[ Serggio @ 13.01.2009. 22:33 ] @
Posto ne znam kome bi se obratio u telekomu za kanale koje bi voleli da gledamo.
A oni nas ne pitaju (npr, nema na njihovom sajtu takve vrste ankete - sto bi bilo super)
pa sam mislio da damo neke predloge za kanale, mozda ce neko iz telekoma videti sta njihove musterije traze, i mozda nam uslishe zelje, kako bi poboljshali svoje usluge na obostranu korist.
Evo: npr history, explorer, rtl tv, nova to bi mogli da ubace u osnovni paket
[ mischo @ 13.01.2009. 23:13 ] @
Lista kanala nije konačna i radi se na proširenju izbora kanala. U toku su tehničke pripreme, ali i sam pregovori sa TV kućama kako bi ponuda bila proširena.

Ovde je već bilo reči kako je SBB na telekomovu najavu iptv servisa pokušao da uceni neke TV kanale, zloupotrebljavajući dominantnu poziciju na tržištu, tako što im je na sto stavio ugovore o eksluzivnoj distribuciji. Na žalost, neki su kanali naseli.
[ Serggio @ 13.01.2009. 23:35 ] @
drago mi je da cujem da je proshirenje u najavi, ali bilo bi lepo kad bi postojala komunikacija izmedju telekoma i potroshaca, u vidu anketa ili sl.
Ja da sam zaduzen za IPTV, zanimalo bi me sta korisnici zele da gledaju i sta im to najvishe fali/smeta itd, tako bi mogao to da ispunim/unapredim usluge.
pa sam mislio predlozima za konkretne kanale da podkrepimo nekako telekom i ljude iz IPTV-ja i damo im smernice sta bi zeleli da gledamo i sta nam najvishe nedostaje npr na sta smo navikli sa kablovske/sbb-a itd.
[ mischo @ 14.01.2009. 00:07 ] @
Rade se povremena istraživanja tržišta i sondiranje postojećih korisnika. Naravno i mailovi koji idu na [email protected] se, ma šta mislili, ipak čitaju.
[ Serggio @ 15.01.2009. 00:55 ] @
Heh, niko ne predlaze nove kanale koje bi voleo da gleda na IPTV-u?,ajmo :)
[ SittingCrow @ 16.01.2009. 09:12 ] @
Ja ne znam kako cu cerci objasniti nemanje ultra kanala.
[ Fac Ut Vivas @ 16.01.2009. 12:05 ] @
Nemojte razmišljati tako konzervativno :)

IPTV nije analogna kablovska pa da se sve meri time koje kanale imate i kakva je slika.
Po meni mnogo je bitniji prateći sadržaj i druge usluge. Više bih voleo da na IPTV-u imam sve sezone Top Gear-a ili sve sezone South Park-a nego još jedan domaći kanal sa dva sata kvalitetnog programa u nedelju dana.
[ Serggio @ 16.01.2009. 12:29 ] @
Hm, zanimljivo razmishljanje :) ali mi ipak fale neki kanali i mislim da nisam jedini. Ubacivanjem novih kanala privuce nove ljude i zadrzati stare da se ne vrate na kablovsku itd.
Fox life i Fox crime ne vidim zasto ne ubacuju...kad mislim da su lako dostupni kanali :) (mozda greshim)
[ dexSM @ 16.01.2009. 18:22 ] @
Kanali kojih nema a ako ne budu bili bar neki vracam 31.01. sve nazad:Viasat History i Explorer,Histroy Chanell,Fox Life i Crime(manje vise),Sport Klub i Sport Klub HR,paket film kanala sa totala:Film+,Cinemania i TV1000(prva dva su uglavnom njesra filmovi ali TV1000 cesto ubodu filmove koje mogu da gledam).
Ostali kanali sa iptv su mi odlicni ali bez ovih nece moci nazalost.
Suma sumarum,posto sam ovo gledao 90% na totalu a nista od ovoga nema(a po tradiciji telekoma Srbije niko nista i ne spominje za nove kanale,kao i za sva ostala obavestenja bitna za korisnike)matematika je jasna.Jos jedna stvar mi je vrlo bitna u celoj prici:ono cudo hg510 mi daje mnog losiji prijem signala nego stari dobri havajac 822 i ceo internet tromije radi!
SNR na hg510 mi je bio od 11-12 na havajcu 15,5-19 (vise je bolje)
Atenuation na hg510 od 27,5 do 28 na havajcu 24,5 do 25 (manje je bolje)
znaci prijavljuje mi vise suma na liniji a druga vrednost mi podize daljinu od centrale
mozda ne izgleda mnogo ali jednostavno internet tromije radi na hg510,moguce da ne valja modem ali ko ce ga znati...
Znaci ako mi neko razjasni ove gore navedene stvari mozda se i predomislim,ovako...mrka kapa za iptv sto se mene tice.Danas sam lepo sve spakovao u kutije,modem u njegovu sa svim kablovima isto tako i sa stb-om i sve to lepo stavio u kesu open iptv i stavio u ceku do kraja meseca.Danas je 16. pa videcemo,ali sumnjam da ce se nesto epohalno promeniti.
[ mischo @ 16.01.2009. 20:06 ] @
Potencijal IPTV tehnologije po pitanju broja kanala je mnogo veći nego kod analognih kablovskih televizija. France telecom ima npr. oko 300 kanala u svojoj ponudi! Telekom Srbija radi maksimalno na proširenju sistema i ugovaranju novih kanala.

Kao što sam već spomenuo u jednom od prethodnih postova, odgovor konkurencije je bio bezobrazan, ali sam siguran da to sigurno neće sprečiti telekom da dođe do kvalitetnijeg sadržaja u svojoj ponudi. O konkretnim kanalima zaista nisam ovlašten da govorim, jer u toku su pregovori.

Fac ut Vivas je lepo zapazio potencijal novog koncepta televizijske ponude koji je moguće ostvariti kroz VoD. Na žalost proći će još dosta vremena, dok to shvate i naše tv kuće.
[ bajun @ 17.01.2009. 10:39 ] @
Mene zanima jedna stvar sto se tice iptv. Zasto su kanali nacionalna geografija, nacionalna geografija wild, zone reality titlovani na ijekavici. Telekom kao Srpski operater bi trebao da vodi racuna ko su njegovi korisnici i u kojoj zemlji se gleda njihova televizija. Ovi kanali su inace prilagodjeni i za nase govorno podrucje i znam sigurno da imaju titlove na Srpskom jeziku. Takodje me zanima zasto kanal Animal planet nema prevoda kada je i on prilagodjen za nase govorno podrucje. Sve ove kanale gledam inace i preko skystar 2 kartice pa tako da znam da ne bi trebalo da postoje neki tehnicki problemi nego je to sve u dobroj volji telekoma.
[ Serggio @ 18.01.2009. 13:11 ] @
Mislim da ijekavica ne predstavlja problem vecini , mozda nekim zagrizenim nacionalistima...ali ko razume srpski razume i hrvatski i bosanski...
josh cemo traziti da nam titluju OBN i RTCG...dzizs
[ Serggio @ 18.01.2009. 14:51 ] @
Ma nema to nikakve veze sa nacionalizmom nego je pitanje ako su kanali vec lokalizovani sa srpsko govorno podrucje zasto ih telekom pusta na hrvatskom jeziku. Meni licno ne smeta, gledam i hrvatske kanale, cak je i vecina titlova za divix filmove titlovana na hrvatskom, ali je problem taj sto te kanale gledaju i deca mladjeg uzrasta koja ne znaju sta je odvjetnik, vlak itd kao mi koji smo odrasli u neko vreme bratstva i jedinstva. Recimo imam primer jednog prijatelja kome sam narezao neke crtace koji su sihronizovani na hrvatskom jeziku. Dete to lepo odgledalo vise puta izaslo na ulicu i pricalo ostaloj deci da je gledala spuzva boba. Sta se posle desava ostala deca je gledaju belo i pocinju da je zavitlavaju. To je jedan od primera i moje misljenje je da bi ti kanali morali da budu sihronizovani na Srpskom jeziku. Ako telekom nema tu mogucnost ne treba ni da ih emituje. A oni koji vec pricaju o nacionalizmu neka mi navedu nekog hrvatskog operatera koji titluje neki kanal na Srpskom jeziku ako vec ima mogucnost da taj isti kanal titluje na hrvatski jezik.
[ Serggio @ 18.01.2009. 22:44 ] @
Nisam mislio na klincijadu, totalno sam izgubio iz vida to sto si rekao...heh josh nemam svoju decu pa ni ne razmiljam kako deca sve upijaju :)
So, ljudi iz telekoma treba tu da intervenishu ako mogu.


