[ lehrer @ 04.01.2009. 23:44 ] @
Imam problem. Naime, pri otvaranju postojeceg wordovog dokumenta pojavi se prozor sa sledecom sadrzinom:
"The command cannont be performed because a dialog box is open. Click OK, and then close open dialog boxes to continue."
a nakon potvrdjivanja OK, pojavi se drugi, 3 puta, i svaki put moram kliknuti na OK. Na drugom pise:
"This file contains macros with an expired or revoked signature. Since you are running under High Security Level these macros will be disabled."
Tek nakon toga se otvori dokument.
Ako tek pokrecem Word pojavljuje se samo drugi prozor. Vidim da je problem sa makroima, ali ne znam kako da ga resim. Napominjem da mi zbog ovoga ne radi RAS – program za rastavljanje reci na kraju reda, a ni system restore.
Pozdrav!
[ Ivek33 @ 05.01.2009. 20:50 ] @
Citat:
lehrer: Vidim da je problem sa makroima, ali ne znam kako da ga resim.
Nisam siguran da će ti baš riješiti problem, ali pogledaj razinu sigurnosti za Macro u Wordu ( stavi ga na najnižu pa probaj )
[ lehrer @ 05.01.2009. 22:28 ] @
To sam odmah uradio, ali nije pomoglo.
[ Jpeca @ 06.01.2009. 07:29 ] @
Kako si opisao ovo ne bi trebalo da se dešava ukoliko je security nivo medium ili low. Pogledaj da li je selektovano Trust all installed add-ins and templates check box na kartici Trusted Sources u Security dijalogu (Macros -> Tools -> Security).

Pogledaj ovde http://support.microsoft.com/kb/301638.

[ lehrer @ 06.01.2009. 22:06 ] @
Jpeca, u pravu si. Kada security nivo podesim na low ili medium, a racunar restartujem, wordove fajlove otvaram bez opisanih problema. Medjutim, ostaje problem RAS-a (ne radi hifenator za razdvajanje reci na slogove), koji nece da radi ako nivo nije podesen na high. Napominjem da je ovaj program besprekorno radio prethodnih 5-6 meseci. Sta moze da bude razlog pojave ovog problema? Kako ga resiti? Ako nema druge, moracu da pomocu Acronisa vratim sistemsku particiju u predjasnje stanje.
[ Jpeca @ 06.01.2009. 22:32 ] @
Nemam iskustava sa programom RAS, ali da li si probao da premestiš add-in u Word startup path kako je opisano u navedenom članku?
Ukoliko i dalje imaš problema (a regularno si nabavio RAS) probaj da ih kontaktiraš i objasniš problem.
[ lehrer @ 07.01.2009. 21:32 ] @
Problem sam resio pomocu Acronisa, tj. vratio sam predjasnje stanje. Problem su, ipak, pravili Ras makroi.
Hvala.