[ Operacija Debakl @ 08.01.2009. 00:28 ] @
dakle, da li je dobro resenje, jer imam neke sitnije probleme sa gnome-om? Ima li neko ko koristi ovu kombinaciju?
[ Burgos @ 08.01.2009. 12:29 ] @
Ja koristim, i zaista, u poređenju sa Gnome okruženjem XFCE leti. Nikakvih problema nisam imao.
[ R A V E N @ 13.01.2009. 20:49 ] @
Ovo je dobra tema,drago mi je da je neko ovo otvorio.

I ja sam razmišljao da uradim prelazak sa KDE-a na Xfce,ali da bih pokretao KDE aplikacije,moram imati instalirani cjelokupni KDE pored Xfce-a,zar ne?I dok ta aplikacija radi,mora biti čitav KDE učitan u pozadini ili barem veliki njegov dio?

A nativne aplikacije za Xfce su malobrojne i loše,tako da ne znam koliko je migracija KDE - Xfce dobra ideja.

Ili ako ne koristim dosta KDE aplikacija,hoće li neke aplikacije kao VLC media player i Opera raditi bez potrebe za dodatnim softwareom?
[ nemysis @ 15.01.2009. 13:42 ] @
Xfce, Rox i LXDE su isto Desktop-i ali koriste manje resource od KDE-a ili Gnome-a.

Postoji mogućnost da sa Fluxbox-om ili Openbox-om, podigneš KDE ili šta već hoćeš, pogledaj malo na internet.

To radi bez ikakvih problema. Samo se zamenjuje ugrađeni Window Manager.

Možeš sve aplikacije koristiti, a da od odgovarujućeg okruženja ne bude sve instalisano i podignuto, samo potrebne biblioteke.

To važi za sve Desktop i Window Manager-e, ja koristim na primer Fluxbox i sve mi aplikacije rade.