P.S.
Kanali kao sto su rtl televizija, nova, OBN, NB, rtcg...isto tako mogu da uticu na govorni dijalekt dece, to je do roditelja sta ce im pustiti da gleda a sta ne.
A ne znam koliko titlovanje moze da utice na decu ispod 7-8 godina posto ni ne mogu da ga procitaj, a starija koja idu u 4.-5. razred njima mozes objasniti i vec uce u shkoli sta je ispravno, tako da mislim da titlovanje ne pogadja bas decu koja su u domenu spuzva boba.
[ Catch 22 @ 18.01.2009. 22:48 ] @
^ Mislis da onda kad porastu za te klince ne bi treblao da vazi ovo sto si u prethodnom komentaru sam rekao?
Citat:
Serggio: Mislim da ijekavica ne predstavlja problem vecini , mozda nekim zagrizenim nacionalistima...ali ko razume srpski razume i hrvatski i bosanski...
josh cemo traziti da nam titluju OBN i RTCG...dzizs


PS
Posto je IPTV jos uvek "u povoju" verujem da je bilo "daj sta das", bolje ikakav nego nikakav titl.
Uopste ne sumnjam da ce sve to vrlo brzo biti titlovano iskljucivo cirilicom da nam se deca ne kvare drugim (ravnopravnim) pismom.
;)

@bajun: Naziv maternjeg jezika (ili bilo kog drugog) se pise velikim slovom u engleskom, ali ne i u tvom jeziku.

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.01.2009. u 23:59 GMT+1]
[ Serggio @ 19.01.2009. 01:26 ] @
nadam se bash da nece na cirilici, dosta je da bude na srpskom :)
...ma koliki srbin bio ne volim je videti ni u windowsu, a kamoli na discovery-ju
[ Audio @ 19.01.2009. 12:01 ] @
Serggio u potpunosti se slazem sa tobom i za titlove i za ćirilicu. Ja bih sada sve, ali bukvalno sve kanale sa hrvatskim titlom menjao za npr. Avalu.

[Ovu poruku je menjao Audio dana 19.01.2009. u 22:07 GMT+1]
[ Serggio @ 19.01.2009. 12:49 ] @
?ne znam st treba da kazem na to sto si napisao, ali svakako se ne tice teme, valjda ce moderator reagovati...
[ Fac Ut Vivas @ 19.01.2009. 16:38 ] @
Ljudi iz Telekoma kažu da neki kanali nemaju čisto srpski jezik nego da imaju srpsko-hrvatski jezik. Nekad je neka emisija na srpskom, a nekada na hrvatskom. Mada je moguće da i nisu nešto preterano obraćali pažnju na "detalje".

A to da li bi trebalo da bude na srpskom ili je OK ako može da se razume, tj. na nekom stranom jeziku??? O čemu pričamo?
Prednosti digitalne televizije je između ostalog mogućnost postojanja više strimova. Ja, lično, mislim da bi trebalo da postoje i titlovi za albanski i mađarski jezik ali isto tako i za srpski.

I ako neko kaže nekom da je nacionalista zato što traži srpske titlove umesto hrvatskih, šta onda reći za Nemce. Ajde probajte da nađete jedan film ili jednu seriju na engleskom jeziku u Nemačkoj. I jel ih neko nazvao nacionalistima zbog toga.
[ Fac Ut Vivas @ 19.01.2009. 22:34 ] @
Ma ljudi iz Telekoma lupetaju gluposti. Digi kao Rumunski operater daje mogucnost izbora titlova izmedju ostalih i na Srpskom jeziku. Ko ima mogucnost neka pogleda neku emisiju preko Digija uporedo sa iptv-om pa ce shvatiti da je to sto neko iz telekoma prica cista izmisljotina( Na digiju naravno titl ide na cisto Srpskom jeziku). Cak bi trebalo pokrenuti neku akciju da pocnu da titluju i RTS, Pink, Fox itd na Hrvatskom jeziku da bi bolje ovaj narod razumeo sta se prica
[ hercegyu @ 29.01.2009. 17:57 ] @
1. Želim da kažem da ponekad i na Digiju i na SBB se desi da ovi kanali budu titlovani sa čistom hrvackom ili sa ijekavici, ali to je do ovih kanala koji nisu lepo lokalizovani.

2. Jedino što želim, to je SPORTKLUB i interesuje me, da li znate bilo šta o time? Kad će biti na IPTV? Inace bilo bi dobro ako ima negde na netu da se gleda, ako neko ima link neka posalje na pm. HVALA
[ hercegyu @ 29.01.2009. 20:27 ] @
Želim da kažem da ponekad i na Digiju i na SBB se desi da ovi kanali budu titlovani sa čistom hrvackom ili sa ijekavici, ali to je do ovih kanala koji nisu lepo lokalizovani

To je ponekad ali na Iptv je stalno
[ Serggio @ 02.02.2009. 14:31 ] @
Hm, josh uvek nema zvanicnog saopshtenja kad se ocekuje proshirenje kanala, bilo bi dobro da se javi neko iz Telekoma :)
[ 315750 @ 03.02.2009. 20:36 ] @
ABC definitivno....samo zbog sezone 5 LOST ....to bi bilo savrseno....uzimam sva tri PAKETA to je sigurno!
[ Fac Ut Vivas @ 04.02.2009. 16:21 ] @
Sport Klub verovatno nikada neće biti na Telekomovom IPTV-u jer je to u principu SBB-ov kanal....
[ ivan i. @ 08.02.2009. 11:13 ] @
Potpuno se slažem sa ovim:

Citat:
Fac Ut Vivas
IPTV nije analogna kablovska pa da se sve meri time koje kanale imate i kakva je slika.
Po meni mnogo je bitniji prateći sadržaj i druge usluge. Više bih voleo da na IPTV-u imam sve sezone Top Gear-a ili sve sezone South Park-a nego još jedan domaći kanal sa dva sata kvalitetnog programa u nedelju dana.



Naravno, titlove na Srpskom jeziku. Još uvek sam na test periodu od 1 mesec, neke kompromise mogu da napravim šta gubim ostajanjem na iptv ali ako žele da postanem korisnik posle test perioda za nešto što plaćam očekujem da dobiem to što plaćam tj. titlove na Srpskom jeziku sa mogućnošću izbora ćirilica ili latinica (bar za početak neka bude latinica).
I druga bitna stvar je što neću da plaćam dve pretplate za dva tw (opcija da na oba tw bude isti kanal nema poente, zato su i kupljena dva tw da svako gleda šta hoće).
[ zvele73 @ 16.02.2009. 16:27 ] @
http://www.tportal.hr/maxtv/fset.html
kada bude slicna ovakva lista i cena (65kuna = 800 dindzi) uzimam
do tad i kablovska mi je o.k.
[ misteryns @ 23.02.2009. 20:21 ] @
Kako stvari stoje,tesko ili jako dugo cemo cekati na neki novi kanal,na ovoj IPTV,za dva dana mi istice promo period,tako da nisam siguran da cu zadrzati STB...
[ misteryns @ 24.02.2009. 11:34 ] @
Malopre sam zvao korisnicki centar,i dobio informaciju da uveliko rade na poboljsanju i kvaliteta signala i broja kanala u paketima...e a kad ce to zaziveti..i jos jedna korisna informacija za one koji su uzeli IPTV u promo periodu do 31.januara...po isteku tog perioda prvi mesec nakon toga i dalje imate mogucnost da gledate sve pakete,znaci full,a platicete samo pretplatu za osnovni paket...

http://www.telekom.nadlanu.com...ges/IPTV.aspx?ac=solo&br=1
[ gdjuka @ 24.02.2009. 22:53 ] @
Sad vidim u cenovniku da korisnik posle promo perioda (31 mart) placa 2999 din. prikljucak?!
Da li ja to nisam dobro razumeo ili je to samo za one koji se prijave posle 31 marta?
[ teta_lija @ 24.02.2009. 23:06 ] @
To je samo za one koji se prijave posle 31. marta, mada ce verovatno tada da naprave neku novu akciju tako da se verovatno nista nece promeniti.
[ teta_lija @ 02.03.2009. 07:55 ] @
FOX Life to bi bilo dobro
[ Ivanziv @ 02.03.2009. 12:32 ] @
Ne, FOX Life bi bilo normalno da postoji,
jer postoji kod svih drugih kablovskih operatera u osnovnoj ponudi!
[ Serggio @ 04.03.2009. 22:32 ] @
da i meni je nejasno nepostojanje FOX life...?!?!
Nadam se da neko iz Telekoma chita ove teme ovde....
[ vlada84_jag @ 04.03.2009. 22:53 ] @
Citat:
Serggio: da i meni je nejasno nepostojanje FOX life...?!?!
Nadam se da neko iz Telekoma chita ove teme ovde....


