[ dswalk @ 03.01.2009. 08:30 ] @
Pozdrav svima i sretna nova 2009.!
Ima problem s otvaranjem postojećeg .cdr fajla u Corelu 12.
Naime, napravio sam pripremu kataloga u Corelu koja se sastoji iz 8 fajlova.
Jedan od osam ne mogu više uopšte da otvorim - stalno se pojavljuje Corel Apl. Recpveri Wizard, na kojem šta god da čekiram ne dobijem ništa! Fajl nisam našao ni u tempu, bar ne pod tim imenom niti pod istom ekstenzijom. Znam da mi se to i nekad ranije dešavalo, ali koliko se sjećam, to se rješavalo nekim restartom računara i sl.
Nadam se da mi neko može pomoći?
[ koska @ 03.01.2009. 12:20 ] @
Cudljiv je taj Corelov ARM... Mnogo puta mi se desavalo da pravi probleme, pa da iz xx pokusaja proradi, posle silnih restarta i sl... Probaj na nekom drugom kompu ili probaj da instaliras X4... cini mi se da je ta verzija mnogo stabilnija od prethodnih
[ devetko @ 06.02.2009. 20:33 ] @
Imam slicnih problema. Naime vec duze vreme radim na Corel-u X3. u racunaru mi je i CDR12. E sad od pre izvesnog vremena 6 meseci, primetio sam da neke fajlove iz CDR12 ne mogu da otvorim. Nosio sam ih i na drugi comp. ali isto. Pojedini fajlovi su bili arhivirani na CD-u, drugi pak ne, jednostavno ne vidim nikakvo pravilo. Od skora sam instalirao X4 sve u nadi da ce novi program resiti probleme, ali nije tako. Sta da radim? Ima li neko objasnjenje za ovo?

Pozdrav, Zeljko

Jos nesto da dodam, sve je bilo u redu dok mi jedan lik nije doneo pripremu nekog materijala radjenu u Corelu12 na flesu!
[ Miqel @ 13.02.2009. 22:11 ] @
Najbolje je ako vec morate da radite sa corelom imati samo jednu verziju na masini, najbolje zadnju.
Corel je poznat da se kolje sa svojim prethodnim verzijama zbog custom user opcija koje cuva u sistemskim preferencama Windze.
Moj prijatelj radi sa corelom i slucajno je provalio foru.
PS. AI je mama naspram tog parceta softvera za Taxiste :)
PDF iz Corela i dalje puca ! Cak i sa na CTP-u sa post script 3 instrukcijama a gredijenti ne lice ninasta
ubija svaku transparenciju cak i X4.
Pozdrav