[ vajcek @ 08.01.2009. 19:49 ] @
Skinuo sam Firefox 3.0.5 sa mozilinog sajta, lepo ga otpakovao u folder za koji sam na forumima našao da je najbolji za sve dodatne instalacije (usr/local/bin, pa još plus u tom folderu napravio folder koji se zove firefox3, tako da sada sve to lepo stoji i šljaka u /usr/local/bin/firefox3). Sve bi bilo fantastično i ja bih sada već verziju 2.0.0.19 poslao u penziju da nije jednog problema:

- na nekim stranicama (blogovima) na kojima "posao odrađuje" fleš plejer slika treperi. Na Firefox 2.0.0.19 (koji je poslednja verzija FF 2) ovakvih problema nema. E sad ni ovaj problem sa FF3 se ne javlja na svakoj stranici (recimo na samom sajtu YouTUBE sve je u redu).

Da li treba ja nešto da uradim na svom linux-u (SuSE 10.3) ili treba da čekam da se te stranice adaptiraju na FF3?

Da li je posle instalacije FF3 (tar.bz2 paket) neophodan restart sistema, restart brauzera, ili kako već rekoh treba da čekam da se stranice adaptiraju na FF3?

Hvala na odgovoru
[ lord_celtic @ 09.01.2009. 19:14 ] @
a zasto jednostavnije kad moze komplikovanije.
skini sa repoa firefox pa probaj.
[ vajcek @ 26.01.2009. 19:27 ] @
Evo pre nekoliko sati sam instalirao "Firefox 3" sa repoa i "šljaka za desetku".

Hvala najlepše na savetu.
[ kvaju @ 26.01.2009. 22:23 ] @
meni je sličan problem bio, jednostavno sam maknuo flash plugin nonfree, i instalirao adobe flash player, i radi mi ok, napokon.
[ vajcek @ 27.01.2009. 12:41 ] @
Problem o kome sam pisao je nastao pošto sam skinuo flash player sa zvaničnog adobe sajta (smatrao sam najpouzdanijim). U međuvremenu (ustvari juče) sam instalirao Firefox 3 sa SuSE repoa. U njoj je još uvek flash player 9, ali radi odlično. Pretpostavaljam da će vremenom stići update na flash player 10. Još mi nijedna stranica ne traži da ga instaliram.

Hvala na savetima.

[Ovu poruku je menjao vajcek dana 27.01.2009. u 23:23 GMT+1]
[ dkostadinovic @ 21.02.2009. 21:46 ] @
Da ne otvaram novu temu, a radi se o firefox 3.0.6 Kada otvorim Mozilu Firefox, prozor pokrije ceo ekran tj. radnu povrsinu. Ne vide se, ni donji ni gornji panel. Ponekad se dogadja, da se na desni klik, prozor za trenutak ugasi, pa ponovo pojavi. Ovo se jedino dogadja sa Mozilom. Ostalo radi ok. Koristim Ubuntu 8.10
[ Srđan Pavlović @ 22.02.2009. 12:27 ] @
Citat:
Kada otvorim Mozilu Firefox, prozor pokrije ceo ekran tj. radnu povrsinu. Ne vide se, ni donji ni gornji panel.


Probaj da stisnes F11, pa onda opet F11 (prebacivanje izmedju full-screen i normalnog "prozorskog" moda).
Onda klikni na "Maximize", kada si u tom normalnom prozorkom modu :)

Vidi i da li ti je gore u meniju Firefoxa (View) ukljucen "Status Bar".
[ dkostadinovic @ 23.07.2009. 08:59 ] @
Instalirao sam dodatke DownloadHelper i Download Statusbar. Oni rede odlicno, ali problem je, sto sada kada otvorim Firefox, istovremeno se otvaraju tri taba, moja pocetna stranica, i maticne stranice ova dva dodatka.
Pokusavao sam, da u podesavanjima, to ispravim, medjutim, posle svakog novog pokretanja FF-a stvar se ponavlja.
[ Ivan Ivanic @ 23.07.2009. 10:01 ] @
Citat:
dkostadinovic: Da ne otvaram novu temu, a radi se o firefox 3.0.6 Kada otvorim Mozilu Firefox, prozor pokrije ceo ekran tj. radnu povrsinu. Ne vide se, ni donji ni gornji panel. Ponekad se dogadja, da se na desni klik, prozor za trenutak ugasi, pa ponovo pojavi. Ovo se jedino dogadja sa Mozilom. Ostalo radi ok. Koristim Ubuntu 8.10


Ovo hoće kad je compiz uključen...

Citat:
dkostadinovic: Instalirao sam dodatke DownloadHelper i Download Statusbar. Oni rede odlicno, ali problem je, sto sada kada otvorim Firefox, istovremeno se otvaraju tri taba, moja pocetna stranica, i maticne stranice ova dva dodatka.
Pokusavao sam, da u podesavanjima, to ispravim, medjutim, posle svakog novog pokretanja FF-a stvar se ponavlja.