Bilo je reci prethodnih nedelja o tome..sta se zapravo desava...zasto nema FOX Life,FOX Crime..i tako nekih kanala...naime: SBB drzi monopol nad distribucijom ovih kanala zato sto je potpisao exkluzivne ugovore sa kucama koje emituju ove programe, a to znaci da samo SBB na teritoriji Sbije ima pravo da distribuira ove programe.Da je to tako najlakse se primeti na kablovskim sistemima kada zablokira kanal pojavi se meni za Total TV.E, sada je navodno utvrdjeno u komisiji za monopolisticki polozaj da SBB nema prava da zabrani distribuciju ovih kanala kroz druge sisteme, pa se sada valjda sude ili sta vec..sto znaci da cemo sacekati za te "neke" kanale dok se taj spor ne zavrsi.

Takve bar informacije u vezi ovog slucaja ja imam. Pozzz
[ misteryns @ 12.03.2009. 15:12 ] @
Nesto mi pade na pamet,ali nisam stigao da proverim,da li se nedeljom u 15h,iskljucuje OBN,zbog prenosa ital. lige,jer je,koliko sam upoznat,avala nosilac prava za srbiju,a mi (IPTV) nemamo Avalu....i da li neko zna ko ove godine prenosi trke formule 1...eto...
[ gdjuka @ 19.03.2009. 18:54 ] @
Izgleda da su male sanse da se uskoro nesto promeni na listi kanala.
Nema jos ni AVALE(nac. frekvencija), a za neke nove strane kanale(sa prevodom) cemo da se nacekamo!!!
[ vlada84_jag @ 19.03.2009. 21:06 ] @
Citat:
gdjuka: Izgleda da su male sanse da se uskoro nesto promeni na listi kanala.
Nema jos ni AVALE(nac. frekvencija), a za neke nove strane kanale(sa prevodom) cemo da se nacekamo!!!


Malo je tuzno ili pak smesno sto nema Avale u sistemu IPTV-ja naseg Telekoma, a ima je u sitemu IPTV-ja telekoma Crne Gore...da ne poverujes


http://www.t-com.me/Privatni.aspx?akcija=565
[ vlada84_jag @ 24.03.2009. 23:52 ] @
Evo jedne nove informacije...naravno nezvanicne posto dolazi iz tehnike telekoma:

do 15.maja ce biti omoguceno gledanje na 2 tv-a, znaci jos jedan STB i takodje do tog datuma (navodno) ce biti pusteni lokalni kanali

eto toliko..videcemo koliko je dobar izvor ..hehe..pozzz
[ deki77 @ 25.03.2009. 19:15 ] @
Ljudi zna li ko šta je onaj kanal PROMO
I kada počinje da se emituje..
[ artlantic @ 25.03.2009. 20:18 ] @
IPTV...hmmm?

Imam IPTV od novembra, znaci medju prvima sam imao.
Ima me u forumu o prvim utiscima na kojima sam hvalio doticnu tv...
Od novembra do danas imao sam bar 4 prekida IPTV-a iz nepoznatih razloga i nikad
obrazlozenih ...
Kada to kazem, ocekivao sam da me kao svog kupca do koga im je mozda stalo (ustvari ne)
obaveste a time i uvere da problemi nisu njihova krivica...
Od pre 3 dana ne radi IPTV a odgovor na pitanje zasto nemam bio je da
mi se na 6 cifreni broj uskoro dodaje jos jedan i da zbog toga nista vise ne mogu da mi kazu...
Da li neko zna zasto se ovih dana ljudi iz Telekoma mnogo, mnogo foliraju i kriju sta je po sredi.
Internet povremeno puca, kao i nekim mojim prijateljima. IPTV trenutno nemam...
Zivim u Nisu i kazu da se na moj broj koji pocinje sa 5 i ima 6 cifara dodaje jos jedna cetvorka ispred...
Da li je za dodavanje jedne cifre potrebno toliko dana?

TEHNICKA PODRSKA JE NULA!!! i to neka se zna!
Osoblje podrske je toliko usiljeno ljubazno da je to za povracanje.
A na kraju nema nikakvog resenja problema.

Kao korisnik IPTV-A i TELEKOM ADSL-a izgubio sam svo moguce strpljenje
za njihova izvinjenja da "IPTV ima svojih nedostataka" a sto sam verujte mnogo puta cuo
na 0800 100 100, 977 i 9813

Moj savet posle 4 meseca testiranja je Ne uzimajte IPTV! u pitanju je velika prevara....
Preskupa i losa zabava.
Oni se gospodo jos uvek uce kako to funkcionise ali su im cene profi...
Uzasna tehnicka podrska, nazvao bih to telefonskim manekenstvom.

Verujte, bolje je platiti onih 6 hiljada za raskidanje ugovora i ne nervirati se.....
sto cu cim budem u mogucnosti i uraditi.

Idem da montiram sat. antenu i da se vratim na stari dobri DIGITV kao i na obicnu analognu antenu.
[ deki77 @ 25.03.2009. 20:47 ] @
Citat:
artlantic:

Idem da montiram sat. antenu i da se vratim na stari dobri DIGITV kao i na obicnu analognu antenu.


Ti si te sreće da možeš da nakačiš SAT antenu...
Meni je IPTV jedino rešenje..
pa šta da se radi..
sa sobnom i delta antenom imao sam 2kanala...
[ teta_lija @ 26.03.2009. 01:26 ] @
@artlantic
Znam da si iznerviran sto se tice kvaliteta korisnicke podrske, i ja sam imao problema sa njima, ali stvar je veoma prosta, najveci broj ljudi nema adekvatnu alternativu iptv-u, a cinjenica je da se usluga popravlja. Stvar je da je tebe sada potrefilo da iz odredjenih (ne)objektivnih razloga trenutno nemas sliku, ali nije bas objektivno sa tvoje strane da kazes da im je usluga prevara.

A sto se tice placanja, kada ti bude ponovo proradilo naozvi tehnicku podrsku i reci im da nisi imao sliku nekoliko dana i reci ima da zelis da ti smanje racun za te dane. Moj drug je tako zvao i tako su i uradili. Takodje, koliko znam ukoliko duze vreme ne budes imao sliku (ili ti stalno prekida ili nesto slicno) mozes da trazis raskidanje ugovora na njihovu stetu iz rozlaga sto ti nisu pruzili kvalitet usluge garantovan ugovorom i u tom slucaju neces morati da platis za raskidanje.

