[ euripyd @ 11.01.2009. 13:38 ] @
Haha, ovaj naslov zvuci kao neki pocetnik... - ako sine, ako!!!
No, kako mogu iz mixa OSXa (direkt sa zvucne karte) da snimim zvuk recimo u Logic?
Dakle problem je u tome sto imam samo dve varijante "Internal microphone" i "Line In".
Internal Mic mi daje naravno katastrofalan rezultat, a line in ide preko digital-analog-digital konvertovanja, preko kabla, a osim toga nemoguce je u isto vreme i slusati i snimati (ide preko izlaza za slusalice).
Opet cu biti neprisojan pa cu da uporedim input u Win XP gde moze da se odabere input "Stereo Mix".
Radi se dakle o snimanju audio programa sa online servisa.
Koristim iMac alu. Ima li neka druga varijanta osim preko kabla?
[ calimero @ 11.01.2009. 13:55 ] @

Audio Hijack Pro moze da uradi to. http://rogueamoeba.com/audiohijackpro/

"Audio Hijack Pro will allow you to record any application's audio, from internet streams to DVD audio and everywhere in between. If your machine can play it, Audio Hijack Pro can record it. And that's not all - Audio Hijack Pro will also enhance any audio, unsing industry-standard VST and AudioUnit audio effects to make your music sound incredible. Record. Enhance. Enjoy!"

a vidjao sam jos utilitya koji rade istu stvar.
[ DS_Store @ 11.01.2009. 14:09 ] @
Kao što je calimero rekao Audio Hijack Pro a ima i drugih kao npr. Wire Tap Pro, itd.

Citat:
euripyd: Radi se dakle o snimanju audio programa sa online servisa.

Ako je radio u pitanju probaj StreamRipperX, besplatan je.
[ Dachaz @ 11.01.2009. 14:17 ] @
Glas za WireTap Pro jer on radi kako se očekuje.
Kod Audio Hijacka mi je imbecilno što on mora da pokrene aplikaciju da bi mogao da snima... Mada, možda su to sredili u novijim verzijama.
[ euripyd @ 11.01.2009. 14:41 ] @
Ohh, yes, people!!!