[ zdravko77 @ 02.01.2009. 18:19 ] @
Pre nekoliko dana sam pokušao da na Nokiji 6120 instaliram F secure mobile, i uspeo, ali mi je u toku instalacije telefon poslao bez mog znanja SMS na broj +358400112368 (Finska), pa me zanima u čemu je fora... Da li je još neko instalirao noviju verziju i desilo mu se isto... Malo me sad kopka koliko će to da se istarifira, odnosno šta to predstavlja... Aktivacija ili kupovina i sl. nije jer sam po završetku instalacije video da važi 7 dana...
Ako je neko imao ovakvo iskustvo nek napiše... Pozdrav...
[ gojnik @ 02.01.2009. 20:55 ] @
11.8din je cena međunarodnog sms-a, verovatno je reč o registraciji korisnika.
[ zdravko77 @ 02.01.2009. 21:12 ] @
Pretpostavio sam i ja da je tako nešto u pitanju, ali nisam bio siguran pa rekoh da proverim ako je još ko imao takva iskustva...

I još jedna stvar me kopka oko ovog telefona...

Pošto u dnevniku poziva on pamti sve što se desi u roku od 30 dana, i ne postoji varijanta da se taj rok produži, zanima me da li postoji neka aplikacija da se instalira koja bi pamtila to bar do 60 dana...
[ Pici man @ 04.01.2009. 14:08 ] @
Citat:
zdravko77: Pre nekoliko dana sam pokušao da na Nokiji 6120 instaliram F secure mobile, i uspeo, ali mi je u toku instalacije telefon poslao bez mog znanja SMS na broj +358400112368 (Finska), pa me zanima u čemu je fora... Da li je još neko instalirao noviju verziju i desilo mu se isto... Malo me sad kopka koliko će to da se istarifira, odnosno šta to predstavlja... Aktivacija ili kupovina i sl. nije jer sam po završetku instalacije video da važi 7 dana...
Ako je neko imao ovakvo iskustvo nek napiše... Pozdrav...

Kao što vidiš i sam ništa nisi dobio instalacijom antivirusnog programa na S60v3 platformi već samo izgubio i to materijalno pa bila i cifra jedne medjunarodne SMS poruke.
F-Secure je poznata kompanija po tome što uvekl prva pronalazi viruse za mob. telefone i time automatski ubedjuje vlasnike istih da je vreme za zaštitu. Da li je to zaista slučaj ili sama kompanija ima neki "podrum" u kome mućka iste viruse i pušta ih na pašu, i to neću zalaziti ...

Znam samo da je ista kompanija navodno pronašla i prva dva S60v3 virusa još pre više od godinu i po dana, ... verovatno samo njoj poznati, jer niko na planeti isti video nije.
Znači, nema potrebe za antivirusnim programom jer ne postoje virusi, logično zar ne?!? Ako ne postoje virusi, ne mogu postojati ni antivirusne definicije, logično zar ne? Kako mogu postojati antivirusne definicije nepostojećih virusa? Čemu onda S60v3 antivirusni program i još smešnija funkcija "UPDATE" na njemu?

Citat:
zdravko77:

I još jedna stvar me kopka oko ovog telefona...

Pošto u dnevniku poziva on pamti sve što se desi u roku od 30 dana, i ne postoji varijanta da se taj rok produži, zanima me da li postoji neka aplikacija da se instalira koja bi pamtila to bar do 60 dana...

Zanimljivo pitanje ... ako nešto postoji za S60v3 napisaću ovde ...

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 04.01.2009. u 15:24 GMT+1]