I poslednje, pazi u kojoj temi postujes. Ova se bavi kanalima koji su dostupni, a ne kvalitetom usluge. Zamolio bi moderatore (ako ih uopste ima u ovom delu foruma :)) da prebace u adekvatnu temu.
[ artlantic @ 26.03.2009. 09:14 ] @
teta Lijo...
Ok. Slazem se da nisam postovao mozda na najboljem mestu ali sam gledao da izaberem najsveziju temu vezanu za IPTV.
Medjutim, mislim da ovakve komentare moze da da neko ko radi u Telekomu i ko pazi da neko ne rusi ugled IPTV-A.
Taj neko zaduzen je od samog Telekoma da se muva ovde po forumu i odgovara ljudima koji su puni gneva, nezadovoljni
sto su zaista prevareni i koji su se u momentu kada se IPTV nudio - zaleteli.
IPTV iskreno predstavlja ishitreni servis koji je potpuno nesavrsen, nedovrsen i koji ako podjemo od lose resenog zakljucavanja kanala
a kod kuce imam decu zbog kojih mi je to veoma vazno, do tehnicke podrske koja je sve ali samo ne pomaze jer uvek samo salju sa jednih
na druge, dakle, IPTV je zaista potpun promasaj.
Voleo bih da nije tako jer se Internetom bavim mnogo dugo, od trenutka kada je u Nisu postojala samo akademska mreza u 90-im tako
da me je pomalo i sramota sto sam se u sve to zaleteo bez imalo sumnje.
Znao sam da recimo u Hrvatskoj to funkcionise solidno, da je u Sloveniji poodavno a na osnovu toga sam poverovao da i kod nas mora biti
u startu ok.
Moze zaista ko god hoce da ovde postavlja kontra argumente - ja sam korisnik od pocetka, i znam sta se meni desavalo.
Takodje to je servis koji koristi relativno mali broj ljudi zbog toga sto nije plug and play kao analogna ili neka druga vrsta tv-a.
Izmedju ostalog, pre dva meseca imao sam problem sa passwordom koji sam recimo zaboravio iskljucivo zbog toga sto su
za Novu Godinu potpuno slobodno pusteni svi porno kanali i HBO a sta da vam pricam dalje ...ocevi me razumeju.
Elem, 5 dana je trebalo da mi resetuju STB da bih se vratio na pocetni password i zaista posle mnogo pozivanja Telekoma.
U sustini, tehnicka podrska Telekoma i IPTV-a, to je jedno veoma veliko gubljenje vremena.
Stoji kao cinjenica.
Krivo mi je, pogledajte moje postove u temi IPTV - prvi utisci, gde sam bio odusevljen celom stvari iako je tada bilo drugih problema.

Mozete i ukloniti ove moje komentare, sve je to ok.
Shvatite da covek kao ja koji se oseca nekako prevarenim, nema gde da se zali i ovaj forum koristim da bar iznesem svoju muku.
Kada bih navodio nedostatke IPTV-a, to bi bila duza lista.
Srecno novim a i starim korisnicima IPTV-a. Sve bi bilo drugacije da je malo vise profesionalnosti a malo manje zelje za profitom.
[ telefonto @ 27.03.2009. 09:47 ] @
Što se tiče dodavanja kanala u IPTV, Telekom mora da plati pravo da emituje te kanale, bar ja tako mislim, tako da ćemo se za neke kanale stvarno načekati.
[ sasamitic @ 30.03.2009. 00:03 ] @
Ja sam bio probni korisnik i mogu vam reci da sam opremu sa radoscu vratio, sve te kanale (osim pinka) imate na Digiju + Viasat + Sportklub (6kanala) + MTV (5kanala) + ... i to sve BESPLATNO
[ sasamitic @ 30.03.2009. 18:58 ] @
Ja sam proslog ponedeljka izgubio IPTV a u Telekomu kazu da me nisu imali u evidenciji!!!
Medju prvima sam dobio IPTV...ccc

Zbog svega sto sam doziveo za ovih nedelju dana, a jos uvek nisam dobio nazad IPTV, sutra se svecano odjavljujem i otkacinjem sa njihove mreze.
Ako su se trudili da me eliminisu (mozda nemaju dovoljno uslova za nove korisnike pa ako mene otkace drugom daju...) onda su uspeli u tome a
ubuduce cu Telekom zaobilaziti u sirokom luku...

Da li neko zna proceduru koja je potrebna da se korisnik skroz otkaci sa telekomovog ADSL-a ?
Koje su konsekvence i koje su druge mogucnosti?
Da li je Telekom, zbog vlasnistva nad mojim tel. brojem i paricom, neko ko i kod drugog provajdera postavlja neke uslove?

Ako je tako, mislim da cu istrajati u nameri da se vratim wirelessu ili nekoj drugoj alternativi....

Mogu na kraju samo da kazem:

1.Tehnicka podrska i pomoc korisnicima 0 (sistem izludjivanja)
2.Sigirnost zakljucavanja kanala 0 (nesavrseno)
3.Pravo zalbe i primedbe 0 (ne postoji)
4.Izbor kanala 5 (od 1 do 10)
5.Cesti prekidi programa (zasto se prekidaju ako su ih platili)
6.Dugotrajno i iscrpljujuce resavanje problema korisnika cak i kod npr. gubitka passworda

Jednom recju, IPTV i pre nego sto je zaziveo - osudjen je na propast jer umesto modernizacije kod nas poprima oblik
najgore moguce birokratske masinerije....

Ko sumnja neka se uveri sam ali to ce kostati....


[ teta_lija @ 01.04.2009. 13:04 ] @
Izgleda da imamo 3 nova kanala koliko mogu da primetim. Atlas (crnogorski kanal izgleda), Baby i CNBC.
[ misteryns @ 01.04.2009. 13:53 ] @
potvrdjeno..ta tri kanala su na listi..
[ misteryns @ 02.04.2009. 23:27 ] @
Telekom je jedna monopolisticka firma kakve nije bilo skoro na ovim prostorima.
Svakoga od nas kradu preko onog sto platimo.
Jedna stvar je ovde jako bitna, a to je da sam Telekom salje svoje spijuncice ovde na ES i oni pokusavaju da izvade stvari, ublaze
svoju propast.
Medjutim cinjenica je da im se smesi prodaja firme, pa kao i srednje stojeca firma moraju na panj i svodjenje racuna.
Probrckajte malo po forumima vezanim za ADSL, IPTV itd i videcete da su ljudi masovno nezadovoljni i otkazuju njihove servise.
Ja ne krijem, mene jos uvek pljackaju, oni su vlasnici mojeg tel broja i parice (koje li birokratske gluposti) i prinudjen sam da
ih jos neko vreme koristim a poceo sam da razmisljam i o povratku na wireless iako ga mrzim.
Sve se tako zavrsava u Srbiji zbog pohlepe ali i zbog mafije koja ima ovu drzavu.
[ vlada84_jag @ 06.04.2009. 13:27 ] @
Novi kanal na listi je HBO CINEMAX - 803

"Cinemax prikazuje vrhunske filmove sa vrhunskim zvezdama i nagrađivane filmove iz celog sveta. Ovaj program je pre svega fokusiran na klasike, kultne filmove, međunarodne i evropske senzacije filmskih festivala, kao i filmove s vrhunskim zvezdama. Svi programi će biti emitovani sa lokalizovanim prevodom."
[ Serggio @ 29.04.2009. 20:30 ] @
Ne znam o kakvim problemima sto se ADSL-a ti prichas, ?
Mene perfekto sluzi internet od prvog dana, i mogu reci da sam zadovoljan internet uslugom, kao i ubrzanjima koja su usledila. Kvalitetan internet znaci da su pingovi dobri i da je brzina pri downloadu konstanta sto je sluchaj sa telekomovim internetom.
Sto se tiche IPTV-a to je josh mlad servis koji ima svojih propusta, ali telekom se ipak trudi da ponudi nesto novo i da usavrshava svoje servise, toliko.
[ OK Comp @ 21.02.2010. 22:44 ] @
Bilo bi lepo da ima Sport Klub, raznovrstan je u sportovima koje prenosi. Tenis je veoma zastupljen na Sport Klubu. Sport Klub je jedini od dostupnih kanala koji prenosi uzivo meceve najpopularnije kosarkaske lige na svetu NBA, zatim Evroligu pored utakmica Partizana koje prenosi RTS.
[ Stranger2 @ 22.02.2010. 02:34 ] @
Vezano uz naslov teme, ja predlazem kanal Russia Today http://rt.com/ koji je besplatan koliko znam. Od drugih besplatnih nije mi ni jedan zapao za oko...
[ teta_lija @ 22.02.2010. 13:22 ] @
Pa RT vec imas.
[ Galvano @ 23.02.2010. 20:18 ] @
Podrzavam predlog za Sportklub!

