[ brankec @ 18.01.2009. 00:14 ] @
Ne mogu nikako da rešim sledeći problem: treba da kreiram fajl i u taj fajl da smestim dve vrste podataka - jedno je ZAGLAVLJE (gde se nalaze zbirni podaci iz detalja u tri reda) a drugo su DETALJI (pojedinačne vrednosti, oko 1000 redova). Moj program je takav da prvo racunam i odmah upisujem DETALJE i to je uredu. Međutim, ne uspeva mi nikako da ZAGLAVLJE zapišem ispred DETALJA, odnosno da se vratim na početak fajla i upišem ZAGLAVLJE. Ako upišem DETALJE i vratim pokazivač na početak onda mi se prilikom upisa ZAGLAVLJA brišu podaci DETALJA (ne svi ali šteta je učinjena). Ne znam kakav kod da unesem da bih ovo uradio.
[ X Files @ 18.01.2009. 08:41 ] @
pri upisu u fajl nema vracanja nazad i umetanja podataka, a da se oni podaci posle sami od sebe pomere.

Potrebno je:
1. Ili da ostavis (rezervises) odredjeni fiksni deo za zaglavlje, na pocetku upisa, ako je ono uvek iste velicine
2. Ili da sve podatke o detaljima privremeno kopiras u neki buffer (niz ili kontejner), i pocnes pisanje u fajl: prvo zaglavlje pa buffer. Buffer se u fajl upisuje lako, jednom funkcijom.
[ brankec @ 18.01.2009. 09:32 ] @
Prilikom pisanja programa nisam znao da
Citat:
pri upisu u fajl nema vracanja nazad i umetanja podataka, a da se oni podaci posle sami od sebe pomere.

a i bilo mi je lakse određene proračune odmah zapisati u fajl nego ih smještati u niz pa onda zapisati (manje koda). Pošto mi je zaglavlje uvek fiksno rezervisao sam potreban prostor na početku, kako si mi i savetovao.

Još jednom Hvala.