Negde on ne konta da su ti dodaci već instalirani. Probaj da ideš u addons kad otvoriš FF ako ima ona trakica koja kaže da restartuješ FF da bi završio instalaciju addonsa onda ti je to taj problem... Proveri pa javi.
[ dkostadinovic @ 23.07.2009. 11:02 ] @
U addonsima, nema trake za restart. Zato sam deinstalirao dodatke, restartovao FF, opet instalirao, opet restart i opet isto. Imam utisak da me FF ne slusa. Kad u podesavanjima, namestim moju pocetnu stranu, on kod sledeceg pokretanja tera po svome.
[ Ivan Ivanic @ 23.07.2009. 11:14 ] @
Verovatno su ti pokvareni extensions fajlovi. Isključi FF. Idi u home direktorijum pa u .mozilla/firefox/gomila-nebuloznih-znakova.default pa probaj da preimenuješ extensions.cache, extensions.ini, extensions.rdf u ime.ekstenzija.backup. Pa probaj opet da startuješ FF i instaliraš dodatke. Ako bude ok onda idi obriši backup fajlove.

Što se tiče ostalih podešavanja evo ti ovde lek http://support.mozilla.com/en-US/kb/preferences+are+not+saved

Ako negde zaglaviš javi...
[ dkostadinovic @ 23.07.2009. 18:12 ] @
Nisam uspeo. Prvi problem je bio, sto nisam mogao, da tri fajla imenujem sa istom imenom. Pravio sam razne kombinacije, npr. ekstenzija01.backup... 02,03 cak sam ih i brisao, ali kad pokrenem FF, sve je isto. Pojave se sva tri taba. Nego da se ne mucim dalje, reci mi, mogu li da u Synaptic-u pobrisem sve sto je FF, pa zatim da ponovo instaliram? Ili da mi napises komandu, pa da to uradim iz terminala/konzole.
[ combuster @ 23.07.2009. 18:16 ] @
Izaberi u synaptic-u complete removal ili kucaj u konzoli sudo apt-get --purge remove imepaketa
[ dkostadinovic @ 24.07.2009. 12:31 ] @
Objasni te mi: Ubuntozilla, kako se instalira, i ima li prevod na srpski?
[ Ivan Ivanic @ 24.07.2009. 13:45 ] @
A šta ti je to?
[ dkostadinovic @ 24.07.2009. 14:00 ] @
Citat:
Ivan Ivanic: A šta ti je to?

http://ubuntuzilla.wiki.sourceforge.net/
...Ali pravim neku gresku, pa mi instalacija ne uspeva.
[ Ivan Ivanic @ 24.07.2009. 14:34 ] @
Pokreni iz konzole pa reci kakvu grešku prijavljuje.

Code:

sudo dpkg -i /path/to/ubuntuzilla*.deb
sudo apt-get install -f

Ovaj "/path/to/ubuntuzilla*.deb" zameni sa tvojom putanjom do tog fajla...
Pa javi šta se dešava.
[ dkostadinovic @ 24.07.2009. 15:20 ] @
instalirao sam ja Ubuntuzillu. Imam ga u synaptic-u, zelen je. Ali kad ga pokrenem u terminalu komandom ubuntuzilla.py , posle oko 4 min, rada stignem dovde:
File "/usr/local/bin/ubuntuzilla.py", line 1151, in <module>
bs.start()
File "/usr/local/bin/ubuntuzilla.py", line 211, in start
fi.start()
File "/usr/local/bin/ubuntuzilla.py", line 238, in start
self.install()
File "/usr/local/bin/ubuntuzilla.py", line 606, in install
self.downloadGPGSignature()
File "/usr/local/bin/ubuntuzilla.py", line 421, in downloadGPGSignature
self.util.robustDownload(argsdict={'executionstring':"wget -c --tries=5 --read-timeout=20 --waitretry=10 ftp://" + "%mirror%" + self.options.package + "/releases/" + self.releaseVersion + "/linux-i686/"+ self.locList[self.locChoice] + "/" + self.sigFilename, 'includewithtest':True}, errormsg="Failed to retrieve GPG key. This may be due to transient network problems, so try again later. Exiting.")
File "/usr/local/bin/ubuntuzilla.py", line 155, in robustDownload
self.execSystemCommand(**argsdict)
File "/usr/local/bin/ubuntuzilla.py", line 141, in execSystemCommand
print >>sys.stderr, result
NameError: global name 'result' is not defined
[ Ivan Ivanic @ 24.07.2009. 15:33 ] @
Ma ubo si bug :-)
Evo ti ovde objašnjenje http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1221229 koje možeš komotno da preskočiš i odeš na http://sourceforge.net/tracker...roup_id=202789&atid=982990 pa downloaduj ubuntuzilla-4.6.3-0ubuntu1-amd64.deb ili ubuntuzilla-4.6.3-0ubuntu1-i386.deb zavisi koja ti je arhitektura pa onda to instaliraj i to bi bilo to onda probaj opet da pokreneš ubuntuzilla.py u terminalu...
[ dkostadinovic @ 26.07.2009. 20:24 ] @
Uspeo sam. Pokusao sam sa instaliranjem ubuntuzilla-4.6.3-0ubuntu1-i386.deb, ali taj paket nisam mogao da otpakujem. Onda sam instalirao ubuntuzilla-4.6.1-0ubuntu1-i386.deb, i sve je proslo od prve...
[ Ivan Ivanic @ 26.07.2009. 21:30 ] @
Odlično.