Samo zbog tog kanala sam jos uvek na SBB-u.

[ Aleksa83 @ 14.04.2010. 18:12 ] @
Imam IPTV od novembra 2008,mogu reci da je sad super ima gomila kanala i da su super kvalitetni,ja gledam na 42"LG plasmi tako da mi je super slika....Ima dosta Sportckih,Filmskih i svih ostalih kanala tako da je bolji sad trenutno od SBB-a
[ mikicg @ 14.04.2010. 21:48 ] @
Sportckih...

Eeee, šta sve neću pročitati.
[ djyova @ 13.10.2010. 02:44 ] @
Zašto Studio B ne može da se gleda u Požarevcu i spada u lokalne kanale, a neki drugi kao na primer SOS mogu?

Sa normalnom antenom Studio B sam gledao bez ikakvih problema i snega, dok SOS nisam mogao ni da uhvatim, pa mi nije jasna ova logika kod IPTVa.

Ja bih na primer voleo da mi svi lokalni i regionalni kanali budu dostupni, i nije mi jasno zašto su ih vezali za dodeljene frekvencije u etru, kad je ovo sasvim drugačiji tip tehnologije.

Od stranih kanala voleo bih da vidim bar jedan BBC-jev naučno/dokumentarni kanal, jer su im dokumentarci neprevazidjeni.
[ blaki @ 14.10.2010. 10:01 ] @
Citat:
Galvano: Podrzavam predlog za Sportklub!

Samo zbog tog kanala sam jos uvek na SBB-u.



Sportklub je jedan od razloga sto sam silno pozalio sto sam napustio SBB, drugi je HTV. Kako to SBB ima racuna da kupuje HTV karticu, a Telekomu se to ne isplati, vec pustaju na kasicicu sa satelita, ono sto je besplatno. Jos se hvale kako im je HTV1 u osnovnom paketu. Sramota.

Raduje me jedino sto ugovor istice u februaru, vec sam u podsetnik u mobilnom telefonu upisao Raskinuti ugovor sa Telekomom, kako mi ne bi promakao datum.

[ blaki @ 14.10.2010. 17:51 ] @
Moze li SPORTKLUB i DM SAT
[ MyWay @ 14.10.2010. 19:53 ] @
Citat:
djyova: Zašto Studio B ne može da se gleda u Požarevcu i spada u lokalne kanale, a neki drugi kao na primer SOS mogu?

Sa normalnom antenom Studio B sam gledao bez ikakvih problema i snega, dok SOS nisam mogao ni da uhvatim, pa mi nije jasna ova logika kod IPTVa.

Ja bih na primer voleo da mi svi lokalni i regionalni kanali budu dostupni, i nije mi jasno zašto su ih vezali za dodeljene frekvencije u etru, kad je ovo sasvim drugačiji tip tehnologije.
Ima sve na sajtu RRA i tamo je, kao što svi znamo, Studio B aplicirao za pokrivanje teritorije grada Beograda. Kako se ne može lako limitirati prostiranje nekog signala kroz etar (pogotovo difuznog), otud u Požarevcu prijem signala. Može se reći da su 'malo' preterali sa snagom emitovanog signala (dešava se to svima kod nas, od televizija do radioamatera) ali može im se gledati kroz prste.
Sa druge strane, kod IPTV-a i kablovskih distributera je vrlo lako izbaciti neki program iz ponude a koji ne pripada regionu za koji ima dozvolu - nisam čitao zakon o radiodifuziji detaljno, ali je sasvim logično da RRA može kazniti prekršioca za emitovanje programa van teritorije za koju ima dozvolu...

Jeste drugačija tehnologija kao što kažeš, ali je pisac zakona imao i takve slučajeve u vidu:
Citat:
Radiodifuzija: opšti pojam za radio i televiziju kao elektronske medije masovne komunikacije, koja se ostvaruje posredstvom analognog
ili digitalnog prenosa teksta, govora, zvuka, nepokretnih i pokretnih slika u vidu programskih sadržaja namenjenih najširoj javnosti putem radio talasa ili kablovskih distributivnih sistema do odgovarajućih prijemnih uređaja;
[ djyova @ 14.10.2010. 20:43 ] @
Ok je to, ali koliko se secam ni SOS nije aplicirao za radiodifuznu oblast 5 (mislim da je ta za Pozarevac), pa se ipak gleda ovde.
[ mikicg @ 15.10.2010. 09:30 ] @
Citat:
blaki: Sportklub je jedan od razloga sto sam silno pozalio sto sam napustio SBB, drugi je HTV. Kako to SBB ima racuna da kupuje HTV karticu, a Telekomu se to ne isplati, vec pustaju na kasicicu sa satelita, ono sto je besplatno. Jos se hvale kako im je HTV1 u osnovnom paketu. Sramota.

Raduje me jedino sto ugovor istice u februaru, vec sam u podsetnik u mobilnom telefonu upisao Raskinuti ugovor sa Telekomom, kako mi ne bi promakao datum.


Kako nema HRT1, kada ga ima u osnovnom paketu?
Šta je to kupio SBB? Kakvu karticu? Šta pričaš?

Smorio si više sve sa HRT-om, sa tim što ti i žena ne možete da gledate Dolinu sunca i sl.

Jednom su ti svi odgovorili i ti dalje samo smaraš sa tim što je HRT sa satelita, a ne kradu ga iz etra i puštaju kako i ide u Hrvatskoj.
[ blaki @ 15.10.2010. 11:14 ] @
Citat:
mikicg: Kako nema HRT1, kada ga ima u osnovnom paketu?
Šta je to kupio SBB? Kakvu karticu? Šta pričaš?

Smorio si više sve sa HRT-om, sa tim što ti i žena ne možete da gledate Dolinu sunca i sl.

Jednom su ti svi odgovorili i ti dalje samo smaraš sa tim što je HRT sa satelita, a ne kradu ga iz etra i puštaju kako i ide u Hrvatskoj.


Tesko da sam nekoga osim tebe mogao smoriti sa ukupno dve poruke o tome. Tacno je da sam jednom postavio ovo pitanje, pre dosta vremena (vise meseci, da ne trazim sad poruku). Upravo ponukan odgovorima tada, jos sam jednom razgovarao sa inzinjerom koji radi u SBB-u (Licem u lice, igrom slucaja poznajem coveka, neukusno bi bilo da napisem ime i prezime) i na ponovno moje pitanje o tome, sto ste mi tada odgovorili na forumu - kako i ti to sad tvrdis "...kradu ga iz etra i puštaju kako i ide u Hrvatskoj" odgovorio (gledajuci me u oci - dakle tesko da ne bih primetio bilo kakav mali znak ako laze) da SBB ima kupljenu satelitsku karticu za HRT program i legalno ga distribuira.

Da je moguce kupiti kartice HRT za gledanje satelitskog programa u inostranstvu, evo linka:

http://www.hrt.hr/index.php?id=186&tx_ttnews[tt_news]=283&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=2dbefb60f1

Nadam se da ovaj odgovor objasnjava svima (pa i tebi) moj razlog zasto sam se ponovo javio u vezi ove problematike.


Pozdrav,


blaki.

PS. Pregledom poruke sam ustanovio da automatska oznaka za URL lomi link, a rucna iz nekog razloga ne funkcionise u poruci, tako da ko zeli da vidi sadrzaj, molim da iskopira link u prozor pretrazivaca.
[ tanasko @ 18.10.2010. 16:47 ] @
A zašto nemaju RTS-HD?
[ djyova @ 18.10.2010. 19:59 ] @
Ne mogu da verujem da sam zaboravio da u listu zelja stavim Sci Fi.

