[ Aries1404 @ 13.01.2009. 14:40 ] @
Zna li iko iz koji razloga je kontakt u skayp-u stalno offline?Ja sam kod njega online!Kontaktiram redovno sa tom osobom sve radi ok.Znaci ovako:od 5 kontakta koje imam troje je stalno offline.zbog cega?
[ gojnik @ 13.01.2009. 15:11 ] @
Jedino što mi pada na pamet je da su stavili invisible status. Ali verovatno nije to u pitanju.
[ Aries1404 @ 13.01.2009. 22:19 ] @
Nije to u pitanju.E noviji sam u linuxu pa bi ovde pitao da naravno neotvaram drugu temu.Kako da ga skinem?Nema ga u add-remove,verovatno komandom iz terminala???
Ako time nedobijem online kontakte onda...je nesto drugo
[ Srđan Pavlović @ 14.01.2009. 01:37 ] @
Mislis kako da deinstaliras Skype? Pa ako si ga instalirao komandom:

sudo apt-get install skype

onda ces ga ukloniti komandom:

sudo apt-get remove skype

(iz konzole)
[ Aries1404 @ 14.01.2009. 09:22 ] @
Da mislio sam da ga deinstaliram,to sam sad i uradio,hvala
Inace nisam ga instalirao iz terminala,dobio sam ga instalacijom sistema.Super Ubuntu 8.10...a koliko su te ako se mogu nazvati nabudzane verzije ispravne...znam da win.izbacuje last.black koje nisu nizasta,mozda je to i ovde tako pa to pravi problem na skyp-u???Sad sam ga instalirao ponovo ali iz terminala pa cu videti da li se ista promenilo.
[ Aries1404 @ 14.01.2009. 22:58 ] @
Opet offline kontakti
[ fritz62s @ 19.01.2009. 16:02 ] @
Deinstaliraj lepo ti to opet, ali idi u Synaptic i obelezi Mark for complete removal, pa instaliraj skype-static varijantu. Sa obzirom da je Skype qt aplikacija, ume da brljavi bez obzira shto imash qt shared libraries. Ova static varijanta ima svoje qt i za razliku od prethodne, kod mene jedina ne brljavi. Probaj...
[ IT_DooX @ 20.01.2009. 01:41 ] @
Nisam ranije koristio skype za Linux jer mi nije trebao ali sada se ukazala potreba da skinem i za kucni komp Skype (koji koristim manje vise u poslovne svrhe) i mogu samo reci da graficki interfejs je brutalno osiromasen u odnosu na Window$ verziju,sto mi se iskreno ne svidja...Nisam jos probao kako funkcionise poziv na fixne telefone i te neke stvari ali ako je sudeci po interfejsu sigurno cu da naletim na neki problem...
[ dkostadinovic @ 01.03.2009. 10:18 ] @
Na skype-u mi ne radi kamera, (cak je uposte i ne prepoznaje), ni mikrafon. Kada ukljucim test za kameru, iskljuci mi kompletan Skype. Ne cuju se , ni melodije kod konektovanja, ukljucivanja kontakata...i sl. U podesavanjima sve sam namestio , "po propisu" al ne radi...
[ pretorian @ 08.03.2009. 16:54 ] @
I ja sam jednom nešto bio razdesio pa mi nije radio mikrofon. "Podešavanja" za mikrofon treba da budu ( KMix-u) da ti bude uključeno (na kartici Ulaz) Mic (zeleno da je upaljeno iznad klizača), i obavezno Capture (upaljeno crveno ispod klizača). TAda radi, inače ne.
[ boxxter @ 08.03.2009. 18:20 ] @
Citat:
Aries1404: Zna li iko iz koji razloga je kontakt u skayp-u stalno offline?Ja sam kod njega online!Kontaktiram redovno sa tom osobom sve radi ok.Znaci ovako:od 5 kontakta koje imam troje je stalno offline.zbog cega?



Nemoj da deinstaliras nista,nije u tome problem.Ti kontakti nisu "share contacts details with you".A ti jesi.Zato si ti kod njih online a oni kod tebe ne.Jedan od nacina da resis to, je da ih izbrises iz kontakt liste,pa da ih dodas ponovo,a oni da "share contact details with you", pojavice ti se online.
[ luaay @ 06.09.2010. 03:44 ] @
ja imam isti problem samo sa win i mac