[ montenegrino-bar @ 08.01.2009. 18:21 ] @
Imam 6681 i GPS reciever.Instalirao sam Garmin na karticu od 1 Gb i sve bi to radilo kada na telefonu,tj njegovoj memoriji od 8Mb ne bih imao bukvalno nista.
Znaci uradim hard reset,ubacim karticu sa Garminom (koji btw zahtijeva upravo 8 Mb slobodnog prostora u memoriji) i sve radi extra,ali cim vratim backup sa
imenikom i podesavanjima telefona,program nece da se podigne,jer mu je ovo pojelo malo memorije i ne moze da radi.
Postoji li resenje za ovo? Moze li se backup vratiti na memorijsku karticu,umjesto na unutrasnju memoriju?
[ bugsu @ 10.01.2009. 20:27 ] @
cek ako sam te ja dobro razumeo ...ti si garmin instalirao na memoriju telefona?
A imas u telefonu jednu 1gb karticu?
ako sam dobro skontao ,sto onda nisi garmin instalirao na karticu ?
[ montenegrino-bar @ 10.01.2009. 20:45 ] @
Ne,kao sto sam i rekao,Garmin sam instalirao na memorijsku karticu,ali je problem sto je unutrasnja ,ili radna,memorija telefona nedovoljna da pokrene Garmin,tj bila bi dovoljna kad na njoj ne bi bilo nista,jer Garmin zahtijeva 8 Mb slobodne memorije,a Nokia 6681 po specifikaciji ima tacno toliko (mada u realnosti nesto malo vise). Na fabricki 'cistom' telefonu Garmin radi,ali cim vratim backup sa imenikom,kalendarom i podesavanjima telefona,ne moze da se pokrene jer to potrosi taman toliko memorije da je ostane manje od 8 MB
[ netman @ 11.01.2009. 13:41 ] @
Znam za ovaj problem, kod mene na 6680 prijavljije istu gresku. Probao sam da uklonim direktorijum voice iz Garmina nadajuci se da ce smanjiti kolicinu podataka koju ucitava u ram telefona, ali nije uspelo. Ako neko ima ideju neka napise.
[ Pici man @ 11.01.2009. 17:00 ] @
Ljudi, kada nema mogućnosti, onda nema ... jednostavno ne može i morate se pomiriti sa time.
Ne verujem da će imenik zasmetati RAM memoriji u toj meri da onemogući rad Garmin-a ... naročito ne podešavanja. Kakva to "podešavanja" vraćate backup-om?
Ako mislite na GPRS podešavanja, kakve to veze ima sa RAM-om?
Stvarno ne znam o kom to "beckapu" vi pričate i kako ste ga uradili i odakle ga vraćate? Verovatno se radi o Backup.arc fajlu u kome imate još gomilu bekapovanih gluposti sa "C" i verujem da se to sve zajedno vraća pa vuče RAM ...

Ovde je bar stvar jasna, program radi na sveže formatiranom telefonu i sve ostale dodatne aplikacije treba vraćati jednu po jednu ponovnom instalacijom dok se ne utvrdi do koje mere Garmin može raditi ili ne ... Ako pak ne radi i kada se samo jedna aplikacija instalira onda nemojte instalirati ni jednu.
Ipak je ovo tel. koji nije predvidjen za rad sa tim tipom navigacionog softvera.