[ biske86 @ 08.01.2009. 00:34 ] @
Imam problem prilikom instalacije ovog modema. Naime pročitao sam readme fajl i tamo piše da treba prvo da ukucam make clean, zatim make 536 i onda make install. Prva komanda prolazi dobro ali kod druge izbaci mi sledeću grešku:

Module precompile check
Current running kernel is: 2.6.21.5-smp
/lib/modules... autoconf.h exists
autoconf.h matches running kernel
version.h matches running kernel
uname -r|grep "2.6" && \
cd coredrv && make 536core_26 && \
cp Intel536.ko .. && cd .. && \
strip --strip-debug Intel536.ko && \
exit; \
ls Intel536.ko >/dev/null 2>&1 || uname -r | grep "2.6" && echo "Failed to build driver" && exit; \
if [ ]; then \
cd coredrv; make TARGET=TARGET_SELAH KERNEL_SOURCE_PATH= "PSTN_DEF=-DTARGET_SELAH -DTARGET_LINUX -DLINUX" 536core; \
else \
cd coredrv; make TARGET=TARGET_SELAH KERNEL_INCLUDES=/lib/modules/`uname -r`/build/include \
"PSTN_DEF=-DTARGET_SELAH -DTARGET_LINUX -DLINUX" 536core; \
fi ; \
cp Intel536.o .. ; \
if [ -a /boot/vmlinuz.version.h ]; then \
cp /boot/vmlinuz.version.h /lib/modules/`uname -r`/build/include/linux/version.h;\
fi
2.6.21.5-smp
make[1]: Entering directory `/root/modem/Modemi Intel 536 i 537/intel-536EP-2.56.76.0/coredrv'
make -C /lib/modules/2.6.21.5-smp/build SUBDIRS=/root/modem/Modemi Intel 536 i 537/intel-536EP-2.56.76.0/coredrv modules
make[2]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.21.5'
make[2]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.21.5'
make[1]: Leaving directory `/root/modem/Modemi Intel 536 i 537/intel-536EP-2.56.76.0/coredrv'
2.6.21.5-smp
Failed to build driver

Pretraživao sam forum ali nisam našao rešenje mog problema. Može li neka pomoć ili eventualno link ka rešenju?
[ Astral Projection @ 08.01.2009. 01:37 ] @
provjeri imas li instaliran kernel-source ili kernel-headers
[ Zekica @ 08.01.2009. 09:12 ] @
Porbaj da se u imenu foldera gde se nalazi drajver ne nalaze razmaci (space). Jednom sam imao problem sa tim (nije bilo bas za taj drajver, ali mozda pomogne).
[ biske86 @ 08.01.2009. 10:15 ] @
Citat:
Astral Projection: provjeri imas li instaliran kernel-source ili kernel-headers

Instalirao sam full sistem sa svim paketima ali sam za svaki slučaj ponovo instalirao sa diska kernel-source i kernel-heders pakete tako da ovo otpada.

Citat:
Zekica: Porbaj da se u imenu foldera gde se nalazi drajver ne nalaze razmaci (space). Jednom sam imao problem sa tim (nije bilo bas za taj drajver, ali mozda pomogne).

Nije ovo jer se paket tj. drajver raspakuje tj. napravi folder i ja udjem u taj folder. Što se tiče imena i razmaka koristim tab (verovatno znaš foru počneš da kucaš početna slova foldera i ako nema foldera sa sličnim imenom pritiskom na tab kompletira se ime foldera).
[ Srđan Pavlović @ 08.01.2009. 11:26 ] @
Ne znam da li ce ovo da upali, ali taj folder gde ti je drajver, neka bude lociran na Desktopu, i onda ga odande kompajliraj.
Secam se dok sam koristio ovaj modem, da je drajver hteo samo tako da mi se kompajlira, i na suse-tu i na slackware-u 10.2,
valjda nesto zbog path-ova, kada bih ga kompajlirao sa bilo koje druge lokacije koja nije Desktop, prijavljivao je ovakve greske.


Znaci nemoj ga u /root/modem gde si ga ti stavio, vec folder sa drajverom stavi na

~./Desktop - pa ga onda probaj kompajlirti.

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 08.01.2009. u 13:55 GMT+1]
[ combuster @ 08.01.2009. 16:24 ] @
Nemoj da ga kompajliras kao root nego uvek make pokreni kao user a make install kao root. Koliko vidim on ti je napravio svoj folder pri raspakivanju ali ti je ostao onaj korisnicki sa razmacima pa bi valjalo da ti u kompletnoj putanji ne bude razmaka...
[ Srđan Pavlović @ 10.01.2009. 16:38 ] @
Probaj ovako kao sto sam napisao, da raspakujes na Desktop taj folder sa drajverom,
stvarno ne znam u cemu je bio fazon, ali kod mene je samo tako hteo da se kompajlira
bez gresaka! Imao sam isti modem, radio je i pod Slekverom i pod Suse-om.
U nekoj od slicnih tema sam okacio oba drajvera u attachment, i za slackware i za SuSE,
verzije koje sigurno rade.
[ biske86 @ 10.01.2009. 22:26 ] @
Hvala vam na odgovorima, mislim da sam problem rešio tako što sam našao negde na disku neki stariji drajver za modem još iz 2007 godine. Posle toga sam imao problema prilikom kucanja komande make install prijavljivala mi se greška unknown distribution iako u skripti Intel536_inst postoji podrška za Slackware. To sam rešio tako što sam izbacio deo koda koji proverava koju distribuciju imam i ostavio sam samo onaj kod koji se izvršava kada je pronađena distribucija Slackware. Tako sam nekako instalirao drajver za modem ali imam problema prilikom instalacije wvdial-1.60 odnosno wvstreams-4.5.1. Postavio sam novu temu u forumu Linux a i još detaljniji opis problema na forumu linuxquestions.org u temi:
http://www.linuxquestions.org/...el536ep-or-with-wvdial-696377/

Pogledajte pa pomagajte ako znate inače ću da poludim od ovog modema. Pozdrav
[ Srđan Pavlović @ 11.01.2009. 01:44 ] @
Pa jesi probao ove?

http://slackbuilds.org/result/?search=wvdial&sv=12.2

/edit: sad videh u drugoj temi da si ih instalirao vec...