[ okram_86 @ 04.01.2009. 09:48 ] @
Imam problem cesto kad mi se podize sistem i kad prodje ona slika xp posle toga samo stoji crn ekran.
Ili ako prodje to i podigne sistem on blokira vidim ikonice ali nemogu da pomeram misa nista nemogu da radim.
To mi se desavalo sa Nvidia 8600 sad imam ATI3870 i isti je problem...
Sumljam na napajanje mozda je slabo.
Inace napajanje mi je Codegen 400w.
Ima li ko resenje


[Ovu poruku je menjao okram_86 dana 05.01.2009. u 19:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao okram_86 dana 05.01.2009. u 19:51 GMT+1]
[ Binary Mind @ 04.01.2009. 15:24 ] @
Nabroj sve komponente koje sacinjavaju tu konfiguraciju...
[ okram_86 @ 05.01.2009. 18:16 ] @
*Ploca Msi 945Pl Neo
*400w CODEGEN napajanje na kucistu
*Procesor Intel dualcore 2.6ghz 2mb kesa.
*graficka MSI ATI 3870 Gddr4 OC
*ram2gb kingston
Hard Hitachi 250gb 16mbkesa

Zaboravih da kazem pravi mi problem isto kad igram neku zahtevniju igru pali se kuler od napajanja bas glasno i desava se da posle nepunih sat igre pocrni monitor i trepce lampica na njemu a kuciste radi ali sve aplikacije koje su do tada pokrenute staju i jedino resenje mi je da restartujem.
Moje licno misljenje je da je napajanje upitanju.
Ima li ko neki savet?
[ Binary Mind @ 05.01.2009. 20:20 ] @
Vrlo je moguce da je napajanje u pitanju, s'obzirom da sam imao problema sa tim Codegen napajanjima bas sa ATI Radeon HD 3870 karticama. Niko ne moze sa sigurnoscu da tvrdi da je napajanje 100% dok se masina detaljno ne istestira. Ako je jos pod garancijom, najbolje je da testiranje i dijagnostiku prepustis firmi gde si masinu i kupio. Upgrade napajanja je i moja preporuka. Uzmi neki LC Power od 550-600W. Jeftini su a dovoljno dobri. Bolji od tog Codegen-a u svakom slucaju.
[ okram_86 @ 08.01.2009. 15:14 ] @
Ali poceo sam da sumljam i na ram.
Posto kad sam ukljucio racunar kuciste radi ali nedaje sliku na monitor.
I onda sam izvadio plocicu rama od 1gb a ostale su mi 2 od po 512mb i onda je radio bez problema.I problem blokiranja pri dizanju je resen.
Ali konstantan problem koji mi se javlja je da mi u sred igre posle nekih 30tak minuta igranja monitor pocrni ili se pojave neke strafte po njemu i nemogu nista da uradim osim reseta.
U ponedeljak ide u firmu pa cemo da vidimo sta oni kazu...
[ reject @ 09.01.2009. 12:45 ] @
Ja sam imao slicno veselje sa nv6800Ultra i nakon cimanja oko svega i svacega,
ocistio sam hladnjak na samoj kartici i kad sam povadio svo djubre koje se skupilo
unutra, sve je radilo ka zmaj.
Ne znam koliko ti je sta staro od komponenti, ali sve sto ima ventilatore/hladnjake
vremenom nakupi ogromnu kolicinu prasine, pa se vise ne ladi kako treba.
[ spana @ 11.01.2009. 12:35 ] @
sto se tice RAM-a pogledaj u biosu verovatno ti je ukljucen dual-chanel mod... posto imas razlicite module to bas i nece da radi kako treba.. iskljuci tu opciju ako je moguce u biosu pa probaj sa 2gb rama da radis... obavezno poredjaj ramove po velicini.tj.. 1 gb modul u slot 1 a 2x512 u slotove 2 i 3...
sto se tice grafike, preporucio bi ti da instaliras EVEREST. tamo u opcijama za plocu imas i "senzore" gre bi trebao da vidis sve temperature na komponentama kao i brojeve obrtaja svih ventilatora.. pricam ti zato sto moj drugar ima isti problem sa gtx260 katrom, kad pokrene igru posle 5 min blokada i crte po ekranu koje si i ti pomenuo.. njemu Everest uopste nevidi kontroler za ventilator.. a verovatno i ploca.. vent se okrece konstantno ali veoma sporo a trebao bi da povecava brzinu kad se igras..najverovatnije ti grafika baguje..
toliko od mene..
[ okram_86 @ 13.01.2009. 19:06 ] @
Hvala na savetu...
Pogledacu za to...
[ okram_86 @ 13.01.2009. 19:08 ] @
Binary Mind hvala na savetu kuciste ide posle nove godine na servis...