Dakle ja bih zeleo da vidim u ponudi od stranih BBC dokumentarni i Sci Fi, a od domacih Studio B.
[ ensXP @ 29.10.2010. 07:47 ] @
definitivno SCI FI, FOX Life i FOX crime...

sta mi takodje smeta kod Open IPTV-a... fale +1 kanali... sto nije problem kod npr Discovery kanala, posto je moguce snimanje programa, ali kod HBO-a je problem... na kablovskoj televiziji imam lepo HBO, HBO+1 i HBO+2, pa ako se desi da nesto hocu da pogledam, a ne mogu u tom terminu, imam sat ili dva kasnije... a sigurno se svima nekad desilo da vrteci kanale naletite na neki film koji se upravo zavrsava, e onda lepo prebacite na +1 kanal ili +2 i tamo tek pocinje

Sto se tice Studio B kanala koji je iznad spomenut, ja ga imam u ponudi od kako sam uzeo IPTV, meni se nalazi na broju 154 i oznaka u programskoj semi je STB
[ mikicg @ 29.10.2010. 09:26 ] @
On je iz Požarevca i zato nema Studio B.
[ sigma444 @ 07.03.2011. 21:52 ] @
Ja predlazem:

FOX Life,
FOX Crime,
FOX Retro (od skoro poceo sa emitovanjem),
Universal,
SciFi,
Film 24 (isto Universalov filmski kanal ,druge balkanske zemlje ga imaju, nasi operateri izgleda ne znaju za njega)
Diva Universal (da izadjemo malo u susret i damama mada kanal emituje i serije za citavu porodicu, u svakom slucaju bolji je od Zone Romantica)
AXN Crime
AXN SciFi
TV1000
Viasat History
Viasat Explorer
Viasat Nature
History (onaj drugi, ne Viasatov)

Od domacih predlazem Pink Family koji je normalan kanal, za razliku od klasicnog Pinka koji je izgubio i ''P'' od onog
nekadasnjeg Pinka.

***
Eto, kad bi IPTV Telekom Srbija uveo makar pola od ovih kanala, onda bi se izjednacio sa ostalim operaterima, a imao bi i ujednacenu ponudu
u sopstvenoj programskoj shemi gde su trenutno dominantni deciji kanali i kanali vesti.




[ Dejan Todosijevic @ 09.04.2011. 18:56 ] @
Propade arena skoro totalno. Nedostajaće nam malo kvalitetnog sporta. Ne znam šta je sa EURO ikoji nije za Nemačko tržište. Naši koriste taj Nemački.
[ Dejan Todosijevic @ 12.04.2011. 12:48 ] @
April 2011 dodje, autorska prava za FOX Crime i FOX Life su istekla ovog meseca kod SBB-a, a Telekom IPTV ih izgleda ne uvodi u ponudu.
Spava menadzment IPTV, sramota! I najbudjaviji operateri u Srbiji imaju ova dva kanala u ponudi, a mi ''shipak'' !
[ Dejan Todosijevic @ 29.08.2011. 08:23 ] @
Zasto Telekom Srbija IPTV ne uvede u ponudu AXN Crime i AXN SciFi ? Ako vec ima AXN u ponudi znaci da
moze da uvede i ova dva kanala. Njih i tako nema konkurencija SBB u ponudi. Dakle, ne bi trebalo da bude problema sa
autorskim pravima, a gledaoci IPTV platforme bi konacno dobili jedan dobar crimi-akcioni kanal i sf kanal, kao dostojnu zamenu
za FOX Crime i SciFi Universal.
[ luka_ns @ 08.09.2011. 01:13 ] @
Predlog novog rasporeda kanala i uvodjenja novih


000 Promo kanal/Mozaik

Kanali sa nacionalnom frekvencijom
001 RTS 1
002 RTS 2
003 RTS Digital
004 B92
005 Prva
006 Pink
007 Happy
008 Avala
011 RTV 1
012 RTV 2

Dokumentarni
100 National Geographic
101 National Geographic Wild
102 Discovery Channel Europe
103 Discovery Animal Planet
104 Discovery Science Ch.
105 Discovery World
106 TLC
107 Travel Channel
108 Zone Reality
109 Zone Romantica
110 Outdoor

Dečji
200 Disney Channel
201 Disney XD
202 Disney Junior
203 Boomerang TV
204 Baby TV
205 Duck
206 Cartoon Network / TCM
207 Minimax
208 JimJam
209 PinkKids
210 FEELMAX JUNIOR
211 Ultra

Filmski
300 AXN
305 MGM
306 Fox Life
307 Fox Crime
308 TV1000
309 FEELMAX Yu
310 FEELMAX
311 HBO
312 HBO Comedy
313 Cinemax
314 Cinemax 2
315 Pink Movies
316 Pink Film
317 Pink Action

Sportski
400 SOS kanal
401 Eurosport 1
402 Eurosport 2
403 ESPN America
404 ESPN Classic
405 Arena Sport 1
406 Arena Sport 2
407 Arena Sport 3
408 Arena Sport 4
409 Extreme Sports

Lifestyle
500 BBC Entertainment
501 Fashion TV
502 ProSieben
503 RTL TV

Muzički
600 Pink Music
601 MTV Adria
602 VH1 Europe
603 VH1 Classic
604 MTV Rocks
605 MTV Hits
606 MTV Dance
607 Mezzo
608 DM Sat

Novosti / poslovni
700 B92 Info
701 CNN
702 BBC World
703 EuroNews
704 CNBC Europe
705 Sky News
706 France 24 French
707 France 24 English
708 Vesti
709 Russia Today
710 Deutsche Welle
711 Bloomberg
712 RTR Planeta

Regionalni i lokalni
800 Melos
801 KCN
802 TV S
803 TV Čačak
804 Kanal 9
805 RTV Regionalna
806 Belle Amie
807 TV 5
808 RTV Panonija
809 TV Most
810 TV Timočka televizija i radio
811 TV Palma
812 TV Pirot
813 TV Vranje
815 TV Banat
816 TV Šabac
817 TV Raška
818 TV Kragujevac
819 TV Kruševac
820 TV SAT
821 TV Santos
822 TV Zona
823 TV Kraljevo i Ibarske novosti
824 TV Lav Plus
825 TV Jesenjin
826 YUECO
827 Novosadska TV
828 TV Galaksija
829 TV Tutin
830 TV SD
831 TV Spektar
832 TV Pančevo
833 TV Valjevo
834 TV Rubin
835 TV Lotel
836 TV Leskovac
837 TV Kladovo
838 Enter
839 Metropolis
840 Studio B
841 TV Art
842 Duga

Regionalni- strani
850 HRT 1
851 HRT 2
852 RTL HR
853 NOVA TV
854 RTCG
855 RTV Atlas
856 BN
857 OBN
858 Alternativna TV
859 MRT
860 BNT World
861 Prima TV
862 Duna TV
863 Duna 2
864 M 1
865 M 2
866 Rai 1
867 Rai 2
868 TV E
869 TV 5 Monde

Za odrasle
900 Dorcel
901 Private Spice
902 Hustler

999 Info kanal

* HD kanali iz HD paketa treba da ostanu na istom rednom broju kanala s tim da ih korisnici koji poseduju HD resiver vide u HD, a oni koji pak to ne poseduju u SD formatu.

Ovo je moj predlog koji sam im poslao cak dva puta pa nista :-) Jos im lepo kazem zasto je tesko prepisati ako vam neko predlozi odlicnu ponudu...

