[ Mister Big Time @ 13.01.2009. 20:27 ] @
Vrlo interesantna ponuda.

http://www.serverloft.eu/dediz.../server-details.php?products=0

Posebno do kraja meseca nema setup fee (inace 200 evra).


Da li neko slucajno ima prakticna iskustva sa njima?

Vidim da mogu da se biraju serveri u Nemackoj i USA. Ja bih u DE, zbog pinga :P
[ Dusan Filiferovic @ 14.01.2009. 00:22 ] @
Koliko naplacuju cPanel? (Ako nude uopste)
[ Tyler Durden @ 14.01.2009. 09:06 ] @
Što je uopšte toliko bitan taj cpanel, ako nisi hosting provajder?

Možda mu ni ne treba, zavisi za šta će koristiti server.
[ Dusan Filiferovic @ 14.01.2009. 09:24 ] @
Mozda mu treba? Evo Plesk daju free, mozda mu je to dovoljno, imam prijatelja koji koristi njihove usluge vec mesec dana i vidim da se ne zali. Ponuda im je na mestu, ali sve zavisi od potreba koje Mister nije naveo :)
[ legija @ 14.01.2009. 10:40 ] @
Evo upravo narucio jedan XL u USA. Nemaju BiH na listi (jedan minus) ali cini se da su azurni.

2 minute posle registracije nazvali me da potvrde sve. Sad ce da vidimo jel to neka prava firma ili rade iz "garaze".
[ Mister Big Time @ 14.01.2009. 14:34 ] @
Ma kakav Cpanel, dovoljan je i ovaj sto daju, samo da ima nesto da covek koji ne zeli da prcka sa termianla moze da doda domen itd. Nikakav hosting provajder, za poslovne potrebe firme.

Legija javi kakvi su kad ti aktiviraju i kad isprobas u praksi ...
BTW, sto si uzeo u USA ako ima i u Evropi (DE)?
[ legija @ 14.01.2009. 15:50 ] @
Dobio sam mail da pripremaju server.

USA sam uzeo jer mi treba, imam tri u DE i dosta customera se zali na brzinu iz juzne amerike i afrike. Posto cu raditi mirroring za file servere, ovo ce biti super kombinacija.

Javljam sta se desava dalje.
[ legija @ 14.01.2009. 19:01 ] @
Evo server up, sad da instaliram sve sto mi treba pa ce da vidimo. Za sada se cini sve ok (osim sto su magarci stavili njemacki )
[ srpsko gradjevinarstvo @ 15.01.2009. 11:13 ] @
Google translate i za par dana znaćeš većinu termina na Nemačkom. Ako sve šljaka pa nek je i na jeziku Sijuksa nema veze
[ legija @ 15.01.2009. 12:54 ] @
Hvala ti slavko spasio si mi zivot !
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Google translate i za par dana znaćeš većinu termina na Nemačkom. Ako sve šljaka pa nek je i na jeziku Sijuksa nema veze
[ Mister Big Time @ 29.01.2009. 13:09 ] @
Ima li novosti oko iskustva? :)
[ legija @ 31.01.2009. 19:13 ] @
Zadnjih dana sam pretrpan poslom pa nisam stigao nista da uradim.

Prvi dan odmah nakon sto sam zavrsio instalaciju server je puko' ko zvecka, nakon jedno 5 sati cekanja i natezanja sa supportom bio je back online.
Pogledao logove i stoji da je izgubljen link na eth0. Swabe mi nisu rekli sta je bio problem.

Posle toga nema nikakvih problema, mada jos nijedan domen nisam okacio na njega.
[ sEaGhOsT @ 05.02.2009. 20:37 ] @
Za potrebe firme zainteresovan sam za dedicated server, takodje sam naisao na ponudu serverloft-a koja izgleda jako primamljivo, pa me zanima da li neko ima vise iskustva oko ovog hosting provajdera?
[ Dusan Filiferovic @ 05.02.2009. 21:35 ] @
Jel si procitao post iznad tvog? ;)
[ legija @ 05.02.2009. 22:24 ] @
Ja uzeo jos jedan kod njih, ovaj put u evropi.
Na uSA serveru mi se vec vrti jedan site (file support), za sada je sve ok.
Na ovaj drugi treba ad prebacim jedno 40 domena, pa ce da vidimo.

