[ Au197/79 @ 10.01.2009. 21:58 ] @
Ima jedna funkcija u mom omiljenom browseru za koju ne znam čemu služi i to me strašno nervira :)

U pitanju je Create Follower Tab koja se dobija desnim klikom na tab (gde je naziv taba).
[ Stranger2 @ 11.01.2009. 01:20 ] @
u operi kada umesto da kliknes na link otvoris meni pri vrhu ima opcija "open in background tab" koja otvara link u novom tabu na poslednjem mestu i ta stranica koja se otvori u tom tabu ti nece smetati sve dok ne kliknes na taj tab. znaci to na neki nacin znaci otvori za kasnije citanje.

vrlo je slicna svrha opcije "Create Follower Tab". otvara novi tab u koji ce biti preusmereni svi linkovi na koje kliknes u trenutnom tabu. to sluzi kada citas neku interesantnu stranicu i hoces da je procitas do kraja bez ometanja ali trrebas da kliknes i na neki link. link na koji kliknes ce biti otvoren u tom tabu koji je "follower" pa kasnije ga pogledas.

isto to mozes da uradis na malkice duzi nacin. kliknes na duplicate tab, zatim odes na taj duplikat i kliknes na koji link hoces pa ostavis neka se ucitava a ti se vratis na originalni tab.

sve te opcije u operi sluze za poboljsanje tzv. "user experience" tj. omogucavaju koriscenje programa uz najmanje moguce iritiranje korisnika i najmanji moguci broj klikova.. da korisnik ostane sto je moguce vise fokusiran na glavni zadatak tj. surfanje. ta filozofija je mislim pokrenuta sa windowsom XP (xperience kao user experience) a spominje se u mnogim knjigama o savremenom marketingu.

ima opera jos dosta takvih trikova.. koristim ih dosa ali mislim da ne znam ni polovinu jer cesto naucim nesto novo.
[ Au197/79 @ 11.01.2009. 14:38 ] @
Isprobavam foru :) Hvala na objašnjenju!
[ Nabukodonosor @ 17.01.2009. 20:02 ] @
Zar isto to ne radi klik na srednji taster misa?!
[ baskijar @ 18.01.2009. 16:07 ] @
^ da, sluzi
neverovatno koliko ja koristim tu opciju. Cak mislim da to radi i u mozilli.
[ Nabukodonosor @ 18.01.2009. 16:11 ] @
Radi.
[ stephon @ 22.01.2009. 14:07 ] @
Klik na srednji taster miša otvara novi tab za svaki link dok se kod Create Follower Tab (Stvori Pratecu Stranu)
svi linkovi na koje kliknete u glavnom tabu otvaraju u jednom istom pratećem tabu.
[ Nabukodonosor @ 31.01.2009. 18:58 ] @
Zanimljiva funkcija. Probao sam je, ali i dalje ne mogu da provalim scenario u kome bi mi bila od koristi.
[ zoran_dojkic @ 01.02.2009. 18:44 ] @
Google, otvoriš traženi pojam i kada klikneš na neki link, otvara ti se u tom drugom tabu.
[ BizzWizz @ 01.02.2009. 20:25 ] @
A zasto mi se ne bi otvarao u postojecem tabu?! Ili ako bas mora u nekom drugom, zasto ne bih kliknuo srednjim tasterom misa?!
[ zoran_dojkic @ 01.02.2009. 22:09 ] @
Google ne otvara automatski link u novom tabu, kao recimo ovaj sajt. To zna da napravi veliku zbrku kada ono što tražiš nije na prvom predloženom, pa moraš da se vraćaš. To je jedan razlog, meni najvažniji.
To može i klikom na srednji taster, ako ti tako nije nezgodno. Mnogima jeste i eto razloga za tu komandu.