[Ovu poruku je menjao luka_ns dana 08.09.2011. u 17:20 GMT+1]
[ luka_ns @ 08.09.2011. 07:18 ] @
Dobar ti je predlog ali nije izvodljiv u potpunosti (jeste sto se tice rasporeda kanala) ali uvodjenje FOX Life, FOX Crime, TV 1000, zaboravi.
Autorska prava za njihovo emitovanje ima SBB (o tome je vec pisano na raznim forumima), a svi ostali operateri koji zele da puste ove kanale moraju da im plate. Buduci da je IPTV u poslovnom ''sukobu'' sa SBB-om, necemo jos dugo videti ove kanale u ponudi osim ako SBB izgubi pravo njihove distribucije za Srbiju ili se dogodi neko svetsko cudo pa ove dve kompanije sklope mir ili neki medjusobni dil.
Tesko da ces ugledati i hrvatske komercijalne kanale RTL Hr i Nova tv, pogotovu sto je npr. Nova tv zabranila reemitovanje svog programa u Srbiji u kablovskim
mrezama (i o tome je pisano na raznim forumima pre mesec-dva) za RTL Hr ne znam kako stvari stoje. Sto se tice HRT 2 kanala to bi bilo izvodljivo buduci da je IPTV nabavio od skoro karticu za dekodiranje celog HRT 1 kanala koja otvara i HRT 2 kanal. Ako je pustio na celu teritoriju Srbije M2 (drugi nacionalni madjarski kanal) onda bi mogao i HRT 2 pogotovu sto je jezicki svima razumljiv. Najveci problem je sto IPTV kada ne moze da uvede dobre komercijalne kanale koje nudi SBB, umesto njih uvodi neke bezvezne free to air kanale sa satelita umesto da pokusa da sklopi dil sa nekim drugim kvalitetnim stranim komercijalnim kanalima koji bi bili dostojna zamena za ono sto pruza SBB.
[ luka_ns @ 08.09.2011. 16:16 ] @
Citat:
Gost: Dobar ti je predlog ali nije izvodljiv u potpunosti (jeste sto se tice rasporeda kanala) ali uvodjenje FOX Life, FOX Crime, TV 1000, zaboravi.
Autorska prava za njihovo emitovanje ima SBB (o tome je vec pisano na raznim forumima), a svi ostali operateri koji zele da puste ove kanale moraju da im plate. Buduci da je IPTV u poslovnom ''sukobu'' sa SBB-om, necemo jos dugo videti ove kanale u ponudi osim ako SBB izgubi pravo njihove distribucije za Srbiju ili se dogodi neko svetsko cudo pa ove dve kompanije sklope mir ili neki medjusobni dil.
Tesko da ces ugledati i hrvatske komercijalne kanale RTL Hr i Nova tv, pogotovu sto je npr. Nova tv zabranila reemitovanje svog programa u Srbiji u kablovskim
mrezama (i o tome je pisano na raznim forumima pre mesec-dva) za RTL Hr ne znam kako stvari stoje. Sto se tice HRT 2 kanala to bi bilo izvodljivo buduci da je IPTV nabavio od skoro karticu za dekodiranje celog HRT 1 kanala koja otvara i HRT 2 kanal. Ako je pustio na celu teritoriju Srbije M2 (drugi nacionalni madjarski kanal) onda bi mogao i HRT 2 pogotovu sto je jezicki svima razumljiv. Najveci problem je sto IPTV kada ne moze da uvede dobre komercijalne kanale koje nudi SBB, umesto njih uvodi neke bezvezne free to air kanale sa satelita umesto da pokusa da sklopi dil sa nekim drugim kvalitetnim stranim komercijalnim kanalima koji bi bili dostojna zamena za ono sto pruza SBB.


Slazem se sa tobom. Pa mislim da bi trebali da pocnu najpre sa normalnom numeracijom. Ovaj moj predlog im ostavlja prostor za ubacivanje novih kanala u odredjenoj kategoriji (dokumentarni/info i sl), a oni su uvodjenjem novih kanala napravili totalni haos. Svi regionalni strani kanali treba da su na jednom mestu, a ovako ti dodjes do 506. kanala, pa onda iskoci par decjih pa od 535. je opet regionalni strani, onda ponovo prekid pa DUNA 1 i 2 na 550. Totalna glupost!!! Takodje, nije mi jasan problem oko brojeva 001, 002,... kad je to sasvim logicno i normalno da sve kanale sa nacionalnom frekvencijom stavis redom na jedno mesto, a ne da ti uleti SOS koji jeste nacionalni, ali sportski i treba tamo da ide :-)

A sad, sto si tice njihove preduzimljivosti, sto sam im takodje napisao, oni su lenji i neinventivni, ali mi nije jasno zasto makar ne prepisu od strasnih IPTV provajdera poput T-coma koji u tome rastura (cak i u okolnim zemljama- Hrvatska i Crna Gora). Niko im za to nista ne bi rekao.

Za HRT 2 sam im takodje pisao. Kad su vec kupili karticu, sto je bio problem odmah pustiti i taj kanal, nego se sad opet treba vijati s HRT-om oko toga.

A sto se tice otkupa prava nad kanalima koji su u SBB ponudi takodje ne vidim problem, jer im mi placamo uslugu po uzoru na inostrane provajdere, a za to nememo toliko kvalitetnu ponudu. Dakle, neke stvari se ipak mogu prepisati :-) S obzirom na to, smatram da treba da plate ta prva i svi srecni i zadovoljni.
[ sigma444 @ 08.09.2011. 23:08 ] @
Meni i dalje ostaje nejasno kako jedan mnogo manji operater kao na primer IKOM u Beogradu ima uredno FOX-ove i Universalove kanale u svojoj osnovnoj ponudi? Takodje ima i Sport Klub kanale i Arenu Sport istovremeno,a ima i Cinemanija i Film+ kanal. Na koji nacin je IKOM uspeo da se sa svim distributerima dogovori, pa cak i sa SBB-om oko distribucije? Da li zaista postoji sukob na relaciji SBB - IPTV ili je to jedna sarena laza IPTV-a za nas korisnike kako bi opravdali svoju lenjost i nesposobnost oko sklapanja ugovora sa distributerima odredjenih tv kanala.
[ mikicg @ 09.09.2011. 09:34 ] @
Na koji način to IKOM može da ugrozi SBB? Zato i imaju. Kao i Vektor i PTT KDS.
[ mikicg @ 09.09.2011. 17:44 ] @
Da se udruže Radijus Vektor i IKOM mislim da bi SBB počeo da se češe tamo gde ga još nije svrbelo, makar u Beogradu.
[ Cileinteractiv @ 10.09.2011. 12:47 ] @
Nema šanse. Pa znate li ko stoji iza SBB-a! Mnogo krupan kapital...
[ predatorx7 @ 06.11.2011. 09:10 ] @
Najgora stvar kod iptva je jer nema Engleske Premier Lige. Prenose neke budjave lige, dok premier lige nema nigde. To je i najveci razlog zasto se ljudi odlucuju za total tv pre nego za iptv.


Resenje je da ukinu neke glupe kanala i da ubace sport klub.


Tacnije, postoji premier liga na kanalu tv atlas, ne cela, ali kao neki vikend bonus, daju samo po jednu utakmicu za vikend. Ali i to je nemoguce gledati, jer tv atlas radi normalno dok ne pocne utakmica, i posle mi sa iptva, kao i oni sto gledaju atlas tv online ne mogu da gledaju jer se pojavi crna slika. Izgleda samo za one koji su iz Crne Gore.
[ acatheking @ 06.11.2011. 10:57 ] @
Ja sam upravo iz tih razloga (mnostvo glupih kanala) ukinuo IPTV. Kada bi ponuda kanala bila priblizna osnovnim paketima kablovskih operatera, mogao bih da prihvatim. Sta ce nekome npr. 10ak decijih kanala. Daleko od toga da ne volim decu, ali oni kanali su za nivo retardiranih (bez ikakve uvrede prema pomenutim). Dzaba mi ovde razglabamo, cvile njima pregrade za jaja u frizideru za misljenje korisnika.
[ djyova @ 06.11.2011. 12:49 ] @
Ukusi su razliciti...
[ djyova @ 06.11.2011. 13:36 ] @
Ne samo ukusi. Da imas decu u kuci itekako bi ti trebali ti deciji kanali.
[ mikicg @ 06.11.2011. 23:07 ] @
Dečiji kanali su spas. Ko ima malu decu to zna.

Nema SK na IPTV zato što nema ni AS na SBB. Kao što nema ni Foksovih i Viasat kanala.
[ mikicg @ 16.01.2012. 13:27 ] @
Pa neka vec jednom uvedu taj "AXN Crime" i AXN Sci Fi" kad ne mogu nista drugo
ili neka naprave u dilu sa Delta video "Feelmax SF" i "Feelmax Crime" na jednom
neka cepa fantastika a na drugom akcija i crimi serije :) to bi bila prava stvar!
[ mikicg @ 23.03.2012. 13:56 ] @
Voleo bih da ima grckih TV kanala. Kada ima bugarski, madjarski, bosanski, hrvatski, rumunski, kineski... mogla bi da bude u ponudi i makar grcka i kiparska drzavna televizija, ili MAD TV, itd.
[ mikicg @ 24.03.2012. 11:11 ] @
Što se tiče ovih postojećih (koji su sada SBB ekskluzive) jako bih voleo da se uskoro pojave History Channel i Sci-Fi. To kad bi uspeli uskoro da obezbede to bi bio vrh.

