[ domestos @ 11.01.2009. 23:07 ] @
Pozdrav svima!

Vec neko vrijeme radim tekst i muziku koekakvim turbo folk pjevacima. Zarada je zadovoljavajuca, ali bih rado radio i matrice. Znaci, kad uradim muziku i tekst, da onda na kompu napravim i gotovu matricu za tu pjesmu. Tako da oni trebaju samo da otpjevaju preko te matrice.

Koji program je najbolji za to i kako to funkcionise?

Hvala
[ Kovacevic Vladimir @ 13.01.2009. 09:18 ] @
Ako se već baviš poslom, gde je "zarada zadovoljavajuća...", zašto ne bi radio po principu: neka svako radi svoj posao?

Ima toliko dobrih majstora, koji imaju vrhunske softvere i mogu to kvalitetno uraditi i finiširati ceo projekat do kraja. :p

Druga mogućnost je, raditi na nekom profi aranžeru, gde se uradi SVE, odnosno tzv. Minus one (nema melodije, jer se ona može odsvirati/odpevati in live).

Pozdrav
[ deejay_spook @ 03.02.2009. 13:40 ] @
Citat:
domestos:
Koji program je najbolji za to i kako to funkcionise?


Najbolji software tj. program za izradu matrica se ne može tačno odrediti. Ja lično koristim Propellerhead Reason 4.0.1 neki ga osporavaju zbog toga što nema podršku VSTi-a,ali meni se vrlo prost i zadovoljava sve moje potrebe. Preporučujem ti Cubase ili Reason,a ti sad odluči! U programu ti je sve mnogo lakše i jednostavnije zato što bilo koji delay u snimanju možeš da prepraviš i koriguješ! Toliko za sad, ako imaš neka pitanja postavi!