[ chombe.01 @ 13.01.2009. 10:33 ] @
ljudi , da li je to moguce..kupio sam nove komponente pred novu godinu

amd 5000+
msi k9neo v2
asus ati 3450
1 gb ram kingston
hard
napajanje

imao sam tv kartu..(koju koristim vec nekih godinu dana)

sve je radilo ok...posle par dana...odjednom ne reaguje na na power dugme....okrenem pogledam...vidim da se ploca zbuni kada se poveze kabal za napajanje prcesora. kada ga otkacim odreaguje na power dugme i pocne da napaja ostale uredjaje, vratm..ono nista se nedesava...!! nazovem firmu...(kupio sam na razlicitim mestima plocu i procesor...ogromna greska znam)...izadju mi u susret i odmah zamene plocu...dodjem kuci sve spojim i proradi..ja srecan !!! ipak se sve dobro zavrsilo...kad medjutim...

radilo to sve ok..desetak dana..instaliram xp...vistu...i na drugi hard leopard osx....i to je sve funkcionisalo...pre par dana racunar se normalno upalio , podigao vistu radio...posle nekog vremena upao u sleep mode...stand by....kada sam probao da ga probudim...nista. Morao sam da ga restartujem ..i od tada ni da mrdne.

Napajanje radi, kada probam da ga upalim..pocne da radi, podize se hard zavrte kuleri..ali to je sve.nikakve reakcije nema da nesto osim napajanja radi.

odnesem ga u lokalni servis...i oni mi kazu probali sve komponente zasebno ali nista ne radi, mozda se napunilo statickog pa ce mozda proraditi....nisam se setio da proverim tv kartu, ako je sve otislo..onda mora da je i ona..ali cim stignem kuci sa posla. da li je to moguce..!!!!!!!!

pri tom se ne oseca nikakv mirs da je nesto izgorelo, procesor izgleda neosteceno...zagreva se u radu...samo jednostavno nista ne radi!!..
komp je jos uvek na servisu, kazu da probaju jos par stvari!!!!
da li to moze tek tako da se desi, da sve crkne u istom trenutku????
[ Binary Mind @ 15.01.2009. 12:26 ] @
Moguce je ali mogucnost da se tako nesto desi je minimalna i moze se meriti u promilima.
[ chombe.01 @ 22.01.2009. 09:56 ] @
a da li postoji mogucnost da je neko naelektrisanje preslo preko antenskog kabla i tv karte?? i da to pravi sitne probleme...dok ga totalno ne ubije ???
[ Binary Mind @ 22.01.2009. 15:02 ] @
Ta mogucnost takodje spada u jako malo verovatne ako su kablovi pravljeni po standardima i gotovo je nemoguce da sve komponente stradaju zbog toga cak i ako kablovi ne valjaju.
[ chombe.01 @ 28.01.2009. 08:27 ] @
na kraju je ispalo da je samo procesor u pitanju...zamenio sam ga posto je bio u garanciji...u servisu su mi rekli da ne znaju tacno kako je pokazivao takve simptome....ali kazu posle nekog vremena sve je proradilo ok , osim procesora..

medjutim,

sa novim procesorom.....kada mi u toku noci upadne u sleep mode ujutru kada ga probudim dual core control program za kontrolu temperature podigne alarm i prijavljuje mi temp 92 stepena na procesoru. Sam program ugasi komp...upalim ga odmah i proverim u biosu temp...20stepeni....

da li to stvarno nesto ne valja...ili je neki problem u programu.....i da to nije bio problem i sa prethodnim procesorom...pa da je jednostavnno izgoreo...

ovo mi se deslio dva puta sa novim.....
[ Binary Mind @ 28.01.2009. 08:40 ] @
Deinstaliraj te MSI-eve programe koji ne valjaju i instaliraj nesto normalno poput Everesta da meri temperaturu. Flashuj BIOS na ploci. To su trebali da urade u servisu posto se tvoja ploca zna cudno da se ponasa sa AMD's Athlon 64 X2 5000+ procesorima.
[ chombe.01 @ 28.01.2009. 13:48 ] @
da update odradim preko live update bios -a sa sajta ili mi predlazes neko drugo resenje?
[ Binary Mind @ 28.01.2009. 14:31 ] @
Nikako nemoj da update-ujes direktno sa neta. Skini BIOS sa ovog linka i update-uj ili pomocu floppy diska i AFUDOS aplikacije koja se nalazi zajedno sa BIOS fajlom ili preko live update-a ali lokalno. Treca opcija je MSI-ev alat za update preko USB flash prutica koji se moze skinuti ako se registrujes na MSI-evom forumu . Posto si vlasnik MSI ploce predlazem da se registrujes na njihov forum. Ja posto dosta radim sa MSI hardverom sam vec odavno tamo clan.
[ chombe.01 @ 28.01.2009. 14:53 ] @
i mislio sam to da uradil lokalno..ne sa neta ..zbog sigurnosti...
skinuo sam sve file-ove koje sam nasao....od 20 - 27 oznaka.... da li je dovoljno da instaliram samo taj poslednji , za koji si mi i ti dao link, il ije bolje da idem redom.....

tj. da li u taj poslednji ulaze sve prepravke iz ovih starijih....
malo je mozda glupi pitanje...ali bolje da pitam
[ Binary Mind @ 28.01.2009. 15:03 ] @
BIOS se ne instalira kao Windows aplikacije. Iskoristi poslednju verziju BIOS-a tj. 27-icu. Pre nego sto pocnes sa flashom iskljuci sve programe ukljucujuci i antivirus, Windows firewall i bilo sta slicno inace flash moze da pukne a sa njim i tvoja maticna ploca.
[ Binary Mind @ 29.01.2009. 22:14 ] @
I sta bi? Jesi li flashnuo BIOS??