[ serbian.boy @ 06.01.2009. 19:27 ] @
Imam lap top asus a9rp, i imao sam do pre par meseci instaliran ubuntu, ali povremeno se jako cuje hard disk..tj kao da ubuntu grebe po njemu (a sve je to u vezi sa nekim bagom). Takav problem nisam imao sa TinyMe ali mi je tu bio problem nemogucnost kontrole zvuka-stalno je bio na maksimumu.
Pa bih sad da pitam one koji imaju linux na lap topu kakva su vasa iskustva i koji mi linux preporucujete, a da ne grebe kao lud.
Negde sam citao da to rade svi koji su zasnovani na deb paketima dok oni rpm nisu takvi.
Evo,ja sad cekam
[ neur0 @ 07.01.2009. 10:42 ] @
Koju verziju Ubuntu si imao?
Ako je neka pre 8.XY verzije, probaj poslednju verziju LTS izdanja (8.04.1) ili 8.10
Ako zelis da izbegnes .deb distribucije probaj openSUSE
OK alternative: Fedora ili Zenwalk
[ provalia @ 07.01.2009. 11:30 ] @
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=5030999

malo citanja, ovo je bilo na 7.xx i ranijim verzijama
u gornjem linku ces naci i resenje kako da ispravis
ako problem postoji

edit:
ovo je savvim normalna stvar da vam posle duzeg vremena HD zastareva, samo je problem koliko brzo to radi :)
i koliko znam ovo nije samo problem ubuntua, linuxa, nekima se javljalo i na visti
[ serbian.boy @ 07.01.2009. 18:27 ] @
Imao sam Ubuntu 8.04 i imao sam taj problem sa Load Cycle Count iako sam uradio neki fix sa skriptama. Ne znam ostaje mi da probam 8.10 ili Zenwalk posto sam Suse probao. Gledam Zenwalk, cini se da je podrska ok.
Hvala @ provalia i neur0
[ combuster @ 07.01.2009. 23:01 ] @
Ako si za malo vise egzibicije probaj arch, opensuse je meni uvek ocajno radio na laptopu i imao je gomilu bug-ova dok su mi vecina ostalih distro-a ok... Sada trenutno guram arch i zadovoljan sam, sve radi kako treba uz malo korisnicke intervencije... A ima odlican wiki...