[ SunTzu @ 20.11.2003. 16:58 ] @
Kada pokusam da se konektujem iz Linuxa preko veratovog SMIN-a, ispisuje mi:

"CVX Access Switch.

Access is restricted to authorized users only"

Onda samo kaze da startuje ppp daemon i zacuti. Koristim kppp. Inace u win-u je sve normalno. Sta se desava?
[ SunTzu @ 25.11.2003. 18:26 ] @
Modem je instaliran kako valja. Inace je u pitanju hsf connexant. Ne kacim se prvi put na net.
Sa svim ostalim brojevima verata i ptt-a nemam nikakvih problema osim sa ovim. Jednostavno, u trenutku posle "loging on to network" i "starting ppp daemon" mi ispise to za access switch. Ne znam sta bi jos trebalo da uradim?
[ mrki @ 25.11.2003. 21:42 ] @
Citat:
SunTzu:
Modem je instaliran kako valja. Inace je u pitanju hsf connexant. Ne kacim se prvi put na net.
Sa svim ostalim brojevima verata i ptt-a nemam nikakvih problema osim sa ovim.


Pa stvarno ne vidim razolog sto bi se maltretirao sa ovim brojem ako se mozes konektovati preko nekog drugog broja.

Mozda si ukucao pogresan broj
[ deeddy @ 12.01.2004. 01:17 ] @
Problem je u 042 access switch-u. Opet je Telekom zabrljao nesto... Sta ces...
[ river @ 12.01.2004. 09:28 ] @
Stvar je u tome što otvaraš terminal konekciju, a treba da namestiš samo ppp bez startovanja terminala. Ista stvar će ti se dogoditi i u windows-u ukoliko izabereš open terminal window. Svaka komanda koju probaš da ukucaš u terminal prozoru će rezultovati istom greškom.
[ yapi @ 02.02.2004. 21:21 ] @
.....Access is restricted to authorized users only"

samo shto ti onda pishe i login a zatim i password koji bi trebalo da unesesh koliko je meni poznato.
[ SunTzu @ 08.02.2004. 14:29 ] @
Kako bi trebalo da unesem lozinku. Da li se to moze sa PAP identifikacijom?
[ dmc @ 09.02.2004. 05:59 ] @
Citat:
yapi:
.....Access is restricted to authorized users only"

samo shto ti onda pishe i login a zatim i password koji bi trebalo da unesesh koliko je meni poznato. :-)



nema to veze... cim ruter oseti da ti pocenes da saljes ppp pakete.!>! prebacuje se iz terminal u ppp mod a access is restricted .... poruku izbacuje verovatno posle timeouta jer nije dobio ni jedan ppp paket !!!.!>! znachi neka iksljuchi terminal !>!. nego neka odmah krene na pap ili chap autorifikacijom!!>!>!>