[ cirko @ 15.01.2009. 21:19 ] @
Molim iskusne da objasne kako neki vec odstampan obrazac na A4
popuniti u Wordu 2003, ubaciti taj obrazac u stampac HP 1010 laser i odstampati.
Izvinjavam se ako je to vec bilo ali nisam nasao
[ momsab @ 16.01.2009. 12:50 ] @
skeniras odstampan obrazac ili trazis elektronsku verziju
[ cirko @ 16.01.2009. 13:22 ] @
Nema elektronske verzije vec samo gotov obrazac
koga treba ubaciti i stampac i odstampati ali predhodno u Wordu popunjen
na odgovarajucem mestu


[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 16.01.2009. u 14:59 GMT+1]
[ 3okc @ 16.01.2009. 13:33 ] @
Kao što ti je momsab odgovorio, skeniraš obrazac i sliku ubaciš u Word, npr kao background.
Onda polja "popunjavaš" tako da ti vrednosti idu u predviđena polja na slici, a u opcijama definišeš da ne štampa pozadinu..
[ ioblak @ 29.01.2009. 18:41 ] @
za 3okc


ja sam to probao ali stampac nikada perfektno ne vuce papir (u ovom slucaju odstampan obrazac) tako da rezultat nije odgovarajuci.

Sto se tice ovog resenje skeniraj pa stampaj obrazac sa popunjenim mestima. Na ovaj nacin se trosi vise toner ili moze da se desi da se trazi da obrazac bude npr. u plavoj boji a popuna u crnoj.


Da zakljucimo ovo sto trazi posiljalac ovog posta je tesko perfektno odraditi ako koristis vec odstampane obrazce.
- delimicna resenje su ti vec objasnjena
[ bakara @ 29.01.2009. 20:04 ] @
Citat:
ioblak
Sto se tice ovog resenje skeniraj pa stampaj obrazac sa popunjenim mestima. Na ovaj nacin se trosi vise toner ili moze da se desi da se trazi da obrazac bude npr. u plavoj boji a popuna u crnoj.



Citat:
3okc: Kao što ti je momsab odgovorio, skeniraš obrazac i sliku ubaciš u Word, npr kao background.
Onda polja "popunjavaš" tako da ti vrednosti idu u predviđena polja na slici, a u opcijama definišeš da ne štampa pozadinu..
[ cirko @ 30.01.2009. 18:13 ] @
Mene da ovo pitam tera MUKA ljudi
Sve sam probao i ne ide .
Ako neko ima stvarno dobro resenje neka napise
[ Jpeca @ 30.01.2009. 20:44 ] @
Ajde objasni kakav problem ti se pojavljuje kad skeniraš obrazac i postaviš ga u pozadinu i onda podesiš tekst tačno na mesta gde treba da budu na obrazcu. Pre štape isključiš štampanje slika. Treba malo strpljenja, podešavanja, probanja ali može korektno da se odradi. Radio sam to više puta sa sasvim dobrim rezultatima. Naravno treba voditi računa kod umetanja obrazca u štampač.
[ cirko @ 31.01.2009. 20:45 ] @
Skeniram obrazac i snimim na hard u formatu JPG
Pokrenem Word a zatim na padajuci meni Worda
Insert\Picture\From file pronadjem skeniran obrazac kao sliku JPG
i ubacim je u Word. Zatim preko kvadratica rasirim
sliku da bude koliko i format papira. Sada desni taster na sliku obrasca
Format picture\Layot\Behind text\ ok
Sada dovodim kursor na linije u obrascu i kucam potrebni text
Kada zavrsim dam komandu print i u njoj u Options podesim da
ne stampa pozadinu( iskljucim opciju Backkgraund printing)
i OK.Predhodno u stampac HP laser 1010 ubacim kupljen gotov obrazac
i dam naredbu za stampanje.
Na odstampanom obrascu nikad se ne pogodi kucani text u Wordu
i ostavljeno mesto u obrascu. Uvek je ili iznad ili ispod malo levo ili desno.
Kako ovo podesiti. Gledao sam kod komsije neko mu je podesio
ima nekih pravougaonika i on samo u njih kuca i kada odstampa vrlo malo
odstupa zavisi samo kako stampac povuce papir.Ali on nezna da objasni kako
ovo da i ja uradim.
Dali sad znate sta mi treba i sta hocu.
Ukoliko ima neko ko zna gde gresim neka napise ili neka kaze
KAKO TREBA URADITI
Hvala
[ momsab @ 31.01.2009. 23:32 ] @
ne mogu napamet da objasnjavam, uglavnom je u pitanju Forms
ima Toolbar Forms pa tamo Text Filed i to se stavi na odgovarajuce mesto

ili, jso bolje, da se nacrtaju ti pravougaonici, pod Drawings se nalazi zabroavih kako se zove
eventualno se pdoesi da linija pravouganika nema boje

da li je obrazac A4 i da li je u Word-u podeseno A4?
[ cirko @ 01.02.2009. 09:39 ] @
Obrazac je na A4 i stampac je podesen na A4
[ Jpeca @ 01.02.2009. 16:17 ] @
Verovatno je problem kod povećavanja dimenzija skeniranog obrazca. Odštampaj skenirani obarazac iz Worda i uporedi sa originalom preko prozorskog stakla. Verovatno su polja na skeniranom obrascu pomerena u odnosu na original.

Skeniranje obrasca je u stvari treba samo da ti pomogne da podesiš odgovarajuće pozicije polja u Word dokumentu. Kod umetanja skeniranog obrasca u Word, probaj da postaviš veličnu slike na 100%, a ne da ručno menjaš dimenzije. Ako su ti polja ipak pomerena, vidi za koliko su pomerena, pa pomeri njihove pozicije u Wordu i tako sve dok ne dobijaš kako treba. Ne moj da se obazireš ako na skeniranoj pozadini to ne izgleda kako treba.Osnovno je strpljenje i proba.

Što se tiče "kućica" koje spominješ, moguće je krerirati formular u Wordu (forms) Postupak kreiranja formulara možeš naći ovde http://www.elitesecurity.org/t156261-0

Druga opcija je da koristiš Text box iz Drawing palete alata na odgovarajućim pozicijama. Za precizno pozicioniranje Text-box koristi Alt taster prilikom pomeranja ili iz Layout kartice možeš zadati vertikalnu i horizontalnu poziciju od vrha starne. Možeš i da uzmeš lenjir pa izmeriš pozicije na obrascu i prema tome ih pozicioniraš u Wordu.

U svakom slučaju suština je strpljivo pomeranje dok nedođeš do dobrog rezultata.


[ senad_k @ 10.02.2009. 18:19 ] @
Moj prijedlog:

Uradis kako su ostali govorili, t.j. skeniras obrazac, importujes u word dokument, povecati sliku na citav list i prebaciti u pozadinu.
Malo povecati transparentnost slike i preko nje nacrtati tabelu tako da se polja u tabeli i na obrascu poklapaju (paziti na margine). Selektovati kreiranu tabelu i podesiti da su linije nevidljive (moze se izabrati i da prikazuje gridlines ako ce ti biti lakse popunjavati). Zatim ispuniti tabelu i isprintati (pri printanju iskljuciti printqnje background slike ili prije printanja izbrisati skeniranu sliku - posto imamo kreiranu tabelu ona ne mora biti ni potrebna)
[ Mina7 @ 01.12.2009. 12:58 ] @
Kako "fiksirati" Text boksove da ih korisnik ne bi mogao micati, obzirom da ima vise korisnika i nisu svi pazljivi pa se lako moze desiti da korisnik slucajno pomakne box??