[ diplomata @ 08.01.2009. 12:22 ] @
Prije par dana pustili smo eksperimentalno sajt koji ce pokusati (ako server ne izgori :) ) da indeksira sve domene (samo prve strane).
Sa svakog domena "vadimo" meta podatke, najcesce koristene keyworde i domene prema kojima postoji link. Takodje se kupe i podaci o IP adresi servera.
Sve to ce omoguciti razlicito kombinovanje podataka (koji domeni su medjusobno linkovani, koji koriste slicne kljucne rijeci, koji se domeni nalaze na istom serveru i slicno).

Ako ste voljni da pogledate i date neke prijedloge www.displaydetails.com

P.S. Jos neke stvari nisu 100% optimizovane, ali u principu sve funkcionise.
[ Aleksandar Klickovic @ 08.01.2009. 15:01 ] @
Extra, fino sam indexiran, simpaticno sto sam related sa googlom, majspejsom i slicnim sajtovima. Zelim puno uspeha i neizgaranje servera
[ ||NeX|| @ 09.01.2009. 22:03 ] @
Ne vidim nikakvu korist za usere.
[ dzonileon @ 10.01.2009. 12:43 ] @
Veoma lepo

svaka mas!

Slicni servisi vec postoje tako da mozda i sa njih mozete da uzmete neke info
[ old @ 03.02.2009. 22:27 ] @
"available.png"

Sličica koja simbolizuje da sajt nije dostupan ili nema sajta, ali tekst glasi "available or no website".

Mislim da fali "not".


Najveću korist u optimizaciji vidim u tome što trenutno pokaže sa kim je povezan neki nepoznat sajt. (A taj na primer hoće da razmenimo linkove).
[ doktorrr @ 07.02.2009. 18:27 ] @
A sta tacno znaci "Google indexed" posto kad otkucam neki moj sajt pise 0. Nemoguce je da google nije indeksirao nijednu moju stranu.
[ sojic @ 07.02.2009. 21:08 ] @
Svidja mi se pocetak. Nadam se da ce te ubaciti jos neke "features".

Nekoliko pitanja:

1. Vrz osnovu cega se generira "TOP domains by country TLD"?
2. Malo sporo se ucitava http://www.displaydetails.com/pages/bycountrytld
[ diplomata @ 07.02.2009. 23:11 ] @
Pozdrav svima i hvala sto se uopste interesujete za nas "projekat" :)

Citat:
old: "available.png"
Sličica koja simbolizuje da sajt nije dostupan ili nema sajta, ali tekst glasi "available or no website".
Mislim da fali "not".


Ispravicemo "indijanski" engleski :) vjerovatno ima jos takvih stvari.

Citat:
doktorrr: A sta tacno znaci "Google indexed" posto kad otkucam neki moj sajt pise 0. Nemoguce je da google nije indeksirao nijednu moju stranu.


Da. Moguce je da Google nije indeksirao ni jednu stranu tvog sajta ili si iz nekog razloga izbacen iz indeksa, ma koliko to izgleda nevjerovatno. Pod stavkom "Google indexed" prikazujemo podatak koji uzimamo direktno sa Gugla. Nisi naveo koji je sajt, ali sam mozes privjeriti kucajuci na www.google.com u polju za pretragu: site:tvojsajt.com (sa sve ovim site: ispred naziva domena bez razmaka).
Prikazace ti se samo stranice tvog sajta koje je Google indeksirao. Takodje, Google pravi razliku izmedju www.tvojsajt.com i tvojsajt.com (bez www). Papokusaj sa npr. site:b92.net i site:www.b92.net i primjetices ogromnu razliku u broju indeksiranih strana.
Vise podataka o tome kako Google vidi tvoj sajt i sta bi mogao da uradis da bi ga optimizovao za njihov indeks mozes da vidis na google.com/webmasters


Citat:
sojic: Svidja mi se pocetak. Nadam se da ce te ubaciti jos neke "features".
Nekoliko pitanja:
1. Vrz osnovu cega se generira "TOP domains by country TLD"?
2. Malo sporo se ucitava http://www.displaydetails.com/pages/bycountrytld


Stalno radimo na sajtu, ali najvise se trudimo da obezbijednimo resurse koje baza "jede" :)
1. "TOP domains by country TLD" trenutno nije uopste relevantna jer je formiramo na osnovu pregleda profila odredjenog sajta na displaydetails.com. Znaci lista se pravi na osnovu tog podatka.
2. Malo sporo se ucitava http://www.displaydetails.com/pages/bycountrytld
Tacno, postavljen je strasno komplikovan sql upit. I ja sam to sad vidio. Dok je bilo manje domena u bazi nije se primjetilo. Rijesicemo. Hvala na pomoci.
[ acca3 @ 08.02.2009. 01:00 ] @
Ipak ne daje tacan taj "Google indexed" podatak. I meni daje 0 za jedan sajt a Google mi je indeksirao 492 strane sa tog sajta.