Ni u kom slucaju nemoj da uzimate keyweb.de, to su prevaranti !
[ Mister Big Time @ 24.02.2009. 00:09 ] @
Kakve veze ima keyweb sa Serverloft-om?

onaj osnovni server sada ima free setup jos par dana..

Paid Monthly € 79
Setup fee € 199 (free till February 28, 2009)
VAT 19% excluded

oni ko' ovi nasi telenor i telekom ne navode PDV nego dole vidis da je excluded...

[ Mister Big Time @ 17.03.2009. 17:56 ] @
Kao sto se i ocekivalo ovo je too good to be true ponuda, tj. oni imaju 2-3 zaposlena samim tim je i podrska takva iliti 'you are on your own'.
Legija kakva su tvoja iskustva posle neka 3 meseca koriscenja, koliko si sajtova nakacio na server, i kakav je ping odavde?

[ flylord @ 17.03.2009. 19:44 ] @
hocu i ja da uzmem 1 server kod njih, samo se iskreno nadam da se necu zajebem :)
[ Zoran Rašković @ 25.03.2009. 13:26 ] @
i ja sam se zanimao za ovo, ali sam na webhosting talk naishao na neke negativne komente u vezi ServerLofta. Ova ponuda od serverlofta je suvishe dobra da bi bila istinita, u prevodu "neshto negde nece da valja" ... dal ce to biti losha podrshka, hardware kvarovi ko ce ga znati....

Chini mi se po reviewovima sa neta da je theplanet.com najbolje reshenje za dedicated server.

npr ovaj mi deluje jako primamljivo:

The Planet Dual Xeon 3.2 ghz SCSI Unmetered 10Mbps Dedicated Server $144
2xIntel Xeon Processors -2 GB RAM - 2x73GB SCSI HDD - Unmetered 10Mbps Bandwidth - theplanet Coupon Code: ubtn
Monthly fee: $144 Only!
[ flylord @ 25.03.2009. 19:31 ] @
ja nisam video neke negativne komentare... I heitzner je jeftin, a uvek postoje razlozi zasto je to tako, ali to ne znaci da su losi za te pare
[ legija @ 27.03.2009. 13:17 ] @
Morate mi oprostiti na kasnjenu, stvarno nisam zalazio na ovaj PF par dana -,))

Ovako,

USA server radi odlicno. U odnosu na server koji sam ima na theplanet, za nekih 30% su bolje performanse sa raznih dijelova svijeta, mislim na ping i bandwith.
Nije bilo problema uopste osim jednom cini mi se bese prvi dan.
Na tom serveru hostujem samo dva sajta, ali treba imati u vidu da mene interesuje samo file hosting, dakle nemam nikakvih zahtjevnih skripti ili sta znam.

Na euro serveru sve radi perfektno, i stvarno sam zadovoljan. Nisam uopste imao potrebe za neki support tako da ne mogu reci nista konkretno, ali za sada sam zadovoljan.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 06.11.2009. 08:56 ] @
i jel ovde ima cpanel ili nema kao opcija i koliko se doplaćuje?
[ Darklord @ 06.11.2009. 09:47 ] @
Vi i cpanel .. buycpanel.com pa kupis. Inace taj setup oni produzuju svakog meseca ali eto na foru uhvate nove korisnike da sto pre uplate. Jer ja sam ovu firmu video od prosle godine od septembra i evo i dan danas setup free ( do kraja meseca ) i svaki mesec ista prica.

Neki su se zalili na DC u nemackoj a nekima je super jbg kako kome. Inace serverloft je ista firma kao server4you i jos par jer su svi oni cerke firme od PlusServer AG



A vidim nude Privatnu mrezu VPN za medjusobno povezivanje servera, super stvar ko radi backup svakih 5 - 6 sati sa nekim software-om da se ne opterecuje server. A 10mbps kosta samo 9e mesecno. Ekstra stvar

Danijel,
[ legija @ 09.11.2009. 15:32 ] @
Vise nisam njihov klijent zbog "ove secesije i PVD-a :D" ali ne mogu reci nista lose o njima.