bude resenje i kontam da je to work in progress, ali onda na sajtu procitam "Pancevo uneto sa tačnim smerovima, zabranama skretanja i preciznim rutiranjem" a to de fakto ne odgovara situaciji ne samo za gornji primer vec i za neke druge ulice koje nisu posred srede (npr ulica Vuka Karadzica) i zabrinem se za to koliko su tacni drugi gradovi u kojima ne zivim. jednokratnih 10k dinara nije mnogo za routing softver ali je mnogo ako moram da ga ugasim i opet da ispitujem prolaznike gde treba da idem , onda je to samo pomodarstvo. Ima li nam resenja
[ alagor2000 @ 02.01.2009. 13:58 ] @
Nema,
ja sam probao i IGO 8.3 i Garmin XT i mio map 2008
U mom gradu zakon mi je iGO 8.3 pa mio map 200
a garmin je tesko sr****anje !
Doduse svi softveri koje sam probao vuku me u jednosmjerne ulice itd.
Neki dam mi je zena isla u Banja Luku i koristila je
mio map 2008 i ona tvrdi da ju je navigacija sa manjim
poteskocama vodila do cilja !

Kazu ljudi da je tom tom zakon za zapadnu evropu ali kod nas je los
kao i sve drugo!
Ja preporucujem iGO 8.3 ili mio map 2008 !