A od kanala koje bi mogli da razmotre za ubuduće da uvedu na naše područje su Comedy Central definitivno, da vrate Discovery Travel & Living (kakav crni TLC, mislim neka ga i on ali nije to to, a i Hrvati i Bosanci imaju Discovery), AXN Crime i Sci-Fi, Nickelodeon.
E sad ako mogu da se dogovore sa Amerima za njihove kanale koji i nisu baš puno rasprostranjeni po Evropi (ali ih ima negde) recimo TNT ili Showtime ili TBS to bi bilo odlično.

I ne mora sad Telekom da juri neke kanale da ih načini svojim ekskluzivama kako bi eto "pokazao on" SBB-u. Teško će Telekom dobiti ekskluzive jer ima mnogo manje korisnika u odnosu na konkurenciju. Ko je lud da pusti svoj kanal, a pogotovo neki kvalitetni, u ekskluzivu nekom ko pokriva možda 15-ak% stanovništva zemlje a konkurencija preko 50%? Ali neka se potrude malo pa nek obezbede za IPTV nekoliko još dobrih i kvalitetnih kanala, nek pokažu ljudima da je njima ustvari stalo da ovaj vid tv usluge uspe i kod nas, a ne ovako ko da ih baš briga ili im svejedno.

I da se ne lažemo ma bilo ko da stoji iza SBB-a, Telekom sigurno ima najviše para jer to koliko su oni krali i koliko oni kradu od naroda to ni oni sami ne mogu da prebroje. Tako da nek ulože malo u ovo jer stvarno šteta je da propadne ovakav potencijalno fantastičan vid usluge.
[ mikicg @ 24.03.2012. 12:19 ] @
Ovi novi radio kanali su dobra stvar.
Sto se tice TV kanala zastupnik History Channel-a je Markon AG. Pre godinu dana je bilo neke price da ce doci u IPTV ali zacutalo.
A, ako vec imamo AXN ne bi trebalo da bude preskupo da se uvedu i AXN Sci Fi i AXN Crime, jer su to sve kanali iste firme.
[ sigma444 @ 24.03.2012. 12:21 ] @
Pa buduci da su napravili od pre par dana nekakav dil sa Britancima u audio ponudi i aktivirali "Music Choice" radio kanale, mozda
je resenje da naprave i dil sa britanskim medijskim tv kucama. Tako bi pored postojeceg BBC World kanala vesti i BBC Entertainment kanala (koji je pomalo
i dosadan) mogli da puste i nekoliko kvalitetnih komercijalnih britanskih kanala. Recimo: "Channel 4", "E4", "Five", "movies4man 1", "movies4man 2" itd.
Ima tu zanimljivih kanala koji inace idu free to air na "Astra 2" satelitu.
[ sigma444 @ 24.03.2012. 12:29 ] @
Za pomenuti AXN Crime i AXN SciFi pisao sam im nekoliko puta ali uvek bi bio odgovor da rade sve sto je u njihovoj moci da poboljsaju ponudu ali da to ne zavisi od njih nego od same AXN kompanije koja navodno ima sklopljene ugovore sa drugim provajderima. Medjutim na moju konstataciju da niko u Srbiji ne emituje ta dva kanala osim vec postojeceg "obicnog" AXN-a, te da bi IPTV mogao da ima tu ekskluzivu, od Open IPTV-a nisam dobio nikakav odgovor.
[ sigma444 @ 24.03.2012. 13:50 ] @
Pa ima AXN SciFi i Crime sklopljene dogovore sa Sky Italiom, Cyfrom+, Digijem... Možda su na to mislili kad su ti rekli. To je ustvari njihova poruka "jel ti se ne sviđa naša usluga? ti lepo kupi satelitsku pa gledaj i scifi i crime i comedy i šta hoceš
[ sigma444 @ 24.03.2012. 15:28 ] @
A sta mislite ko odgovara na ta pitanja? Bolje nista ne pitajte. Ja sam pitao za ovu HBO promociju sto traje vec mesecima preko sajta. Pitao jedno, oni mi odgovaraju sasvim deseto. Na telefonsku pomoc preko tetki sa 'ladnim trajnama ne smem ni da pomisljam da se informisem.
[ sigma444 @ 24.03.2012. 15:53 ] @
"Poštovani,

Kanal History se sigurno neće naći u ponudi Telekoma još izvesno vreme. SBB još uvek ima ekskluzivu za IPTV.

Što se tiče vašeg komentara u vezi nekodiranih kanala, opšta je zabluda da se tim kanalima ne treba plaćati nikakva nadoknada za reemitovanje. Veoma je mali broj takvih kanala koji su zaista besplatni, većina FTA kanala naplaćuju autorska prava baš kao i kodirani."





To je odgovor koji sam ja dobio kad sam pitao zastupnika za History kanal da li mozemo uskoro da ga ocekujemo u ponudi IPTV-a? A takodje sam pitao i da li se placaju naknadno i FTA kanali?
[ sigma444 @ 24.03.2012. 16:23 ] @
To za History smo znali jos otkad se pojavio BBC Entertainment. Posto je isti distributer. Ekskluziva SBB-u za History istekla je u aprilu 2011., međutim telekomu se nije dopala cena, pa je uzeo duplo jeftiniju varijantu. Tako da ne ocekujte uopste History. Pojavice se onda kad i Arena u SBB, znaci nikad.
[ sigma444 @ 24.03.2012. 22:03 ] @
Da samo je produzena eksluziva za SBB sad. Pa vidis sta mi je devojka koja je odgovorila na moj mail napisala. "SBB jos uvek ima ekskluzivu" Nema ni nedelju dana kako sam ih pitao ovo za History. Takodje u aprlilu prosle godine je trebala da istekne i eksluziva za Fox Life i Crime ali je SBB produzio. E sad dokle sada SBB ima ekskluzivu pojma nemam, ali sudeci po odgovoru ne verujem da je ovog puta do aprila.
[ sigma444 @ 25.03.2012. 15:52 ] @
Iz svega ovoga dalo bi se zakljuciti da je najbolje na tv prikljuciti satelitski reciver sa motorom za vise satelita i laku noc Open IPTV. Imate neuporedivo veci broj kanala nego sto ce vam ikad IPTV ponuditi (da li ce neko koristiti piratske ili legalne kartice to je njegova stvar naravno), a domace nacionalne kanale mozete hvatati na antenu pri cemu ce i tu biti slika extra cim krene prodaja dvb-t2 set top box-ova. Uglavnom placate RTS-u 500 dinara i to je sve,a sve ostalo gledate po zelji sa satelita. I oprema ostaje trajno vasa. A ne ovako, kao kod Telekoma, koji kaze da je njegova oprema za IPTV trajno njegova cak i ako sam je otplatio posle 2 godine ugovora i svuda u svetu bi postala moje vlasnistvo nakon isteka obaveznog ugovornog perioda. Da ne govorimo da ovaj tehnicki zastareo (sd) IPTV set top box procenjuju na 150 eura vrednosti u slucaju ostecenja. Ta on na svetskom trzistu ne vredi vise od 30 eura. Da nema mozda hard disc ugradjen sa mogucnoscu recordinga pa da toliko vredi?!
[ notaboo @ 02.10.2015. 20:32 ] @
Je li neko ko koristi Telekom IPTV moze da gleda programe na https://mtstv.telekom.rs/ ?
[ miroo @ 06.10.2015. 19:52 ] @
Aplikaciju mogu BESPLATNO da koriste korisnici Miks XL Plus, Miks XXL, Super, Super plus, Mobilni Net L i Mobilni Net L profila koji su svoju karticu zamenili za 4G karticu.

https://www.mts.rs/privatni/televizija/mtstvgo
[ stefki @ 18.04.2024. 11:14 ] @
evo vam dobra iptv televizija

Trial Request proskytv.net